Taxi w Chorzowie

Taxi w Chorzowie

Taxi w Chorzowie to usługa, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Tradycyjna komunikacja miejska nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom pasażerów, przez co coraz częściej decydują się oni na korzystanie z usług sprawdzonych korporacji taksówkowych. Wynika to zarówno z potrzeby wygody, jak i oszczędności czasu. Tanie, szybkie i bezpieczne kursy na terenie całego miasta Chorzowa oferuje swoim pasażerom sieć taksówkarska Eko Taxi.

Spis treści
Podział administracyjny Chorzowa
Kursy taxi
Niska cena za kilometr
Wysoki standard obsługi
Usługi dodatkowe
Przejazdy bezgotówkowe

Dlaczego warto się poruszać taxi po Chorzowie?

Taxi w Chorzowie przydaje się mieszkańcom i przyjezdnym praktycznie na każdym kroku. Położenie tego miasta na Górnym Śląsku, w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego sprawia, że usługi transportowe cieszą się na tym obszarze bardzo dużym powodzeniem. Chorzów jest też lokalnym ośrodkiem gospodarczym oraz kulturalnym, co dodatkowo zwiększa potrzeby komunikacyjne. Nie bez znaczenia pozostaje obecność kilku dzielnic, między którymi dużo łatwiej i szybciej można przemieszczać się właśnie taksówką.

Podział administracyjny Chorzowa

Podział administracyjny Chorzowa obejmuje cztery jednostki ustalone na mocy uchwały Rady Miasta, w których taksówki regularnie realizują kursy. Najważniejszą z nich jest Centrum, wydzielone liniami granicznymi w postaci brzegu rzeki Rawy oraz linii kolejowej prowadzącej z ul. Parkowej w stronę Gór Tarnowskich. Rejon tej obejmuje śródmieście, część dawnego miasta Królewska Huta oraz tradycyjną dzielnicę Klimzowiec. Dzielnicą zlokalizowaną na północno-wschodnim krańcu miasta jest Chorzów II, w której tereny wchodzi część północna Królewskiej Huty. Rejon najbardziej wysunięty na północ miasta to Chorzów Stary, dawniej znany jako Chorzów III. Stosunkowo najmłodszą częścią jest Chorzów Batory, który obejmuje dawną Gminę Wielkie Hajduki oraz włączony w struktury po II wojnie światowej Niedźwiedziec.

Realizowane kursy

Taxi w Chorzowie realizują kursy na obszarze całego miasta. W części północno-południowej najczęściej zlecane są przejazdy w obrębie jednostki Chorzów Batory – ul. Stefana Batorego, ul. gen. H. Dąbrowskiego i ul. J. Gałeczki, a także w rejonie Obwodnicy Chorzowa Batorego – ul. Kollmanna. Na obszarze wschodnio-zachodnim biegnie autostrada A4 Kraków-Katowice-Wrocław, na której znajduje się węzeł Chorzów. Taksówki realizują w tym rejonie kursy obejmujące również Drogową Trasę Średnicową Katowice-Gliwice, ul. Armii Krajowej czy drogę krajową nr 79 Katowice-Bytom. Odcinek tej ostatniej drogi przebiega przez środek miasta estakadą, przecinając Rynek kilkadziesiąt metrów od Urzędu Miasta.

Gdzie szukać taniego taxi w Chorzowie?

Tanie taxi w Chorzowie oferuje mieszkańcom miasta i okolic sieć Eko Taxi, która posiada swój oddział w pobliskich Katowicach. Na tle konkurencyjnych korporacji wyróżniamy się wyjątkowo atrakcyjnym cennikiem. Na koszt kursu składa się u nas opłata początkowa, która uwzględnia pierwszy kilometr przebytej trasy. W Eko Taxi wynosi ona niezmiennie 6 zł, niezależnie od sposobu zamówienia przejazdu – np. poprzez kontakt z centralą telefoniczną lub za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota początkowa jest stała, a tym samym niezależna od pory dobowej, dnia tygodnia czy strefy taksówkowej.

Kierowca taksówki

Niska cena za kilometr

Cena za kilometr w Eko Taxi jest bardzo atrakcyjna dla każdego mieszkańca Chorzowa, a także osób odwiedzających to miasto. Poza opłatą początkową, na łączny koszt kursu wpływa także cena za 1 km przejazdu. Jej wysokość uzależniona jest od pory dnia oraz strefy taxi, czyli obejmowanego przez przejazd obszaru. W Chorzowie obowiązuje pierwsza strefa, do której należą także inne miasta Aglomeracji Śląskiej – Katowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Sosnowiec, Czeladź oraz Będzin. W dni powszednie w godzinach 6:00-22:00 cena za kilometr kursu wynosi 1,86 zł, natomiast nocą, w weekendy oraz święta koszt ten waha się od 2,40 do 3,96 zł/km w zależności od rejonu. Do tego doliczana jest ewentualna opłata postojowa, obliczana proporcjonalnie do czasu oczekiwania przez taksówkę na dalszą jazdę.

Wysoki standard obsługi

Pracownicy Eko Taxi posiadają wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu doskonale znają branżę oraz potrzeby klientów. Nasi kierowcy są dobrze zaznajomieni z topografią Chorzowa i okolic, a także wyróżniają się odpowiednimi umiejętnościami jazdy. Kadra Eko Taxi dba nie tylko o szybką i sprawną realizację kursów, ale też bezpieczeństwo pasażerów. Dysponujemy również bogatą flotą taksówek, które spełniają wymagane normy środowiskowe, poddawane są regularnym przeglądom i posiadają ubezpieczenie. Nasze pojazdy są przy tym przestronne, klimatyzowane i wygodne, dzięki czemu zapewniają pasażerom komfortowy przejazd. Poza klasycznymi taksówkami, w Eko Taxi skorzystać można także z 6-osobowych vanów i 8-osobowych minibusów. To doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących w grupach. Zamówienie większego pojazdu wiąże się z dopłatą 15 zł.

Usługi dodatkowe

Poza standardowymi kursami Eko Taxi oferuje swoim pasażerom liczne usługi dodatkowe. Jedną z nich są zakupy na telefon, które kierowca wykonuje według dostarczonej listy oraz dowozi pod wybrany adres w Chorzowie. Rozwiązanie to polecane jest zwłaszcza osobom starszym, chorującym lub w inny sposób niedysponowanym, dla których samodzielne wyjście na zakupy może się okazać problematyczne. W Eko Taxi oferujemy tez monitorowany przewóz dzieci, dający rodzicom pewność bezpiecznego i punktualnego dotarcia podopiecznych do wskazanej lokalizacji. Klient zamawiający taksówkę dla dziecka może ustalić nie tylko miejsce docelowe, ale też przebieg trasy. O dotarciu do celu informowany jest przez kierowcę SMS-em. Eko-Taxi realizuje też przewóz zwierząt, dla których transport komunikacją miejską często okazuje się bardzo stresujący. Usługa ta polecana jest np. przy okazji wizyty u weterynarza. Za przewóz małych zwierząt w kontenerze nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat, a w przypadku większych – jedynie 10 zł.

Przejazdy bezgotówkowe

W Chorzowie realizujemy także przejazdy bezgotówkowe, z czego bardzo często korzystają klienci biznesowi. Rozwiązanie to daje możliwość szybkiego przemieszczania się pracowników po mieście w celach biznesowych, z uwzględnieniem monitorowania liczby przejazdów czy ograniczania podróży w konkretne dni lub godziny. Eko-Taki oferuje też specjalne vouchery, które wręczyć można podwładnemu lub gościom firmy. Przejazdy rozliczać da się za pomocą indywidualnie przypisanego kodu PIN, wpisywanego na terminalu taksówki celem zatwierdzenia kosztu przejazdu.

Tanie taxi w Chorzowie daje możliwość realizacji wybranego kursu w bardzo atrakcyjnej cenie. Taką właśnie ofertę posiada firma Eko Taxi, której oddział w Katowicach przyjmuje zlecenia także w innych śląskich miastach. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy zamówić kurs telefonicznie u dyspozytora lub poprzez naszą aplikację mobilną. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz sprawną realizację każdego przewozu. Zapraszamy do skorzystania z usług taksówkarskich Eko Taxi w Chorzowie.

Może Cię zainteresować również

 • Cennik taxi w KatowicachCennik taxi w Katowicach
  Cennik taxi w Katowicach może być różny, zależnie od oferty danej firmy. Podstawą są zawsze stawki za konkretne taryfy, przy czym mogą być doliczane opłaty związane z rodzajem pojazdu czy korzystaniem z dodatkowych usług. Jeśli szukasz sprawdzonej korporacji taxi w tym mieście, utrzymującej jednocześnie atrakcyjne ceny, sprawdź co ma do zaoferowania Eko Taxi. ...
 • Taksówka do SosnowcaTaksówka do Sosnowca
  Taksówka do Sosnowca jest najszybszym środkiem transportu do tego miasta z pobliskich Katowic. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ nie będzie ona o wiele droższa od komunikacji publicznej, a gwarantuje nieporównywalnie większy komfort podróży. Planując taki wypad, pamiętaj jedynie, żeby wybrać korporację taxi z atrakcyjną ofertą. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy - Eko Taxi. ...
 • Taxi na lotnisko w PyrzowicachTaxi na lotnisko w Pyrzowicach
  Taxi na lotnisko w Pyrzowicach to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające dotrzeć do tego portu, z którego odbywają się loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Odcinek ten pokonują często mieszkańcy Katowic oraz innych pobliskich miast i miejscowości. Wybór oferty odpowiedniej firmy taksówkarskiej pozwoli na zorganizowanie sobie transportu na tej trasie z gwarancją komfortu, a do tego opłacalności, jeżeli chodzi o same koszty przejazdu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Eko Taxi. ...
 • Tanie taxi do ChorzowaTanie taxi do Chorzowa
  Tanie taxi do Chorzowa będzie bardzo pomocne dla ...
 • Majówka 2023 w Katowicach z EkotaxiMajówka 2023 w Katowicach z Eko Taxi
  Majówka 2023 w Katowicach z Eko Taxi to propozycja, jak spędzić ten czas w udany sposób. Istnieje wiele możliwości, zwłaszcza, że w tym roku konfiguracja tych dni sprzyja nawet zorganizowaniu sobie dłuższego urlopu. Podpowiadamy, jakie kierunki warto rozważyć w kontekście wyjazdów i co można robić w tym czasie na miejscu. Zachęcamy przy tym do podróżowania w tych dniach właśnie naszymi taksówkami...