Taxi z Katowic na Balice

Taxi z Katowic na Balice

Taxi z Katowic na Balice to najwygodniejszy ze sposobów dotarcia na lotnisko w pobliżu Krakowa. Taki kierunek obiera sporo osób, gdyż obsługiwane są tam loty, których nie uda się znaleźć z portu lotniczego położonego przy samej stolicy województwa śląskiego. Dojeżdżają tam co prawda autobusy i autokary, lecz nie jest to zbyt komfortowe, szczególnie gdy masz ze sobą duży bagaż. Warto postawić zatem na usługi sprawdzonej korporacji z atrakcyjnymi cenami, takiej jak Eko Taxi.

Spis treści
Czemu się na to zdecydować?
Sposoby dojazdu na to lotnisko
Wygoda
Kwestie czasowe
Nasza oferta
Skorzystaj ze sprawdzonej korporacji
Nasze stawki
Inne usługi w ofercie

Co przemawia za wzięciem taxi z Katowic na Balice?

Taxi z Katowic na Balice to jeden ze sposobów dotarcia na krakowskie lotnisko, które obsługuje wiele często wybieranych lotów. Zwykle są to trasy, których próżno szukać w położonym bliżej porcie lotniczym w Pyrzowicach. Ze względu na popularność tego kierunku funkcjonują autobusy czy autokary na tym odcinku, lecz jeżdżą one tylko w określonych godzinach. Zwykle nie jest to również zbyt wygodne, gdyż z walizką trzeba dojść do punktu, z którego wyjeżdża taki kurs, a następnie zmagać się z wnoszeniem pakunków do środka, między innymi ludźmi z walizkami. Przejazd taksówką jest pod tym względem nieporównywalnie dogodniejszy. Do tego ze swojego miejsca zamieszkania możesz wyjechać w dowolnej chwili i dotrzeć na lotnisko dokładnie na taką godzinę, jak chcesz, a nie na porę wymuszoną przez rozkład jazdy.

Jak można dojechać na lotnisko przy Krakowie?

Przy Katowicach znajduje się lotnisko w Pyrzowicach, z którego często wylatują w podróże mieszkańcy tego miasta. Specyfika polskich lotnisk jest jednak taka, że poszczególne porty obsługują tylko określone trasy. Spora część z nich jest zatem niedostępna akurat z tego punktu, podczas gdy do takich miast niejednokrotnie można dolecieć z lokalizacji na Balicach przy Krakowie. Korzysta z tego dużo osób, stąd pojawiły się autobusy i kursy autokarowe realizowane na tym odcinku. Kuszą one stosunkowo niską ceną, ale długie przejazdy takimi środkami transportu nie są zbyt komfortowe, a już na pewno, gdy ma się ze sobą bagaże. Tak jest z kolei, gdy wylatuje się do innego miasta w Polsce, czy tym bardziej za granicę. W praktyce podróżujący mają zatem zwykle ze sobą przynajmniej jedną walizkę oraz bagaż podręczny w postaci torby lub plecaka. Trudno o komfortowe podróżowanie z takim ładunkiem masowym transportem, zwłaszcza, że w autobusach na tej trasie większość pasażerów ma walizki. Do tego trzeba się przejmować samym dotarciem na przystanek, z którego rozpoczyna się trasa, co zależnie od miejsca zamieszkania może oznaczać konieczność przejechania najpierw przez spory kawałek Katowic.

Wygoda przejazdu

Za wybraniem taksówki najbardziej przemawia oczywiście związana z tym wygoda. W ten sposób wyruszasz w zasadzie bezpośrednio z miejsca zamieszkania i dojeżdżasz pod samo lotnisko, nie przejmując się pogodą czy przesiadkami związanymi z podróżą komunikacją miejską. Zachowujesz też pełen komfort, jeżeli chodzi o bagaż, który ląduje po prostu w bagażniku, więc nie przejmujesz się jego pilnowaniem lub noszeniem. Możesz zaaranżować przejazd nawet dla paru osób, wybierając większy pojazd taxi, gdy planujesz lot z innymi członkami rodziny albo przyjaciółmi.

Poczekalnia na lotnisku w Balicach

Bez rozkładu i opóźnień

Sporym mankamentem transportu zbiorczego jest jego kursowanie tylko według określonego rozkładu. Zwykle trudno jest dopasować przejazd pod lot tak, żeby nie wiązało się to albo z bardzo długim czasem oczekiwania na lotnisku albo odwrotną sytuacją, czyli przybyciem na odprawę na ostatnią chwilę. Do tego przy autobusach czy autokarach trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze kursują one dokładnie co do minuty. Zdarzają się nawet spore opóźnienia, które prowadzą do niepotrzebnego stresu czy w najgorszej sytuacji – spóźnienia się na samolot. Taksówka porusza się sprawniej i szybciej niż tak duży pojazd, więc sam przejazd jest krótszy, a co najważniejsze, zamawiasz kurs na dowolną godzinę. Dotrzesz na miejsce o optymalnej porze, żeby odprawić się z wyprzedzeniem, ale i tak, żeby nie czekać potem kilka godzin w samym porcie lotniczym. Taxi działa przy tym przez całą dobę, więc dojedziesz nawet na poranny lot, gdy autobusy mogą jeszcze nie kursować.

Oferujemy taxi w dobrej cenie z Katowic na Balice i nie tylko

Jeżeli szukasz taxi w dobrej cenie z Katowic na Balice czy w inne rejony w obrębie miasta lub jego okolic, to polecamy wybór Eko Taxi. Szczególnie przy dłuższych trasach lepiej uważać na taksówki łapane na ulicy, które nie należą do większych korporacji, gdyż często zdarza się, iż mają one bardzo zawyżone cenniki. Po dojechaniu na miejsce okaże się wtedy, że do zapłacenia jest w zasadzie bardzo duża kwota. Takich obaw nie ma przy sprawdzonej firmie, gdzie przy okazji masz pewność, iż kierowca na pewno wie gdzie i jak jechać, bez zbędnego jeżdżenia na trasie. Oferujemy niskie ceny i przejazdy różnymi pojazdami, nie tylko osobowymi. Polecamy korzystanie z naszych taksówek przy codziennych trasach po Katowicach lub okolicy, a także proponujemy dodatkowe usługi, jak zakupy na telefon.

Czemu warto postawić na korporację taxi?

Oprócz korporacji taxi w każdym dużym mieście działają niezrzeszeni taksówkarze, którzy często są nastawieni przede wszystkim na zysk, gdyż potrafią oni bardzo zawyżać stawki. Próbując zamówić kurs z ulicy, należy zatem uważać, żeby nie wybrać niewłaściwego kierowcy, który pewnie bardzo chętnie weźmie przejazd na Balice, lecz potem będzie za niego oczekiwać ogromnej sumy. Sprawdzone korporacje taxi to tymczasem gwarancja określonej ceny, a do tego kulturalni i świetnie znający okolicę kierowcy. Masz pewność, że dojedziesz na miejsce za uczciwą stawkę, a taksówkarz pojedzie prostą i optymalną drogą, bez zbędnego kluczenia z powodu braku znajomości trasy czy chęci zarobienia kolejnych pieniędzy na „nadrobionych” kilometrach.

Jakie mamy stawki?

Jesteśmy sprawdzonym, ale przy tym tanim taxi w Katowicach. Opłata początkowa wynosi u nas 6 zł, a następnie cena za kilometr zaczyna się od 1,86 zł. Godzina postoju wiąże się z opłatą w wysokości 36 zł. Co ważne, dysponujemy nie tylko standardowymi taksówkami osobowymi, ale i większymi pojazdami. Za kurs autem kombi obowiązuje dopłata 10 zł, a w przypadku vana na 6-7 osób jest to 15 zł. Natomiast przy trasie Katowice-Kraków naliczana jest opłata ryczałtowa w wysokości 200 zł.

Co jeszcze oferujemy?

Rzecz jasna zachęcamy do podróżowania z nami nie tylko na lotnisko pod Krakowem, ale i po terenie samych Katowic oraz jego okolic. Umożliwiamy przewóz zwierząt naszymi taksówkami (małe zwierzęta w kontenerze za darmo, a większe za dopłatą 10 zł). Realizujemy także usługi dodatkowe, takie jak monitorowany przewóz dzieci czy obsługę imprez. Dużą popularnością cieszy się również usługa zakupów na telefon przez całą dobę na terenie Katowic.

Wybierając się z Katowic na lotnisko na Balicach, warto postawić na taxi, którym dojedziesz na miejsce wygodniej niż transportem publicznym. Nie musisz się wtedy przejmować rozkładem jazdy i opóźnieniami oraz koniecznością noszenia i pilnowania walizek. Taką usługę oferuje Eko Taxi, a zachęcamy poza tym do korzystania z naszej oferty podczas codziennych podróży po mieście i okolicy.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi z dworca na lotnisko w KatowicachTaxi z dworca na lotnisko w Katowicach
  Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach jest często ...
 • Taxi busy w Katowicach – wygodne przejazdy nawet dla 8 osób!
  Taxi busy w Katowicach to niezwykle wygodna forma ...
 • Weekend na ŚląskuWeekend na Śląsku
  Weekend na Śląsku może być naprawdę wyjątkowo spędzonym czasem. Jest tu wiele zabytków i atrakcji, które można odwiedzić z najmłodszymi i nie tylko, gdyż coś dla siebie znajdą też dorośli planujący spędzenie interesujących chwil w wolne dni. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami od Eko Taxi. W wybrane lokalizacje możesz również dojechać, korzystając z naszych taksówek, wygodnie i niewielkim kosztem. ...
 • Off Festival Katowice – polecamy najlepsze niszowe wydarzenie muzyczne w Polsce
  2–4 sierpnia 2019 – w tych dniach odbędzie się 14. ...
 • Sylwester w Katowicach 2022Sylwester w Katowicach 2022
  Sylwester w Katowicach 2022 będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Już teraz można snuć pierwsze plany na zaaranżowanie ostatniej nocy w roku, tak, żeby spędzić ją w ulubiony sposób. Coś dla siebie odnajdą zarówno entuzjaści zbiorowych zabaw miejskich, jak i osoby preferujące bardziej kameralne koncerty czy sztuki teatralne. Jeśli nie zamierzasz zostawać w domu i planujesz jakieś wyjście, warto skorzystać tego dnia z taksówek....