Taxi w Katowicach – kierunek: airport

Taxi w Katowicach – kierunek: airport

Taxi w Katowicach – kierunek: airport. O takiej lokalizacji często słyszą kierowcy Eko Taxi, gdyż z nami dojedziesz swobodnie na lotnisko obok miasta, a nawet do położonego trochę dalej portu lotniczego przy Krakowie. Decydują się na to okoliczni mieszkańcy oraz turyści. Dojechanie w takie miejsca w ten sposób jest zdecydowanie wygodniejsze niż korzystanie w tym celu z autobusów czy autokarów, gdyż nie trzeba się przejmować kwestiami czasowymi, a do tego nie będzie problemu z bagażem.

Spis treści
Czemu warto wybrać ten środek transportu na pobliskie lotnisko?
Kto korzysta z takich kursów?
Podróż z Eko Taxi na lotnisko pod Krakowem

Dlaczego na Katowice Airport najlepiej dojechać z pomocą taxi?

Taxi na Katowice Airport to najwygodniejszy sposób dotarcia na tutejszy port lotniczy. Alternatywnie można skorzystać z pomocy kogoś znajomego z samochodem, lecz oczywiście nie zawsze jest taka możliwość. Poza tymi rozwiązaniami pozostaje tylko podróż autobusem, którą trudno uznać za komfortową, szczególnie w tym przypadku, gdy jedzie się zwykle z bagażami. Warto zdecydować się na taksówkę, do której bez problemu załadujesz nawet duże walizki, a do tego dojedziesz na miejsce o dowolnej porze, nie przejmując się koniecznością dopasowania się do rozkładu jazdy transportu publicznego.

Jakie są możliwości?

Pierwszą myślą większości osób jest skorzystanie z możliwości podwiezienia na lotnisko przed kogoś z rodziny lub po prostu znajomego, który posiada własne auto. Nie zawsze jest to jednak oczywiście możliwe, zwłaszcza, gdy wylot ma mieć miejsce w dniu roboczym. Z miasta na pobliskie lotnisko kursują autobusy, choć jest to rozwiązanie, które ma pewne mankamenty związane z ograniczeniami czasowymi czy koniecznością wchodzenia do zatłoczonego często pojazdu z dużymi walizkami. Z tego względu dużo podróżujących wybiera inną opcję, jaką są taksówki.

Komfortowa podróż taksówką

W przypadku transportu publicznego trzeba dotrzeć na przystanek, a autobusy kursują oczywiście tylko o określonych porach. Rzadko udaje się zatem wybrać taki, dzięki któremu dojedzie się na lotnisko idealnie na godzinę, o której chciałoby się tam być. Dodatkowo szykując się do lotu do innego miasta czy nawet kraju, masz zwykle ze sobą przynajmniej jedną dużą walizkę. Wchodzenie z nią do autobusu pełnego ludzi nie jest zatem zbyt komfortowe. Taksówka jest pod tym względem zdecydowanie wygodniejszym środkiem transportu. Kierowca zabierze Cię spod samego domu czy mieszkania i dowiezie w zasadzie prosto pod wejście na terminal. Rzecz jasna bez problemu zabierzesz ze są przy tym dowolną ilość bagażu, który możesz trzymać na siedzeniu obok siebie czy w bagażniku taksówki. Dodatkowym atutem jest fakt, że kurs zamówisz o dowolnej porze, więc możesz wybrać idealny moment, żeby dojechać na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem, ale jednocześnie na taką godzinę, żeby nie czekać potem bardzo długo na swój lot.

Katowice nocą

Kto korzysta z taxi w Katowicach, żeby dojechać na lotnisko w Pyrzowicach?

Taxi na trasie Katowice-Pyrzowice jest zamawiane przede wszystkim przez mieszkańców miasta i okolic, którzy szykują się do wylotu z tutejszego lotniska. Oprócz tego z takich usług mogą korzystać turyści i osoby z innych miast, które mieszkają w tym rejonie kraju i jest to dla nich najbliższy port lotniczy z myślą o dalszych podróżach. Dodatkowo dochodzą do tego podróżujący biznesmeni oraz inne osoby udające się gdzieś w celach służbowych.

Mieszkańcy miasta i okolic oraz turyści

Osobami najczęściej zamawiającymi takie kursy są rzecz jasna mieszkańcy Katowic czy okolicznych miejscowości. Udając się w dalszą podróż jest to dla nich najbliższy port lotniczy, z którego mogą się udać do największych miast w Polsce i poza granice kraju. Nie zawsze uda się znaleźć kogoś znajomego, kto będzie miał czas zaoferować podwiezienie na lotnisko, więc w takiej sytuacji najlepiej zamówić właśnie taksówkę. Dodatkowo takich kursów mogą potrzebować turyści. Niektórzy przybywają do Katowic samolotem, więc potem oczywiście wracają zwykle w ten sam sposób, a trasę na linii Katowice-lotnisko pokonują w obie strony właśnie taksówkami. Poza tym tutejszy port lotniczy jest najbliższym dla wielu sąsiednich lokalizacji. Do Katowic często przyjeżdżają zatem turyści z innych miast w tym rejonie, którzy szykują się do wylotu zagranicznego z tego lotniska.

Osoby podróżujące służbowo

Katowice to duże miasto, w którym funkcjonuje wiele firm. Często odbywają się tu spotkania, ale tutejsi biznesmeni oraz pracownicy lokalnych przedsiębiorstw niejednokrotnie muszą też dostać się do innego miasta w Polsce lub za granicę, z myślą o rozmowach biznesowych czy konferencjach branżowych. Samolot jest wygodnym i najszybszym środkiem transportu, więc doskonale sprawdza się on dla takich osób. Z tego względu z taxi na lotnisko w Pyrzowicach korzystają i osoby podróżujące służbowo, które wyruszają z Katowic.

Z nami dojedziesz taxi także z Katowic na lotnisko Balice

Podróż taxi to też opcja z myślą o dotarciu z Katowic na lotnisko Kraków-Balice. Czasem zdarza się, że komuś bardziej pasują loty z tego miejsca lub chodzi o trasę, której nie obsługuje port w Pyrzowicach. Taksówka będzie w tym przypadku zdecydowanie wygodniejsza niż przejazd autobusem czy autokarem. Taką możliwość daje Eko Taxi – zachęcam również oczywiście do codziennych podróży z naszymi kierowcami na terenie Katowic i okolicy.

Dojazd na lotnisko przy Krakowie?

Poszczególne lotniska obsługują określone trasy i czasem zdarza się, że do danego miejsca nie uda się dolecieć z Katowic. W takim przypadku warto sprawdzić czy loty do takiej lokalizacji nie są przypadkiem możliwe z leżącego nieco dalej portu lotniczego obok Krakowa. W takiej sytuacji może to być lepsze rozwiązanie niż choćby lot z Katowic do Warszawy i późniejsze przesiadanie się do kolejnego samolotu. Trasę na linii Katowice-Balice można pokonać korzystając z usług autobusowych i autokarowych, choć wygodniej będzie rzecz jasna zamówić taksówkę, więc możesz w tym przypadku postawić na Eko Taxi.

Oferta Eko Taxi

Eko Taxi to sprawdzona firma taksówkarska, więc możesz u nas liczyć na pewne, a do tego niedrogie przejazdy. Zachęcamy do podróżowania z nami na lotnisko, ale nie tylko, gdyż dobrym pomysłem jest także poruszanie się taksówkami po samych Katowicach i okolicy. Proponujemy atrakcyjne ceny, dzięki którym nie musisz się obawiać wydawania dużych sum na taxi. Opłata początkowa wynosi u nas 6 zł, po czym zależnie od taryfy, kolejne kilometry pokonasz za stawki od 1,86 do 3,96 zł. Poza standardowymi kursami proponujemy również inne usługi, takie jak monitorowany przewóz dzieci, zakupy na telefon przez całą dobę czy obsługę imprez. Jeżeli wybierasz się gdzieś w kilka osób z rodziną czy przyjaciółmi, to możesz zamówić minibusy dla 6 pasażerów. Klientom ceniącym szczególny komfort proponujemy samochody klasy VIP.

Jeżeli chcesz dojechać z Katowic na położone niedaleko lotnisko w Pyrzowicach, to zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi. Nie zawsze masz możliwość skorzystania z pomocy kogoś znajomego z samochodem, a dojechanie na miejsce taksówką będzie zdecydowanie wygodniejsze niż środkami transportu publicznego. W razie potrzeby z Eko Taxi dojedziesz też nawet na lotnisko pod Krakowem.

Może Cię zainteresować również