Majówka 2022 w Katowicach

Majówka 2022 w Katowicach

Majówka w Katowicach obfituje zawsze w ciekawe wydarzenia. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy dojdzie do paru imprez o charakterze muzycznym. Do dyspozycji pozostają do również kluby i liczne atrakcje z tego miasta, które będą otwarte nawet w dni świąteczne. Wolny czas organizują sobie wtedy mieszkańcy, ale do tego w rejon ten chętnie przybywają turyści, którzy korzystają z terminów wolnych od pracy, organizując sobie kilkudniowy urlop. W tym okresie możesz jeździć komfortowo z Eko Taxi, gdyż nasze usługi są dostępne również w dni świąteczne.

Spis treści:
Nasze propozycje
Wydarzenia muzyczne
Kluby
Spokojniejsze atrakcje
Skorzystaj z Eko Taxi
Dla turystów
Nasza oferta

Jakie atrakcje czekają nas podczas tegorocznej majówki w Katowicach?

Majówka w Katowicach praktycznie zawsze okraszona jest jakimiś ciekawymi występami muzycznymi, tak więc ten rok nie będzie wyjątkiem. Osoby nastawione na energiczną zabawę do późnej nocy mogą też wybrać oferty tutejszych klubów. Oprócz tego korzystając z wolnego, można wybrać atrakcje, które co prawda są tu dostępne na co dzień, lecz nie zawsze jest możliwość ich doświadczenia. Wiele znanych miejsc jest otwartych nawet w dni świąteczne.

Koncerty

Majówka słusznie kojarzy się z zabawą, a dla wielu osób jest to tożsame z dobrą muzyką. Może to być świetna okazja, żeby zaznać takich przeżyć na żywo, udając się na koncert. W dużych miastach w takim terminie nie może zabraknąć ciekawych wydarzeń i podobnie jest w Katowicach. Bardzo interesująco zapowiada się impreza muzyczna Let Poland Be Poland, która odbędzie się 30 kwietnia w sali katowickiego NOSPRU. Zapowiedziano udział takich gwiazd jak Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski i wielu innych. Tegoroczna edycja ma do tego szczególnie szczytny cel, ponieważ 20 zł z ceny każdego biletu przekazane zostanie organizacji wspierającej Ukrainę. Fanom dobrego brzmienia polecamy również Katowice JazzArt Festival, czyli międzynarodowy festiwal poświęcony muzyce improwizowanej. Jest to kilkudniowy event, który zbiega się ze startem majówki. Pierwsze festiwalowe wydarzenie odbędzie się co prawda już 26 kwietnia, ale główne części zaplanowano na 29 i 30 kwietnia, czyli początek weekendu majowego.

Imprezy klubowe

Jeżeli nie planujesz wybrać się na któryś z koncertów, ale chcesz zabawić się ze znajomymi w rytmie dobrej muzyki, otworem stoją katowickie kluby. Na pewno jest to rozwiązanie na świetną zabawę do późnej nocy, a może nawet do białego rana. Warto przy tym odnotować, że większość klubów jest otwarta również 1 i 3 maja. W okresie majówki wiele miejsc organizuje poza tym ciekawe imprezy tematyczne.

Kiełbaski nad ogniskiem

Inne atrakcje na miejscu

W trakcie majówki można z powodzeniem cieszyć się z atrakcji znajdujących się tu na stałe. Mając do dyspozycji parę dni wolnego, możesz eksplorować niektóre miejsca lub powrócić do tych, które zachwyciły już w przeszłości. Przy ładnej pogodzie świetnym pomysłem jest wybranie się do Parku Śląskiego czy też na zwiedzanie lub po prostu przespacerowanie się ulicami urokliwych dzielnic, takich jak Nikiszowiec i Giszowiec. Dla rodzin z dziećmi może to być wspaniały moment na udanie się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego czy parku rozrywki Legendia, które są otwarte nawet w dni świąteczne – warto upewnić się jedynie, jakie są godziny otwarcia, gdyż te mogą być nieco zmienione względem dnia powszedniego. W majówkę otwiera się także większość muzeów, w tym flagowe miejsce tego typu w Katowicach, czyli Muzeum Śląskie.

Podróżuj z Eko Taxi podczas weekendu majowego w Katowicach

W trakcie weekendu majowego w Katowicach spore grono mieszkańców pozostaje na miejscu i korzysta z chwili oddechu. Bardzo często dochodzi wtedy do spotkań ze znajomymi, na które na pewno warto pojechać taksówką, dzięki czemu można bez obaw wypić napój alkoholowy. Taxi będzie dobrym wyborem dla przybywających na ten czas turystów, którzy mogą poruszać się po okolicy sprawnie i szybko. Zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi.

Dla turystów

Dla turystów taksówki będą zdecydowanie najbardziej komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza że przez część majówki obowiązują świąteczne rozkłady jazdy, więc poruszanie się komunikacją miejską jest dodatkowo utrudnione. Wybierając taxi, na pewno nie zabłądzisz i dojedziesz szybko oraz wygodnie w dowolne miejsce w Katowicach czy okolicach miasta. Osoby, które nie zaplanowały dokładnie całego wyjazdu, mogą przy okazji skorzystać z doświadczenia i wiedzy taksówkarzy, pytając ich gdzie warto się wybrać, z myślą o rozrywce czy dobrym jedzeniu.

Wybierz naszą ofertę

Nasze usługi są sprawdzone, ale jednocześnie tanie, więc poruszanie się taksówkami jest naprawdę opłacalne. Poza standardowymi osobówkami możesz zamówić nawet większy pojazd, który pomieści 6-7 osób, więc można się przemieszczać większą grupą. Realizujemy też usługę zakupów na telefon przez całą dobę. Jeżeli w trakcie majówki zorientujesz się, że czegoś zabrakło, możesz wtedy zamówić produkty z dostawą do domu czy mieszkania.
Majówka w Katowicach będzie w tym roku pełna wrażeń. Osoby nastawione na rozrywkę mogą wybrać się na koncerty lub do klubów. Do dyspozycji pozostają także liczne atrakcje tych okolic, które mogą być intrygujące dla mieszkańców i turystów. W dowolne miejsce dojedziesz z Eko Taxi i to przez cały długi weekend, zapraszamy do kontaktu.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi w Katowicach do PiotrowicTaxi w Katowicach do Piotrowic
  Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi....
 • Atrakcje dla dzieci w KatowicachAtrakcje dla dzieci w Katowicach
  Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?...
 • Lato w KatowicachLato w Katowicach
  Lato w Katowicach to okres, w którym wiele osób ...
 • Kontakt do Eko Taxi w KatowicachKontakt do Eko Taxi w Katowicach
  Kontakt do Eko Taxi w Katowicach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Oprócz tego, dane kontaktowe odnajdziesz na branżowych portalach i w wielu innych miejscach w sieci, w tym w wyszukiwarkach, po wpisaniu nazwy naszej korporacji. Dla późniejszej wygody warto zapisać je w telefonie, dzięki czemu szybko możesz do nas zadzwonić czy napisać. Sprawdzi się to zawsze wtedy, gdy potrzebujesz taksówki lub innej usługi z naszej oferty bądź w sytuacji, gdy masz jakieś pytanie. ...