Ferie w Katowicach

Ferie w Katowicach

W roku 2023 ferie zimowe w Katowicach odbywają się od 16 do 29 stycznia. Same Katowice są pełne atrakcji dla najmłodszych. Tutejsza oferta jest skierowana do całych rodzin, więc i dorośli mają pewność, że będą się dobrze bawić podczas takiego wypoczynku. Dostępne są przy tym miejsca ciekawe zarówno dla zupełnie małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Z tego względu w stolicy województwa śląskiego wypoczywają nie tylko jej mieszkańcy, lecz także przybywający z innych regionów turyści.

Spis treści:
Oferta Eko Taxi
Nasza oferta
Co robić w Katowicach?
Przegląd atrakcji
Kompleks Parku Śląskiego
Sale zabaw
Bajka Pana Kleksa

Podczas ferii w Katowicach podróżuj z Eko Taxi

Ferie w Katowicach warto spędzić aktywnie, co oznacza jednak zwykle częste przemieszczanie się po mieście i okolicy. Większość osób niechętnie podchodzi do podróżowania z maluchami transportem publicznym, a nie zawsze można sięgnąć po własny samochód. W takiej sytuacji dobrą alternatywą są taksówki. W przypadku Eko Taxi Katowice, nasze usługi przydadzą się z pewnością nie tylko w tym okresie, ale też w inne dni roku. Zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Nasza oferta

Jesteśmy sprawdzoną korporacją taksówkarską z atrakcyjnymi stawkami. Poza standardowymi taksówkami możesz u nas zamówić większe auto kombi czy nawet VAN dla 6-7 osób. To świetne rozwiązanie dla większych rodzin lub choćby dwóch zaprzyjaźnionych rodzin, które wspólnie wyjechały na ferie. Zachęcamy do podróżowania z nami nie tylko w tym okresie, ale i przez cały rok. Oprócz klasycznych przejazdów Eko Taxi oferuje dodatkowe usługi, takie jak monitorowany przewóz dzieci czy zakupy na telefon przez całą dobę. Zapraszamy do rezerwacji przejazdów.

Co robić w ferie w Katowicach?

Ferie w Katowicach dla mieszkańców tego obszaru to zwykle wyzwanie w postaci zainteresowania dzieci czymś, czego jeszcze nie widziały. Gdy zbliża się okres przerwy zimowej, warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez miasto czy lokalne instytucje kulturalne. Często można zapisać maluchy na różne zajęcia, odbywające się pod kontrolą dorosłych opiekunów. Jest to szczególnie korzystne dla pracujących rodziców, którzy nie mogą wtedy wziąć wolnego. Warto też sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. W Katowicach znajduje się dużo atrakcji dla dzieci, działających nie tylko w okresie ferii czy wakacji, lecz również na co dzień.

Studentki zimą w mieście

Przegląd propozycji od Eko Taxi

W stolicy województwa śląskiego funkcjonuje dużo punktów z ofertą skierowaną w stronę rodzin z dziećmi. Takie miejsca są godne polecenia dla mieszkańców, ale i turystów z innych województw, którzy zdecydowali się spędzić ferie właśnie w tym mieście. Są to atrakcje, które warto polecić zarówno podczas dłuższego wypoczynku, jak i choćby w wolny weekend, który chce się spędzić w gronie całej rodziny.

Kompleks Parku Śląskiego

Uniwersalnym i zawsze sprawdzonym wyborem jest Park Śląski. Warto jednak zaznaczyć, że chodzi w tym przypadku nie tylko o same tereny zielone, które w okresie zimowym są do tego często pokryte śniegiem. W obrębie tego obszaru wyróżniono szereg dodatkowych atrakcji. Znajduje się tu choćby muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, Planetarium Śląskie czy fantastyczny Śląski Ogród Zoologiczny.

Sale zabaw

Śmiało można powiedzieć, że Katowice są wręcz wyjątkowo atrakcyjne pod kątem oferty urozmaiconych sali zabaw dla dzieci. Co więcej, mowa tu nie tylko o standardowych salkach, ale i tematycznych, które trudno spotkać gdziekolwiek indziej. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest Nibylandia, czyli kraina w klimacie Piotrusia Pana, która wzbudzi zachwyt najmłodszych i wywoła sentyment u dorosłych. Inne godne polecenia obiekty tego typu to Centrum Rozrywki Guliwer czy Monkeylandia. Warte wspomnienia jest 1000 Klocków, czyli kreatywne centrum zabawy klockami LEGO, odpowiednie dla dzieci w każdym wieku – świetnie bawią się tu nawet dorośli.

Bajka Pana Kleksa

Na oddzielne wspomnienie zasługuje Bajka Pana Kleksa, będące czymś więcej niż klasyczną salą zabaw. W praktyce to szeroko zakrojony obiekt, którego założeniem jest balansowanie pomiędzy fantazją i nauką. W tygodniu można tu nabyć bilety na swobodne zwiedzanie i zabawę, bez ograniczeń czasowych, podczas gdy w weekendy zwykle można liczyć na zajęcia z przewodnikami. Obiekt ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób szukających rozrywki w okresie ferii zimowych, gdyż przygotowuje wtedy specjalne oferty, które obowiązują w zasadzie przez cały okres trwania ferii w Polsce, więc jest to ciekawa opcja także dla osób przybywających z innych województw.

Ferie w Katowicach to czas, w którym dorośli szukają rozrywki dla swoich dzieci. Dotyczy to mieszkańców tego regionu, ale nie tylko. Do stolicy województwa śląskiego chętnie przyjeżdżają rodziny z innych części kraju, gdy nadchodzi okres wypoczynku w tamtych obszarach. W związku ze wzmożonym zainteresowaniem tutejszymi atrakcjami, warto wtedy podróżować po Katowicach taksówkami. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Ferie w KatowicachFerie w Katowicach
  W roku 2023 ferie zimowe w Katowicach odbywają się od 16 do 29 stycznia. Same Katowice są pełne atrakcji dla najmłodszych. Tutejsza oferta jest skierowana do całych rodzin, więc i dorośli mają pewność, że będą się dobrze bawić podczas takiego wypoczynku. Dostępne są przy tym miejsca ciekawe zarówno dla zupełnie małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Z tego względu w stolicy województwa śląskiego wypoczywają nie tylko jej mieszkańcy, lecz także przybywający z innych regionów turyści....
 • Taxi Pyrzowice-KatowiceTaxi Pyrzowice-Katowice
  Kurs taxi Pyrzowice-Katowice jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych przejazdów taksówkarskich realizowanych w tym regionie. Wynika to rzecz jasna z faktu, iż w Pyrzowicach znajduje się katowicki port lotniczy, w związku z czym codziennie, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, jest tam duży ruch. Osoby, które muszą dostać się na to lotnisko z Katowic lub odwrotnie, zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi Katowice....
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2022Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach
  Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach jest jedną z ...
 • Sylwester w Katowicach 2022Sylwester w Katowicach 2022
  Sylwester w Katowicach 2022 będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Już teraz można snuć pierwsze plany na zaaranżowanie ostatniej nocy w roku, tak, żeby spędzić ją w ulubiony sposób. Coś dla siebie odnajdą zarówno entuzjaści zbiorowych zabaw miejskich, jak i osoby preferujące bardziej kameralne koncerty czy sztuki teatralne. Jeśli nie zamierzasz zostawać w domu i planujesz jakieś wyjście, warto skorzystać tego dnia z taksówek....
 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....