Sylwester w Katowicach 2022

Sylwester w Katowicach 2022

Sylwester w Katowicach 2022 będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Już teraz można snuć pierwsze plany na zaaranżowanie ostatniej nocy w roku, tak, żeby spędzić ją w ulubiony sposób. Coś dla siebie odnajdą zarówno entuzjaści zbiorowych zabaw miejskich, jak i osoby preferujące bardziej kameralne koncerty czy sztuki teatralne. Jeśli nie zamierzasz zostawać w domu i planujesz jakieś wyjście, warto skorzystać tego dnia z taksówek.

Spis treści:
Podróżuj z Eko Taxi
Nasza oferta
Na co można liczyć w tym roku?
Zabawa miejska
Oferta kulturalna
Inne formy zabawy

Robisz wstępne plany na Sylwestra w Katowicach 2022? Dojedź w wybrane miejsca z Eko Taxi

W sylwestra w Katowicach w 2022 możesz liczyć na wiele atrakcji. Tego dnia warto zrezygnować z własnego samochodu, żeby nie martwić się o parkowanie czy konieczność rezygnacji z kieliszka szampana po północy. Najlepszą alternatywą są taksówki, które będą zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej i pozwalają nie przejmować się warunkami pogodowymi. Podróż taxi będzie też zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją powrotu z imprez, które kończą się często w późnych godzinach nocnych. Dodatkowo zamawiając przejazd w naszej firmie Eko Taxi Katowice, zyskujesz pewność, że nie przepłacisz.

Nasza oferta

Jeśli zdecydujesz się na podróż taksówkami, postaw na te od Eko Taxi, które są sprawdzone, a przy tym tanie. Z nami dojedziesz bez problemu w dowolną lokalizację w samych Katowicach, ale i okolicznych miejscowościach, gdzie również będą się odbywać ciekawe wydarzenia. Rzecz jasna zachęcamy do zaplanowania z nami także późniejszego komfortowego powrotu do domu czy mieszkania. Zachęcamy do korzystania z usług Eko Taxi nie tylko w sylwestra, ale przez cały rok. Umożliwiamy zamówienie większych pojazdów dla kilku pasażerów, a na co dzień w naszej ofercie znajduje się możliwość przewozu zwierząt czy skorzystania z usługi zakupów na telefon.

Co robić w sylwestra w Katowicach 2022?

Zastanawiasz się, co robić w sylwestra w Katowicach 2022? Podpowiadamy, co wiadomo już teraz o planowanych atrakcjach w mieście i okolicy. Bilety na wiele wydarzeń warto kupić z wyprzedzeniem, ponieważ im bliżej końca roku, tym trudniej może być o dostępność takich wejściówek. Kolejne zapowiadane imprezy będą się klarować w nadchodzących tygodniach, więc dobrze jest być na bieżąco z lokalnymi wiadomościami, jeżeli szukasz okazji do spędzenia tego wieczoru w ekscytujący sposób.

Impreza sylwestrowa

Czy będą większe wydarzenia zorganizowane?

Jak co roku wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, czy będzie można liczyć na imprezę miejską. Co prawda w tym roku Katowice wycofały się jako miasto ze współfinansowania oficjalnej imprezy sylwestrowej, lecz dobrą informacją dla lokalnej społeczności jest to, że telewizja Polsat kolejny rok z rzędu zdecyduje się na przygotowanie swojego koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na obiekt można oczywiście bez problemu dotrzeć z dowolnego miejsca w Katowicach, najlepiej taksówką. Zabawa będzie z pewnością głośna i pełna gwiazd – w minionym roku na wydarzeniu grały w końcu takie postaci jak Olivia Addams, Minelli czy Akcent. Co tymczasem z samymi Katowicami? Wiadomo już, że w tym roku w mieście ponownie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który przy okazji Sylwestra 2021/22 okraszony był muzyką na żywo. Nie wiadomo, czy władze Katowic zaplanowały podobne atrakcje w tym roku, ale wysoce prawdopodobne, że noc sylwestrową będzie można spędzić w ciekawy sposób i w okolicach katowickiego rynku.

Wydarzenia kulturalne

Tradycyjnie z okazji Sylwestra specjalne oferty przygotowują tutejsze instytucje kulturalne. Poszczególne miejsca ujawniają często szczegółowe plany dopiero na przełomie listopada i grudnia, ale już teraz wiemy o pierwszych wydarzeniach tego typu. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach przewidział na ostatni wieczór w roku kolejną edycję spektaklu „Skazany na bluesa”. Położony niedaleko Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich sprzedaje już bilety na Galę Sylwestrowo-Noworoczną z Tenorami Vincero – będzie to z pewnością fantastyczny koncert, w przerwie którego podany zostanie poczęstunek i toast szampanem. Warto śledzić ofertę kulturalną w Katowicach i okolicach miasta w oczekiwaniu na kolejne wydarzenia sylwestrowe, które będą zapowiadane w nadchodzących tygodniach.

A może domówka lub impreza w klubie?

Niezmiennie preferowaną przez wiele osób formą spędzania Sylwestra są bardziej kameralne spotkania w gronie przyjaciół. Jeżeli chcesz spędzić tę noc przy energicznej zabawie, z pomocą przyjdą oferty lokalnych klubów. Zdecydowana większość z nich pozostaje otwarta także w ostatnią noc w roku, organizując wtedy często imprezy tematyczne. Jeżeli lubisz taką zabawę, warto być na bieżąco z ogłoszeniami klubów w Katowicach, które w okolicach listopada zaczną na pewno informować o swoich planach sylwestrowych.

Sylwester w Katowicach 2022 będzie można spędzić na większych imprezach zorganizowanych, spektaklach i koncertach, zabawach w klubach czy domowych spotkaniach z bliskimi. Bez względu na to, co zaplanujesz, warto zdecydować się na dojechanie na miejsce i późniejszy powrót taksówką. Zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi Katowice.

Może Cię zainteresować również

 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2022Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach
  Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach jest jedną z ...
 • Sylwester w Katowicach 2022Sylwester w Katowicach 2022
  Sylwester w Katowicach 2022 będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Już teraz można snuć pierwsze plany na zaaranżowanie ostatniej nocy w roku, tak, żeby spędzić ją w ulubiony sposób. Coś dla siebie odnajdą zarówno entuzjaści zbiorowych zabaw miejskich, jak i osoby preferujące bardziej kameralne koncerty czy sztuki teatralne. Jeśli nie zamierzasz zostawać w domu i planujesz jakieś wyjście, warto skorzystać tego dnia z taksówek....
 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi w Katowicach do PiotrowicTaxi w Katowicach do Piotrowic
  Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi....
 • Atrakcje dla dzieci w KatowicachAtrakcje dla dzieci w Katowicach
  Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?...