Taxi na PKP w Katowicach

Taxi na PKP w Katowicach

Taxi na PKP w Katowicach to chętnie wybierana metoda dojechania na tutejszy dworzec. Jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji zbiorowej, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. Masz pewność, że dotrzesz na czas, co jest istotne, gdyż pociągi nie czekają rzecz jasna na pasażerów. Korzystają z tego zarówno turyści, jak i mieszkańcy tej okolicy. Z myślą o takich trasach i innych kursach, najlepiej jest wybrać sprawdzone, a jednocześnie tanie taksówki, takie jak Eko Taxi.

Spis treści
Informacje o tej trasie
Specyfika dworca
Atrakcje i usługi na miejscu
Dojazd
Wybierz naszą ofertę
Atrakcyjne stawki i zróżnicowana flota

Co warto wiedzieć w kontekście taxi na PKP w Katowicach?

Taxi na PKP w Katowicach jest popularnym kierunkiem, ponieważ jest to nowoczesny dworzec, z którego kursują krajowe, a nawet zagraniczne pociągi. Odnowiony obiekt jest obszerny i bardzo przyjazny, więc przybywając na miejsce z zapasem czasu, jest co robić. Pod względem dojazdu dostępne są połączenia tramwajowe czy autobusowe, lecz zawsze istnieje wtedy ryzyko pewnych opóźnień, a do tego jechanie transportem publicznym bywa problematyczne, gdy jedzie się gdzieś z bagażem. Zdecydowanie wygodniej będzie zatem zamówić taksówkę.

Charakterystyka dworca

Tutejszy dworzec ma bogatą historię, natomiast około dekadę temu doszło do poważnej przebudowy i na miejscu powstał nowy dworzec kolejowy z podziemnym dworcem autobusowym. Dużą rolę odegrał tu fakt, iż Polska i Ukraina uzyskały prawa do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012. Spółka PKP postanowiła wtedy zmodernizować wybrane stacje w większych miastach i zdecydowano się na inwestycję także w Katowicach. Prace związane z przebudową ruszyły jeszcze w 2010 roku. Poza samym nowym dworcem w inwestycji uwzględniono Galerię Katowicką. Pełne otwarcie całości obiektu miało miejsce już w 2013 roku. Konstrukcja jest efektowna i nowoczesna, a co najważniejsze zapewniła odpowiedni komfort podróżnym. Tych z kolei nie brakuje, gdyż przez Katowice prowadzą ważne trasy międzywojewódzkie, a nawet wybrane kursy międzynarodowe. Jest to jednocześnie najważniejsza stacja kolejowa Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, z której korzystają nie tylko mieszkańcy Katowic, ale i sąsiednich miast oraz miejscowości. Dodatkowo na podróże pociągami chętnie decydują się odwiedzający miasto turyści.

Na co można liczyć na miejscu?

Poza samymi peronami zmodernizowany dworzec ma sporo do zaoferowania dla osób czekających na swoje pociągi, jeżeli przybyło się na miejsce z wyprzedzeniem lub doszło do jakichś opóźnień. Na miejscu działają punkty informacyjne oraz kasy PKP Intercity, Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych. Dostępne są całodobowe skrytki na bagaże, bardzo wygodne dla osób z większymi pakunkami, które można zostawić i udać się na zakupy czy z myślą o jedzeniu, bez konieczności ciągnięcia za sobą wszędzie walizki. Oferta usługowo-sprzedażowa jest obecnie bardzo szeroka. W obrębie dworca funkcjonuje apteka, kantor, sklepy z gadżetami, artykułami spożywczymi, a także prasą i książkami. Są tu również restauracje i punkty typu fast-food, a do tego spory wybór piekarni i kawiarni. W wybranych rejonach dworca można liczyć na dostęp do darmowego Wi-Fi. W związku z taką ofertą ewentualne oczekiwanie na pociąg z pewnością przebiegnie w komfortowych warunkach.

Dworzec w Katowicach

Kwestia dojazdu

Tutejszy punkt PKP znajduje się w samym centrum Katowic, co oznacza liczne połączenia liniami autobusowymi i tramwajowymi. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przy transporcie publicznym zdarzają się opóźnienia, a planując podróż pociągiem, bezwzględnie trzeba być na miejscu na czas, gdyż takie środki transportu oczywiście nie czekają na spóźnionych pasażerów. Omijając jakiś kurs, można tymczasem ściągnąć na siebie spore kłopoty, gdyż często okaże się, iż kolejny pociąg na danej trasie może być dostępny dopiero za kilka godzin. Do tego w autobusach i tramwajach nie będzie zbyt wygodnie, gdy posiada się walizki, a podróżujący pociągami często mają spory gabarytowo bagaż, gdy wyjeżdżają turystycznie lub służbowo do innego miasta w kraju na przynajmniej kilka dni. Najwygodniej będzie zatem zamówić taksówkę, która pomoże w dojechaniu na dworzec z dowolnego miejsca w Katowicach czy nawet okolicach miasta. Kurs będzie tymczasem szybszy od komunikacji publicznej i można zamówić taxi na taką godzinę, żeby dotrzeć na miejsce z delikatnym zapasem do odjazdu pociągu, ale bez konieczności czekania potem długo na podróż. Nie przejmujesz się do tego dźwiganiem walizek czy przechodzeniem z nimi na najbliższe przystanki. Na pewno warto rozważyć zatem wybór taxi, gdy chcesz dojechać na pociąg, jak i po powrocie, a więc na trasie od dworca do domu czy mieszkania lub też hotelu czy pensjonatu, w przypadku turystów.

Szukasz taxi na PKP w Katowicach? Wybierz Eko Taxi

Oferujemy taxi na PKP w Katowicach oraz na innych trasach w obrębie miasta i okolic. Eko Taxi to sprawdzona marka, ale proponujemy przy tym naprawdę atrakcyjne ceny. Poza klasycznym autem osobowym możesz zamówić większy pojazd, a nawet taki, którym pojedzie spokojnie kilka osób z bagażami. W ofercie mamy i inne usługi, w tym opcję przewozu zwierząt czy nawet zakupy z dowozem.

Korzystne ceny i różne pojazdy

Nasza firma jest sprawdzoną korporacją, cenioną przez mieszkańców Katowic za odpowiedni balans pomiędzy wysoką jakością obsługi, a niskimi cenami. W naszych taksówkach opłata początkowa wynosi 6 zł, a następnie każdy kolejny kilometr to od 1,86 zł do 3,96 zł, zależnie od taryfy. Wybrany kurs nie będzie zatem drogi, a możesz go zamówić w wygodny dla siebie sposób, telefonicznie lub korzystając z aplikacji mobilnej. Jeśli podróżujesz z licznymi bagażami, możesz zamówić przejazd większym pojazdem typu kombi. Jeżeli wybierasz się gdzieś w kilka osób, z przyjaciółmi czy rodziną, możesz zdecydować się na VAN dla 6-7 osób. Polecamy nasze usługi nie tylko w zakresie dojechania na dworzec, ale i inne miejsca w Katowicach i okolicach miasta.

Co jeszcze oferujemy?

W Eko Taxi poza standardowymi przejazdami oferujemy również inne usługi. Zapewniamy możliwość przewożenia zwierząt, przy czym mali pupile w transporterach mogą podróżować za darmo, a dopłata za przewóz większych zwierząt wynosi 10 zł. Zajmujemy się również obsługą imprez czy monitorowanym przewozem dzieci. Popularną usługą są także zakupy na telefon, dzięki czemu możesz zamówić potrzebne produkty bez wychodzenia z domu, a które nasi kierowcy mogą nawet wnieść.

Dworzec PKP w Katowicach obsługuje liczne kursy krajowe, a nawet międzynarodowe, z których korzystają mieszkańcy oraz turyści. Obiekt był poddany przebudowie i obecnie jest nowoczesny, zapewniając maksymalny komfort dla podróżnych. Dojechanie na miejsce taksówką będzie najwygodniejsze, szczególnie gdy podróżujesz z bagażem – nie musisz wtedy przejmować się chodzeniem z walizkami, a na dworzec dojedziesz na pewno na czas. Polecamy skorzystanie z oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taxi z Katowic do PyrzowicTanie taxi z Katowic do Pyrzowic
  Tanie taxi z Katowic do Pyrzowic to najkorzystniejsze rozwiązanie w kontekście dotarcia na tutejsze lotnisko. Będzie to o wiele bardziej opłacalne, niż pozostawienie samochodu na kilka dni na płatnym parkingu. Z kolei na tle komunikacji miejskiej jest to wariant znacząco wygodniejszy zwłaszcza że większość osób ma ze sobą przynajmniej jedną walizkę, a do tego jakiś bagaż podręczny. Taki kurs możesz zamówić, korzystając z korzystnej oferty naszego Eko Taxi....
 • Cennik taxi w KatowicachCennik taxi w Katowicach
  Cennik taxi w Katowicach może być różny, zależnie od oferty danej firmy. Podstawą są zawsze stawki za konkretne taryfy, przy czym mogą być doliczane opłaty związane z rodzajem pojazdu czy korzystaniem z dodatkowych usług. Jeśli szukasz sprawdzonej korporacji taxi w tym mieście, utrzymującej jednocześnie atrakcyjne ceny, sprawdź co ma do zaoferowania Eko Taxi. ...
 • Aby złapać samolot weź taxi na lotnisko w Katowicach!Taxi z Katowic na lotnisko – jak dojechać szybko, wygodnie i bezpiecznie?
  Taxi z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach bądź w ...
 • Katowicka Noc Muzeów 2019
  Noc Muzeów w Katowicach to idealna okazja, by wybrać ...
 • Najtańsze przejazdy na Pyrzowice. Oferta Eko Taxi
  Eko Taxi oferuje tanie przejazdy na lotnisko w ...