Taksówki w Katowicach

Taksówki w Katowicach

Taksówki w Katowicach to wygodny środek transportu, z którego chętnie korzystają mieszkańcy i osoby przybywające tutaj z innych miast. Jest to zdecydowanie szybszy i bardziej komfortowy wariant podróżowania od komunikacji miejskiej, gdzie trzeba się liczyć z często dużym natłokiem ludzi oraz ograniczeniami związanymi z rozkładem jazdy. Dużo osób woli taxi od własnego samochodu, gdyż nie musi się wtedy przejmować szukaniem miejsca parkingowego czy wypiciem lampki wina na spotkaniu ze znajomymi.

Spis treści
Kto wybiera takie usługi?
Najniższe ceny
Komfortowe przejazdy
Inne usługi
Wygodne zamawianie

Kto korzysta z taksówek w Katowicach?

Taksówki w Katowicach są dobrą alternatywą dla komunikacji miejskiej, gdyż pozwalają na komfortowe przemieszczanie się niezależnie od pogody czy godziny. Często warto również pomyśleć o postawieniu na nie rezygnując z własnego samochodu, szczególnie gdy będziesz jechać w godzinach szczytu, wybierasz się w miejsca gdzie trudno zaparkować lub ma to być spotkanie z przyjaciółmi, podczas którego chcesz się napić alkoholu. Z tego względu częstymi klientami taksówek są sami mieszkańcy miasta, który doceniają walory takiego podróżowania. Chętnie wybierają je i osoby podróżujące służbowo na spotkania na mieście czy na pobliskie lotnisko, gdy szykują się do wylotu w dalszą delegację. Wreszcie jest to nieoceniony środek transportu dla turystów, którzy nie znają dobrze miasta i nie chcą niepotrzebnie po nim błądzić.

Jakie są atuty takiego podróżowania?

Jak przystało na duże miasto, w Katowicach dostępna jest oczywiście sieć transportu publicznego, która może być czasem bardzo pomocna, lecz nie jest pozbawiona pewnych mankamentów. Pojawiają się ograniczenia związane z rozkładem jazdy, przez co wiele linii kursuje ze sporymi przerwami czy tylko w ciągu dnia, zatem nie można nimi wrócić późnym wieczorem i w nocy. Przy podróżach w godzinach szczytu problemem bywa też duży tłok, zarówno na przystankach, jak i w samych autobusach czy tramwajach. Do tego zawsze pozostaje konieczność dojścia na przystanek czy przejścia z niego do miejsca docelowego, a to może być mało komfortowe przy gorszej pogodzie. Często warto zatem zrezygnować z komunikacji miejskiej na poczet taksówek. Te są zdecydowanie wygodniejsze, odbiorą Cię z danego miejsca i dostarczą bezpośrednio w wyznaczony punkt, a do tego są dostępne całą dobę, w tym w godzinach nocnych. Nie brakuje i osób z własnymi samochodami, które wybierają jednak taksówki, doceniając to, że zwykle pokonają one daną trasę szybciej, nie mają problemów z parkowaniem, a do tego pasażer nie ma z tyłu głowy odpowiedzialności związanej z koniecznością kierowania pojazdu.

Mieszkańcy

Taksówki są świetnym rozwiązaniem dla mieszkańców, których nie przekonuje komunikacja miejska. Wbrew pozorom chętnie wybierają je jednak i osoby zmotoryzowane, szczególnie gdy dojeżdżają do pracy w centralne rejony miasta, gdzie występują korki i mogą się pojawiać problemy z komfortowym parkowaniem. Mieszkańcy z pewnością doceniają również ten środek transportu, gdy wybierają się do restauracji czy domów lub mieszkań znajomych. Podczas takich spotkań często pojawia się niezręczna sytuacja, gdy większość zgromadzonych chce się napić piwa czy wina, ale ktoś przyjechał samochodem i nie może tego zrobić. Dobrym pomysłem na wygodne i bezpieczne dojeżdżanie na takie spotkania oraz wracanie z nich do domów, jest właśnie skorzystanie z taxi.

Katowice nocą

Osoby podróżujące służbowo

W Katowicach nie brakuje oczywiście dużych firm o różnym profilu działalności. Tym samym w zasadzie każdego dnia dużo ludzi przemieszcza się po mieście służbowo, jeżdżąc na spotkania czy załatwiając określone sprawy. Warto pomyśleć w takich sytuacjach o taksówkach, które mogą być dla takich pracowników zdecydowanie najwygodniejsze. Poruszając się własnym czy służbowym autem mogą utknąć w korkach lub długo szukać miejsca parkingowego, przez co spóźnią się na spotkania. Z kolei dojeżdżanie na rozmowy komunikacją miejską może być uznane za niezbyt korzystne w oczach kontrahentów. Taksówką dojedziesz w wybrane miejsce wygodnie, a podczas przejazdu możesz spokojnie przemyśleć różne kwestie i przygotować się do rozmów. Z taxi warto też skorzystać udając się na pobliskie lotnisko lub z niego wracając, w przypadku gdy wylatuje się na jakieś służbowe delegacje.

Turyści

Z perspektywy turystów taksówki mogą być naprawdę znaczącym ułatwieniem. O ile mieszkańcy zwykle mają jeszcze pewne rozeznanie w poszczególnych dzielnicach miasta, to osoby z zewnątrz często mogą się czuć na początku zdezorientowane w dużym mieście. Kluczenie po okolicy własnym samochodem czy szukanie połączeń komunikacyjnych bywa wtedy problematyczne i może skutkować pomyłkami. Taksówką szybko dostaniesz się w dowolne miejsce w mieście czy okolicy. Co więcej taksówkarze doskonale znają miasto, więc zawsze można poradzić się ich w zakresie miejsc wartych odwiedzenia. W związku z tym dużą grupą użytkowników taksówek w Katowicach są właśnie turyści, zarówno z zagranicy, jak i przyjeżdżający z innych rejonów kraju.

Sprawdzone i tanie taksówki w Katowicach? Z Eko Taxi

Szukasz tanich taksówek w Katowicach, które będą jednocześnie gwarantować bezpieczne i wygodne przejazdy? Zachęcamy do skorzystania z Eko Taxi, gdyż jesteśmy korporacją z najatrakcyjniejszymi stawkami w mieście. Poza korzystnymi cenowo standardowymi kursami, możesz zdecydować się i na nasze dodatkowe usługi. Polecamy wybranie naszej oferty, a nasze taksówki możesz zamówić w prosty sposób przez telefon, ale i aplikację.

Atrakcyjne stawki za przejazdy

Nasze taksówki cieszą się renomą związaną z jakością realizowanych kursów, ale jesteśmy przy tym korporacją oferującą klientom naprawdę atrakcyjne ceny. Teraz opłata za przejechany kilometr w ramach pierwszej taryfy jest u nas najniższa w Katowicach i wynosi jedynie 1,86 zł. Dalej w przypadku drugiej taryfy jest to 2,40 zł/km, w ramach trzeciej 3,20 zł, a przy czwartej 3,96 zł. Sama opłata początkowa to zaledwie 6 zł, zatem taksówkami Eko Taxi możesz się przemieszczać naprawdę tanio. W przypadku przerywanego kursu godzina postoju kosztuje 36 zł.

Usługi dodatkowe

Poza klasycznymi autami osobowymi, możesz u nas zamówić kursy większymi pojazdami. Taki w wersji kombi to dopłata w wysokości 10 zł, a za 15 zł możesz zamówić komfortowy VAN dla 6-7 osób. Nasze taksówki są przyjazne dla zwierząt – te małe przewożone w kontenerku możesz zabrać ze sobą bez dopłat, a w przypadku przewozu dużych zwierząt obowiązuje opłata w wysokości 10 zł. Eko Taxi to nie tylko standardowe przejazdy, ale i inne, dodatkowe usługi. Oferujemy możliwość odpalania auta (35 zł) czy odprowadzenia samochodu (opłata w wysokości wskazania licznika pomnożonego przez cztery). Dużo osób chętnie korzysta z usługi zakupów na telefon, co kosztuje zaledwie 20 zł, z dopłatą 5 zł za wniesienie.

Zamów w wygodny sposób

Eko Taxi oferuje różne możliwości zamawiania kursów, więc możesz to zrobić tak jak wolisz – internetowo, telefonicznie czy przez aplikację. Współcześnie w dobie powszechnych smartfonów dużo osób preferuje właśnie aplikację, która jest bardzo prosta w obsłudze. Oczywiście możesz jednak wybrać i klasyczny sposób, czyli zamówienie taxi przez telefon. Bez względu na to czy zamówienie realizowane będzie przez telefon, aplikację czy ze słupka, cennik naszych usług pozostaje ten sam, zatem możesz zaaranżować swój przejazd tak jak uważasz to za najwygodniejsze.

Z usług taksówek w Katowicach korzystają różni klienci, od mieszkańców załatwiających codzienne sprawy, przez osoby poruszające się służbowo, po turystów zwiedzających miasto. To wygodniejszy środek transportu od komunikacji publicznej i często lepszy od własnego samochodu. Jeżeli poszukujesz wygodnych, a przy tym tanich przejazdów, polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również