Filharmonia Śląska w Katowicach

Filharmonia Śląska w Katowicach

Filharmonia Śląska w Katowicach to miejsce, w którym odbywają się wspaniałe wydarzenia kulturalne. Odwiedzenie tej lokalizacji jest okazją do przeżycia niesamowitych doznań muzycznych na żywo, które zapewniają zespoły lokalnej instytucji oraz artyści z całego świata. Z myślą o dojechaniu na koncert czy późniejszym powrocie zdecydowanie warto zamówić taksówkę. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi, także przy innych okazjach, gdy musisz gdzieś dojechać w tej okolicy.

Spis treści:
Co można tam zobaczyć?
Wydarzenia organizatorów
Zewnętrzne koncerty
Historia budynku
Dojedź na miejsce z Eko Taxi
Nasza oferta

Jak prezentuje się repertuar Filharmonii Śląskiej w Katowicach? Na jakie wydarzenia można się tam udać?

W siedzibie Filharmonii Śląskiej w Katowicach można przeżyć regularnie odbywające się tam wydarzenia pod szyldem tej słynnej, rodzimej instytucji kulturalnej. Obejmują one popisy orkiestr i chóru w towarzystwie najlepszych solistów oraz dyrygentów z kraju i nie tylko. Sam obiekt udostępniany jest poza tym pod wynajem z myślą o innych koncertach. Budynek jest doskonale dostosowany do wymogów muzycznych i posiada przy tym niezwykle bogatą historię.

Wydarzenia tutejszej instytucji kulturalnej

Filharmonia Śląska to instytucja kulturalna działająca w Katowicach, która posiada swój budynek przy ulicy Sokolskiej. Z tego względu odbywają się tam przede wszystkim różnego rodzaju eventy organizowane przez ten podmiot, który ma wiele do zaoferowania, gdyż jest bardzo szanowany w kraju i poza jego granicami. Instytucja posiada formalnie trzy zespoły artystyczne: Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Śląską Orkiestrę Kameralną oraz Chór Filharmonii Śląskiej. W repertuarze można zatem odnaleźć głównie koncerty z udziałem wspomnianych zespołów, którym zależnie od terminu towarzyszą polskie, a nawet zagraniczne gwiazdy muzyki klasycznej. Jednym z ciekawych, cyklicznie odbywających się wydarzeń jest poza tym Multimedialny Wieczór Organowy.

Koncerty zewnętrznych organizatorów

Co naturalne w obiekcie dominują występy przedstawicieli podmiotów należących do wspomnianej instytucji, ale nie tylko. Samą salę w przypadku wolnych terminów mogą wynająć inni artyści, w związku z czym co jakiś czas można się tam udać na koncerty pod szyldem zewnętrznych organizatorów, niezwiązanych na co dzień z całą filharmonią. Informacje o takich imprezach można znaleźć w harmonogramie na oficjalnej stronie internetowej Filharmonii Śląskiej, a bilety nabyć w zewnętrznych serwisach sprzedażowych, które specjalizują się w dystrybucji wejściówek na imprezy kulturalne i sportowe. Bilety na wydarzenia organizowane przez samą filharmonię kupuje się natomiast bezpośrednio poprzez jej stronę.

Co warto wiedzieć o samym budynku?

Historia obiektu jest naprawdę intrygująca, a chcąc poznać jej kulisy, należy się daleko cofnąć w czasie. W 1873 roku przy obecnej ulicy Sokolskiej (wówczas noszącej nazwę Karlsstraβe) powstał Reichshalle, czyli budynek z salą koncertową. Koncertował tam regularnie Oskar Meisner i inni wybitni soliści, w tym choćby Ignacy Jan Paderewski. Przy tym wszystkim w lokalizacji tej dochodziło do spotkań i zebrań różnych niemieckich organizacji, nie tylko kulturalnych, ale i sportowych czy społecznych. W 1906 roku kompleks wykupiła spółka z większościowym polskim kapitałem, co pozwoliło na udostępnienie sali pod kątem koncertów polskich chórów czy spotkań krajowych organizacji i stowarzyszeń. W roku 1943 dobudowano kolejne skrzydło i przebudowano scenę, przeznaczając tym samym budynek na filharmonię. Już w najnowszych czasach obiekt przechodził jeszcze kolejne prace remontowe, a w latach 2013–2014 zamontowano najwyższej klasy nowe organy. Sama sala zachwyca tymczasem nie tylko wyglądem, ale i doskonałą wręcz akustyką, która przekłada się na niezapomniane przeżycia muzyczne.

Nuty na pianinie

Wybierasz się na koncert do Filharmonii Śląskiej w Katowicach? Udaj się tam z Eko Taxi

Na wszelkie wydarzenia w Filharmonii Śląskiej w Katowicach zdecydowanie warto pojechać taksówką i to z kilku względów. Kluczowym aspektem jest jednak wygoda związana z tym, że nie trzeba się przejmować ewentualnym spóźnieniem czy problemem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu. Zachęcamy przy tym mieszkańców i turystów do korzystania z naszych usług nie tylko na tej trasie.

Dlaczego taksówką

Kompleks katowickiej filharmonii jest bardzo okazały i świetnie zlokalizowany, gdyż znajduje się w zasadzie w okolicach ścisłego centrum. Generuje to jednak pewne kłopoty związane z parkowaniem, ponieważ do budynku nie przynależy żadna dedykowana strefa parkingowa, więc trzeba skorzystać z którejś z okolicznych. Wszystkie z nich są z kolei płatne, a w dniu koncertów może być naprawdę ogromny problem ze znalezieniem miejsca. Na dodatek wszystkie takie punkty są mimo wszystko odrobinę oddalone, więc będzie się to wiązało z kilkoma minutami spaceru, który niekoniecznie będzie czymś przyjemnym w deszczowy czy chłodny dzień. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, lecz niewiele osób decyduje się na dojeżdżanie w taki sposób, ponieważ na tutejsze wydarzenia przychodzi się w wyjściowych strojach, niespecjalnie pasujących do podróży komunikacją miejską. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okazują się taksówki, gdyż koszt będzie porównywalny, a potencjalnie i mniejszy od wydatków na paliwo czy parking, a do tego nie musisz się przejmować szukaniem wolnego miejsca. Co więcej, unikniesz nerwów związanych z jeżdżeniem w ewentualnych korkach w centrum miasta i dostaniesz się do danej lokalizacji szybciej, wychodząc w zasadzie bezpośrednio na wejście do budynku filharmonii. Trudno zatem o bardziej komfortowy sposób na podróżowanie do tego miejsca czy późniejszy powrót i to bez względu na porę dnia oraz pogodę.

Nasza oferta

Polecamy nasze kursy na trasie do filharmonii, ale nie tylko, gdyż możesz z nami podróżować na co dzień po Katowicach i okolicach miasta. To świetne rozwiązanie z perspektywy przybywających tu turystów oraz mieszkańców, którzy szukają alternatywy dla własnego auta lub komunikacji miejskiej. Oferujemy znakomite ceny, a za przejazdy możesz płacić, jak chcesz, w tym bezgotówkowo. Same kursy możesz z kolei zamawiać w tradycyjny, telefoniczny sposób lub z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji Eko Taxi. Umożliwiamy zamówienie większych samochodów, gdy podróżujesz gdzieś z bagażem lub w kilka osób. W naszych taksówkach dopuszczamy przewóz zwierząt, a poza tym mamy w ofercie inne intrygujące usługi, które mogą okazać się bardzo pomocne, jak choćby zakupy na telefon przez całą dobę.

Filharmonia Śląska w Katowicach to jedno z najsłynniejszych miejsc kulturalnych nie tylko w samym mieście, ale całym regionie. W zasadzie w każdym tygodniu odbywają się tam wspaniałe wydarzenia muzyczne, na które chętnie udają się mieszkańcy oraz przebywający akurat w tej okolicy turyści. Z myślą o transporcie do tego budynku, ale i wszelkich innych lokalizacji w Katowicach, zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi w Katowicach do PiotrowicTaxi w Katowicach do Piotrowic
  Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi....
 • Atrakcje dla dzieci w KatowicachAtrakcje dla dzieci w Katowicach
  Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?...
 • Lato w KatowicachLato w Katowicach
  Lato w Katowicach to okres, w którym wiele osób ...
 • Kontakt do Eko Taxi w KatowicachKontakt do Eko Taxi w Katowicach
  Kontakt do Eko Taxi w Katowicach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Oprócz tego, dane kontaktowe odnajdziesz na branżowych portalach i w wielu innych miejscach w sieci, w tym w wyszukiwarkach, po wpisaniu nazwy naszej korporacji. Dla późniejszej wygody warto zapisać je w telefonie, dzięki czemu szybko możesz do nas zadzwonić czy napisać. Sprawdzi się to zawsze wtedy, gdy potrzebujesz taksówki lub innej usługi z naszej oferty bądź w sytuacji, gdy masz jakieś pytanie. ...