Taxi na lotnisko w Katowicach

Taxi na lotnisko w Katowicach

Taxi na lotnisko w Katowicach to sposób na dotarcie na tutejszy port lotniczy zawsze na czas i bardzo wygodnie. Nie musisz się przejmować pilnowaniem rozkładu jazdy czy noszeniem walizek. Nie zawsze uda się tymczasem poprosić kogoś znajomego o podwiezienie, a pozostawianie własnego samochodu na parkingu będzie z kolei bardzo kosztowne. Taksówka jest zatem najlepszym rozwiązaniem w zakresie dojechania na miejsce oraz późniejszego powrotu pod wybrany adres w mieście czy okolicy.

Spis treści
Najlepszy wybór
Kierunki lotów
Samochód lub komunikacja miejska?
Dojedź naszymi taksówkami
Codzienne kursy
Jak zamówisz i zapłacisz za nasze kursy?
Inne usługi w naszej ofercie

Taxi na lotnisko w Katowicach najwygodniejszym sposobem dotarcia na tutejszy port lotniczy

Taxi na lotnisko w Katowicach jest kursem, który często wybierają mieszkańcy miasta i sąsiednich miejscowości. Wszystko przez to, że większość osób z tego rejonu nie musi udawać się do portu w Krakowie, gdyż większość połączeń znajdzie tutaj – to nowoczesny i rozbudowany obiekt, gotowy obsługiwać nawet kilka milionów ludzi rocznie, czego potwierdzeniem są statystyki z ostatnich lat. Na miejsce można dojechać dość wygodnie samochodem, lecz raczej korzystając z pomocy znajomego, gdyż opłaty za sam parking są wysokie. Podróż komunikacją miejską nie będzie z kolei w tym przypadku zbyt dogodna, gdy zabierasz ze sobą walizki i chcesz dojechać dokładnie na wybraną godzinę. Zdecydowanie najlepiej będzie zatem zamówić taksówkę Eko Taxi.

Co warto wiedzieć o lokalnym lotnisku?

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego zlokalizowany jest formalnie w pobliskich Pyrzowicach. Lotnisko jest nowoczesne i naprawdę obszerne – w sierpniu 2021 roku oddano zresztą do użytku terminal pasażerski B, który uległ rozbudowie i modernizacji. Zwiększyła się tym samym sama powierzchnia kompleksu, ale i liczba stanowisk do obsługi pasażerów czy bramek, którymi pasażerowie wchodzą na pokład maszyn. Jeszcze bardziej zwiększono zatem przepustowość portu, która jest ogromna – jest on w stanie spokojnie obsługiwać przynajmniej kilka milionów osób rocznie, co potwierdzały liczby sprzed 2020 roku, gdy tutejsze lotnisko przyjmowało blisko pięć milionów podróżnych w 2018 i 2019 roku. Statystyki nieco zmalały, lecz tylko z powodu problemów spowodowanych pandemią – możliwości lotniska są jednak doprawdy ogromne.

Loty krajowe i zagraniczne

W stosunkowo niedalekiej odległości od Katowic znajduje się port lotniczy przy Krakowie, lecz w praktyce większości mieszkańców okolicy spokojnie wystarczy tutejsze lotnisko. Obsługiwane są stąd liczne loty zagraniczne, w tym do Anglii, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji czy na Ukrainę. Innymi kierunkami są choćby Turcja czy nawet Egipt. Warto dodać do tego loty do Warszawy, a ze stolicy odlatują samoloty do szeregu kolejnych krajów, do których nie uda się polecieć bezpośrednio z Katowic – w praktyce spełnia to większość potrzeb, jakie mogą mieć mieszkańcy regionu.

Dojazd samochodem lub komunikacją miejską

Do portu w Pyrzowicach można dość sprawnie dojechać samochodem, lecz jest to opcja, z której warto skorzystać raczej tylko w sytuacji, gdy uzyskasz wsparcie członka rodziny lub znajomego. Na miejscu działają co prawda parkingi, strzeżone i niestrzeżone, lecz zatrzymanie się na nich na więcej niż kilka godzin wiąże się z naprawdę dużymi kosztami, które w perspektywie kilku czy kilkunastu dni mogą wynosić nawet kilkaset złotych, a w końcu samolotem zwykle leci się na przynajmniej kilkudniowe podróże. Dojechanie tam własnym samochodem z pewnością nie jest zatem rozwiązaniem ekonomicznym. Taką tańszą opcją jest komunikacja miejska, a dokładnie autobusy. Rzeczywiście to opcja przystępna cenowo, lecz mało komfortowa, szczególnie przy podróży z walizką, a to dotyczy większości wylatujących osób. W takich okolicznościach musisz się przejmować dojściem na przystanek z bagażami, ich wnoszeniem i przechowywaniem na pokładzie autobusu, a do tego dochodzi kwestia pilnowania rozkładu oraz opóźnień, które są niestety powszechne przy transporcie publicznym. To zatem tani, lecz raczej mało wygodny sposób, żeby dotrzeć na lotnisko.

Poczekalnia na lotnisku w Katowicach

Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Jeśli nie można liczyć na podwiezienie przez kogoś znajomego, zdecydowanie najlepiej dotrzeć na miejsce taksówką. Będzie to nieporównywalnie bardziej komfortowe od autobusu – nie musisz chodzić z ciężkimi walizkami, a ruszysz w drogę w zasadzie spod samego domu czy bloku. Możesz również zaplanować wszystko czasowo tak, żeby znaleźć się na lotnisku nie za późno, ale i nie za wcześnie, żeby nie skazywać się na długie oczekiwanie na wejście na pokład samolotu. Zamówienie taksówki w obie strony wyjdzie też na pewno taniej od pojechania na lotnisko własnym samochodem i opłacenia parkingu za okres, przez który będziesz w innym mieście, szczególnie gdy skorzystasz z usług sprawdzonej, ale taniej korporacji, a więc Eko Taxi.

Co jeszcze poza taxi na lotnisko w Katowicach ma do zaoferowania Eko Taxi?

Nasza oferta to oczywiście nie tylko taxi na lotnisko w Katowicach. Realizujemy standardowe, codzienne kursy w różnych kierunkach, po niezwykle konkurencyjnych cenach. Jeśli wybierasz się gdzieś w kilkuosobowym gronie, możesz zaaranżować przejazd większym pojazdem. Same zamówienia odbywają się wygodnie telefonicznie lub online, a i samo płacenie będzie bardzo komfortowe, gdyż możesz to czynić bezgotówkowo. Poza tym proponujemy szereg dodatkowych, mniej standardowych usług.

Podróżuj z nami po mieście i okolicy

Mieszkańcy czy turyści chętnie korzystają z taksówek do poruszania się po Katowicach i sąsiednich miejscowościach, gdyż nie muszą się wtedy przejmować korkami i problemami z parkowaniem, a jest to oczywiście wygodniejszy i bardziej punktualny środek transportu od komunikacji miejskiej. Oferta Eko Taxi jest przy tym bardzo atrakcyjna ze względu na niskie ceny, dzięki którym za przejazdy zapłacisz naprawdę niewiele. Opłata początkowa wynosi u nas zaledwie 6 zł, a następnie zależnie od taryfy zapłacisz za każdy kilometr od 1,86 zł do maksymalnie 3,96 zł. Poza klasycznymi pojazdami osobowymi za dopłatą umożliwiamy kursy realizowane samochodami kombi czy vanem na 6-7 osób.

Wygodne zamawianie i płacenie

W Eko Taxi możesz zamawiać przejazdy tak, jak lubisz, nie tylko telefonicznie, ale i przez specjalną aplikację mobilną. To bardzo dogodna opcja, z której korzysta dużo klientów, gdyż wystarczy parę kliknięć, a wkrótce podjedzie nasza taksówka i zabierze Cię w wybrane miejsce. Wszystkie nasze taxi są wyposażone w terminale, zatem zawsze możesz zapłacić nie tylko gotówką, ale i kartą czy przystosowanym do tego telefonem. Umożliwiamy zaaranżowanie przejazdów bezgotówkowych, choćby dla pracowników firm.

Dodatkowe usługi

Nasza firma poza standardowymi usługami taxi posiada bardziej rozbudowaną ofertę. Ciekawym punktem są zakupy na telefon przez całą dobę, bardzo wygodne, gdy zapomnisz czegoś kupić i chcesz uzupełnić domowe zapasy bądź nie masz okazji czy możliwości samemu wybrać się po potrzebne produkty i chcesz je otrzymać dostarczone pod wyznaczony adres zamieszkania lub też firmowy, gdy zamawiasz coś do biura. Zajmujemy się również monitorowanym przewozem dzieci czy obsługą imprez. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta, małe w transporterku za darmo, a większe za dopłatą w wysokości 10 zł.

Taxi na lotnisko w Katowicach pozwoli szybko i komfortowo dotrzeć na miejsce, bez obaw o wysokie opłaty za parking czy konieczność chodzenia z ciężkimi i dużymi gabarytowo walizkami. Odlatują stamtąd samoloty do wielu krajów, a także do stolicy naszego kraju, skąd można polecieć w jeszcze inne kierunki, więc większości mieszkańców okolicy z pewnością wystarczy skorzystanie z tego portu lotniczego. Dojedź tam z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również