Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?

Spis treści:
Nasze propozycje
Nibylandia
1000 klocków
Muzeum Najmniejszych Książek Świata
Bombel Cafe i Fajne Miejsce Gili Gili
Bajka Pana Kleksa
Dojedź w wybrane miejsca z Eko Taxi
Nasza oferta

Przegląd najlepszych atrakcji dla dzieci w Katowicach i okolicach

Zapraszamy na przegląd wybranych przez nas atrakcji dla dzieci w Katowicach i okolicach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Widoczna jest przy tym duża różnorodność, jeżeli chodzi o obiekty, które możesz odwiedzić zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Sporym atutem jest przy tym fakt, że w wielu miejscach obowiązują strefy, które będą ciekawe dla bardzo małych, ale i nieco większych dzieci. Korzystając z tej listy, z pewnością zaaranżujesz wiele wolnych dni w sposób, który spodoba się całej rodzinie. Planując udział w licznych, oddalonych od siebie atrakcjach, warto mieć przy sobie kontakt na taxi. Będzie to duże ułatwienie, pozwalające zaoszczędzić czas.

Nibylandia

Jednym z obowiązkowych punktów na mapie Katowic, które powinny odwiedzić rodziny z dziećmi, jest Nibylandia, czyli absolutnie wyjątkowa sala zabaw. Sala urządzona w klimacie Piotrusia Pana z pewnością wywoła uśmiech nawet na twarzach dorosłych, a dzieci będą zachwycone, poznając moc bajkowych atrakcji, w tym m.in. Zamku Pirackiego, Zamku Księżniczki, Kangurzej Kajuty czy Strażnicy Elfów. W obiekcie przygotowano też Przystań Maluchów, czyli oddzielną strefę dla dzieci do czwartego roku życia. Na miejscu funkcjonuje kawiarenka, gdzie dorośli mogą się zrelaksować przy kawie i cieście.

1000 klocków

Nieco mniej znanym, a szalenie atrakcyjnym miejscem dla rodzin jest 1000 klocków, czyli kreatywne centrum zabaw z salą wyposażoną w ponad 100 tysięcy klocków LEGO. Co więcej, na miejscu dostępne są klocki różnych wielkości i o różnym stopniu skomplikowania, więc podczas rodzinnej wizyty z tutejszych atrakcji mogą skorzystać także dorośli. Obiekt ten jest zatem gotowym przepisem na udane, rodzinne popołudnie, które możecie spędzić w kreatywny sposób.

Muzeum Najmniejszych Książek Świata

Muzeum Najmniejszych Książek Świata to bardzo ciekawy punkt na mapie Katowic. Nie jest to typowa bawialnia, lecz wystawa, w związku z czym sprawdzi się najlepiej dla rodziców z nieco starszymi już dziećmi. W środku znajdziecie miniaturowe wersje najsłynniejszych dzieł polskiej literatury, biografie i pomniejszone warianty książek opisujących najważniejsze wydarzenia w historii ludzkości oraz naszego kraju.

Atrakcja malowania twarzy dla dzieci

Bombel Cafe i Fajne Miejsce Gili Gili

Bombel Cafe to miejsce, którego motywem przewodnim jest zachęcanie do zabawy w zgodzie z naturą. Wszystkie elementy bawialni wykonano zatem z drewna, kolorystyka jest raczej stonowana, a dużo przestrzeni ma zapewnić dzieciom możliwość rozwinięcia się pod względem kreatywnym. Przygotowane tu atrakcje umożliwiają najmłodszym odgrywanie ról, dzięki czemu mogą oni naśladować pewne zajęcia, które podpatrzyli wcześniej u dorosłych. W podobnym tonie urządzone jest Fajne Miejsce Gili Gili, czyli bawialnio-kawiarnia, gdzie przestrzeń dla dzieci została zaplanowana z myślą o rozwoju kreatywności. Na miejscu znajduje się strefa zabawy (gdzie można wcielać się w różne role), strefa sensoryczna i warsztatowa.

Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Muzeum Porcelany to lokalizacja, która zauroczy najmłodszych, a dorosłych przeniesie w czasy ich dzieciństwa. Na miejscu funkcjonuje kawiarnia oraz kilka stanowisk do zabaw i doświadczeń opartych na faktach naukowych, natomiast cała reszta obiektu ma już klimat całkowicie bajkowy. Cała przestrzeń jest starannie zaprojektowana, łącząc w sobie nowoczesny charakter z atmosferą niezwykle przyjazną dzieciom, które mogą spędzić tu długie godziny.

Wybrałeś już atrakcje turystyczne dla dzieci w Katowicach, które chcesz odwiedzić z najmłodszymi? Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu do wybranych atrakcji turystycznych dla dzieci w Katowicach z pewnością warto skorzystać z usług taksówek, które oferuje nasza firma Eko Taxi. Tym samym nie musisz się przejmować zabieraniem własnego auta, które może być potem ciężko zaparkować. Z kolei jeżdżenie komunikacją zbiorową nie jest zwykle komfortowym wyborem, gdy podróżuje się z maluchami. Z Eko Taxi dojedziesz wszędzie przy zachowaniu maksymalnego komfortu.

Nasza oferta

Zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi, gdyż oferujemy najniższe ceny, a kursy możesz zamawiać zarówno telefonicznie, jak i korzystając z naszej aplikacji. W taksówkach bez problemu rozliczysz się do tego w sposób bezgotówkowy, który preferuje obecnie wiele osób. Spokojnie zabiorą się z nami nawet większe rodziny, gdyż umożliwiamy zamówienie pojazdu typu VAN, dedykowanego nawet dla 6-7 osób.
Poza przejazdami w naszej ofercie znajdziesz również inne, niestandardowe usługi, takie jak zakupy na dowóz pod wskazany adres, przewóz bagaży, obsługa transportowa imprez i czy pomoc w odpaleniu samochodu w przypadku problemów na drodze.

Nasz przegląd atrakcji dla najmłodszych w Katowicach pokazuje, że w okolicy tej nie brakuje ciekawych punktów tego typu, a w wybrane miejsca najlepiej będzie dojechać taksówkami Eko Taxi. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi w Katowicach do PiotrowicTaxi w Katowicach do Piotrowic
  Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi....
 • Atrakcje dla dzieci w KatowicachAtrakcje dla dzieci w Katowicach
  Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?...
 • Lato w KatowicachLato w Katowicach
  Lato w Katowicach to okres, w którym wiele osób ...
 • Kontakt do Eko Taxi w KatowicachKontakt do Eko Taxi w Katowicach
  Kontakt do Eko Taxi w Katowicach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Oprócz tego, dane kontaktowe odnajdziesz na branżowych portalach i w wielu innych miejscach w sieci, w tym w wyszukiwarkach, po wpisaniu nazwy naszej korporacji. Dla późniejszej wygody warto zapisać je w telefonie, dzięki czemu szybko możesz do nas zadzwonić czy napisać. Sprawdzi się to zawsze wtedy, gdy potrzebujesz taksówki lub innej usługi z naszej oferty bądź w sytuacji, gdy masz jakieś pytanie. ...