Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach jest często zamawiany kursem, gdyż tutejszy port lotniczy obsługuje loty do stolicy, a także wiele połączeń międzynarodowych. W praktyce można się z niego udać do większości najpopularniejszych miejsc. Z tego względu korzystają z niego nie tylko mieszkańcy miasta, ale i całego regionu, którzy wcześniej przyjeżdżają z okolicznych miejscowości pociągami. Osobom poszukującym sprawdzonych taksówek rekomendujemy skorzystanie z usług Eko Taxi.

Spis treści
Co wiedzieć o tej trasie?
Długość i możliwości transportowe
Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?
Taksówki optymalne dla mieszkańców miasta
Nasza oferta

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach. Co warto wiedzieć o takich kursach?

Dojazd taxi z dworca na lotnisko w Katowicach to dość długa trasa do pokonania, gdyż sam port znajduje się poza ścisłym miastem. Alternatywnie można skorzystać z autobusu, lecz będzie to zdecydowanie mniej komfortowe rozwiązanie. Z takich kursów korzystają przede wszystkim mieszkańcy sąsiednich miast, którzy wcześniej przyjeżdżają tu pociągami. Do zamawiania taksówek zachęcamy mieszkańców Katowic, gdyż taxi może podjechać w dowolne, inne niż dworzec, miejsce w mieście.

Odległość i opcje dojazdowe

Rzecz jasna lotniska w większości miast są budowane na obrzeżach lub poza ścisłymi granicami administracyjnymi, w związku z potrzebną przestrzenią, ale i czynnikami związanymi z samymi lotami, w tym choćby hałasem. Nie inaczej jest w Katowicach, gdzie sam port znajduje się dokładnie w Pyrzowicach. Dworzec oczywiście ulokowany jest w centralnych rejonach Katowic. Oba te miejsca dzieli spora odległość. Zależnie od wyboru trasy (dostępnych jest kilka opcji) dokładna odległość może być różna, lecz oscyluje w granicach trzydziestu kilku kilometrów. Biorąc pod uwagę odmienne natężenie ruchu w poszczególnych dniach czy godzinach, samochód czy taksówka pokonają ten dystans w trochę ponad pół godziny do czterdziestu kilku minut przy wzmożonym ruchu. Większość osób podróżujących z dworca nie ma do dyspozycji własnego auta, więc pozostaje im skorzystanie z usługi taxi. Alternatywą jest komunikacja miejska, a dokładnie skorzystanie z któregoś z autobusów. W stronę lotniska kursuje parę bezpośrednich linii, przy czym trzeba się liczyć z tym, że jadą one zdecydowanie dłużej (nawet do godziny), a do tego będą nieporównywalnie mniej komfortowe, szczególnie że większość podróżnych na tej trasie ma ze sobą walizki i dodatkowy bagaż podręczny. W taxi umieścisz go w bagażniku, po czym usiądziesz wygodnie i możesz delektować się podróżą. W autobusie trzeba się liczyć z ograniczoną liczbą miejsc siedzących, problemami z wchodzeniem do zatłoczonego pojazdu, a także koniecznością przesuwania walizek i pilnowania swoich pakunków. Taxi będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

Kto zamawia takie przejazdy?

Warto mieć na uwadze, że katowickie lotnisko obsługuje liczne międzynarodowe trasy, a nawet jeżeli nie lecą stąd samoloty bezpośrednie do naszego miejsca docelowego, to z Katowic można polecieć do Warszawy, skąd wylatują samoloty w kolejnych kierunkach. Większość osób podróżujących samolotami, dla których najbliższym portem lotniczym jest ten w Katowicach, nie musi celować wcale w dalsze podróże, choćby do Krakowa. Z tego względu przyjeżdża tutaj bardzo dużo osób z pobliskich, ale i nieco dalej położonych miejscowości w regionie, a zwykle najwygodniej jest im dojechać pociągiem, który zatrzyma się właśnie na tutejszym dworcu. Wtedy można się udać taksówką bezpośrednio na lotnisko.

Lot z Katowic

Kurs na port lotniczy zamówisz z dowolnej lokalizacji w mieście

Oczywiście, z kursów na lotnisko korzystają często sami mieszkańcy Katowic. Nie zawsze uda się znaleźć członka rodziny czy znajomego, który będzie miał czas i możliwość podwiezienia, a jechanie tam własnym autem nie jest specjalnie opłacalne, gdyż wiąże się to z opłatą za parking, a przy lotnisku zapłacisz naprawdę sporą kwotę. Większość osób lecących gdzieś samolotem wybiera się w przynajmniej kilkudniową podróż, a za pozostawione na taki czas auto możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. Zdecydowanie lepiej będzie zamówić taksówkę, przy czym, jeżeli mieszkasz w Katowicach lub okolicy miasta, nie musisz oczywiście dojeżdżać najpierw na dworzec – najlepiej zamów kurs od razu ze swojego miejsca zamieszkania, co będzie optymalnym rozwiązaniem.

Skorzystaj z naszych usług, gdy potrzebujesz taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Planując zamówienie taxi z dworca na lotnisko w Katowicach, wybierz Eko Taxi. Nasze usługi są sprawdzone przez licznych klientów, a do tego bardzo korzystne cenowo. Polecamy zatem wybór naszej oferty również w innych okolicznościach. Proponujemy różne inne usługi, które mogą się przydać szczególnie mieszkańcom stolicy województwa śląskiego.

Nasze kursy

Przymierzając się do podróżowania taksówkami po Katowicach, a już szczególnie w tych popularnych kierunkach, warto wybrać usługi renomowanej korporacji. Lepiej jest przy tym uważać na niezrzeszonych kierowców. Często pojawiają się oni w okolicy dworca, chcąc wyłapać spieszących się turystów. Mogą oni oferować bardzo zawyżone stawki, o których większość klientów dowiaduje się w całym zamieszaniu dopiero po dojechaniu na miejsce. Z Eko Taxi masz pewność, że pojedziesz taksówką z kierowcą dobrze znającym okolicę, a do tego o odpowiednim poziomie kultury osobistej. Wszystko odbywa się w przystępnych cenach, gdyż zależnie od taryfy każdy pokonany z nami kilometr trasy to zaledwie od 2,10 zł do 5,00 zł. Poza standardowymi autami możesz zamówić większe pojazdy na kilka osób, gdy wybierasz się na lotnisko choćby w gronie rodziny czy z przyjaciółmi.

Co jeszcze oferujemy?

Zachęcamy oczywiście do korzystania z naszych tanich i komfortowych taksówek nie tylko na wybranej trasie, ale w każdej sytuacji, gdy potrzebujesz się wygodnie przemieścić po terenie Katowic i okolicy, a nie chcesz lub nie możesz skorzystać z własnego samochodu czy komunikacji miejskiej. W taksówkach umożliwiamy też przewożenie zwierząt, tych większych za dopłatą w wysokości 10 zł, ale za pupili niewielkich, przewożonych w transporterze, nie pobierzemy żadnych dodatkowych opłat. Proponujemy oprócz tego usługę zakupów na telefon przez całą dobę, które realizowane są z dostawą, a przy odpowiednich ustaleniach mogą być nawet wniesione przez kierowcę. Jest to bardzo wygodne, gdy nie możesz udać się samemu do sklepu lub zapomnisz czegoś i chcesz szybko uzupełnić takie produkty bez wychodzenia z domu.

Dojazd taksówką na lotnisko w Pyrzowicach to wielokilometrowy kurs, za który nie zapłacisz jednak bardzo dużych pieniędzy, gdy wybierzesz odpowiednią korporację, taką jak Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze i szybsze od jeżdżenia z walizkami zatłoczonym autobusem. Pasażerom samolotów opłaca się to znacznie bardziej niż zostawienie własnego auta na parkingu przy porcie, gdyż za taki postój pobierana jest opłata znacznie wyższa, niż za dojazd z naszym kierowcą. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zarówno na tej trasie, jak i przy innych podróżach po Katowicach oraz okolicy.

Może Cię zainteresować również