Taxi w Sosnowcu

Taxi w Sosnowcu

Taxi w Sosnowcu cieszy się sporym zainteresowaniem. Pomimo dość dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej, wielu mieszkańców stawia właśnie na taksówki. Takie przejazdy będą oczywiście zdecydowanie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Nie trzeba się również przejmować warunkami pogodowymi, gdyż kierowca zagwarantuje bezpośredni przejazd z określonego punktu w wyznaczone miejsce. Popularne są kursy na terenie miasta, ale i do pobliskiego lotniska. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.

Spis treści
Czemu warto wybrać ten środek transportu?
Podróżuj z Eko Taxi
Standardowe kursy
Pozostała oferta
Postaw na taksówkę, wybierając się na lotnisko

Dlaczego warto podróżować taxi w Sosnowcu?

Taxi w Sosnowcu to bardzo komfortowy środek transportu. Nie musisz go dzielić z innymi osobami, tak jak ma to miejsce w przypadku pojazdów publicznych, co zapewnia odpowiednią dozę prywatności i swobody. Jednocześnie zostaniesz odebrany sprzed samego domu czy mieszkania, więc nie musisz stać na zewnątrz w oczekiwaniu na autobus czy tramwaj, co może być uciążliwe, szczególnie przy niższych temperaturach lub opadach deszczu bądź śniegu. Podobną wygodę zapewnia w zasadzie tylko własny samochód, lecz nie każdy go posiada i nie zawsze będzie to odpowiedni wybór, gdy wybierasz się na spotkanie z bliskimi lub znajomymi i chciałbyś się napić nieco alkoholu. Taksówka podwiezie dodatkowo w wyznaczone miejsce i nie musisz się obawiać szukania przestrzeni do zaparkowania czy konieczności odbycia spaceru, gdy nie uda się zatrzymać blisko docelowego punktu.

Wygoda i komfort

Sosnowiec posiada dość rozbudowaną infrastrukturę w zakresie komunikacji miejskiej, gdyż możesz tu liczyć na połączenia autobusowe i tramwajowe. Nie da się jednak ukryć, że trudno jest porównać komfort podróżowania zbiorczymi środkami transportu, z tymi prywatnymi, a więc samochodami. Nie każdy posiada z kolei własny pojazd czy nawet prawo jazdy. Dodatkowo nawet dysponując autem nie zawsze chce się z niego skorzystać. Część osób wybiera ten wariant, gdy udaje się do pracy, ale trudno wybrać się w ten sposób na spotkanie ze znajomymi, podczas którego chciałoby się wypić lampkę wina czy drinka. Taksówka jest zatem naprawdę dobrym rozwiązaniem, bez względu na to gdzie chcesz dojechać, o której i w jakich okolicznościach. Kierowca podjedzie w określone miejsce i zapewni dojazd dokładnie w wyznaczoną lokalizację. Możesz w tym czasie cieszyć się swobodą, brakiem tłumu, który często pojawia się w komunikacji miejskiej i uniezależnieniem się od pogody, gdyż ograniczysz w tym przypadku do minimum czas przebywania na zewnątrz.

Szybkość przejazdów

Poza komfortem nie sposób nie docenić tego, że taksówką dojedziesz w konkretne miejsce zwyczajowo najszybciej. Auta poruszają się szybciej niż autobusy czy tramwaje, które poza niskimi prędkościami tracą czas zatrzymując się na pośrednich przystankach. Praktyka pokazuje, że z taxi dojedziesz w określone miejsca zwykle prędzej niż własnym samochodem. Po pierwsze kierowcy świetnie znają topografię miasta i wiedzą też doskonale jakich ulic unikać w godzinach szczytu, gdy mogą być one zakorkowane. Dodatkowo jadąc własnym pojazdem musisz się przejmować jego zaparkowaniem, co bywa problematyczne i czasochłonne. Taksówką dotrzesz pod sam punkt docelowy, zwłaszcza, że takie auta mogą się w końcu zatrzymać w wielu miejscach niedozwolonych dla prywatnych kierowców.

Pasażerka taksówki

Eko Taxi oferuje przejazdy taxi w Sosnowcu na Pogoń i do innych części miasta

Jeżeli szukasz taxi, którym dojedziesz na Pogoń w Sosnowcu lub w inne rejony miasta, to polecamy wybór Eko Taxi. Nasz oddział znajduje się w Katowicach, lecz kursujemy po terenie całej aglomeracji. Proponujemy tradycyjne przejazdy w korzystnych cenach. Oprócz tego realizujemy jednak i inne zlecenia. Możesz zamówić samochód wyższej klasy czy minibus dla kilku osób. W ofercie mamy również propozycję choćby zakupów na telefon.

Klasyczne przejazdy

Podstawą naszej oferty są oczywiście tradycyjne kursy taksówkami osobowymi. Eko Taxi ma w tym rejonie oddział w Katowicach, lecz zajmujemy się przejazdami w obrębie całej aglomeracji wokół tego miasta, w tym w Sosnowcu. Jednocześnie oferujemy przy tym naprawdę atrakcyjne stawki za kursy. Opłata początkowa to 6 zł, po czym zależnie od taryfy cena wynosi od 1,86 do 3,96 zł za kilometr. Z Eko Taxi dojedziesz zatem w konkretne miejsce szybko, wygodnie, ale i tanio.

Pozostała część oferty

Z myślą o pasażerach poszukujących szczególnego komfortu, wprowadziliśmy możliwość zamówienia taxi VIP. Taki samochód wyższej klasy wiąże się z dopłatą w wysokości 10 zł, lecz zapewnia jeszcze większą wygodę podczas podróży. Dla grup klientów polecamy z kolei kursy minibusami dla 6 pasażerów. W naszych dodatkowych usługach znajduje się też możliwość monitorowanego przewozu dzieci czy zakupów na telefon przez całą dobę.

Zamów taksówkę, jadąc z Sosnowca na lotnisko w Pyrzowicach

Korzystając z taksówki możesz się udać z Sosnowca na lotnisko w Pyrzowicach. Alternatywą jest skorzystanie z pomocy kogoś znajomego, lecz nie zawsze jest to możliwe. Podróżowanie autobusem będzie w tym przypadku mało komfortowe, gdyż oznacza konieczność noszenia ze sobą walizek na przystanek. Taksówka jest zatem zdecydowanie lepszym wyborem – warto z niej korzystać udając się na lot, jak i po powrocie z podróży, żeby wrócić potem z lotniska do miejsca zamieszkania.

Jakie są możliwości względem dojechania na lotnisko?

Mieszkańcy tej okolicy, wybierający się w podróż samolotem, w zdecydowanej większości rozpoczynają trasę od Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach. Odlatują stamtąd kursy zagraniczne, ale i krajowe, do Warszawy. Do lotniska, położonego nieco ponad 20 kilometrów od centrum Sosnowca, można dojechać autobusem. Jest to jakieś rozwiązanie, choć przejazd jest dość długi, a do tego większość podróżujących ma jednak ze sobą bagaże i to czasem dość pokaźne. Dostanie się z nimi najpierw na przystanek, a potem wnoszenie ich do autobusu nie należy zatem do przyjemnych zadań. Jeśli jest taka możliwość to można skorzystać z pomocy kogoś znajomego z pojazdem. Niewiele osób decyduje się na wybranie się na miejsce własnym autem, gdyż trzeba je potem zostawić na parkingu na długi czas, co zawsze wzbudza niepokój.

Wybierz taksówkę

Jeśli nie masz możliwości poproszenia kogoś o podwiezienie, to najlepszym rozwiązaniem jest dojechanie na lotnisko z pomocą taksówki. Bez problemu zmieszczą się tam oczywiście bagaże, dojedziesz w zasadzie bezpośrednio pod wejście i nie musisz się niczym przejmować. Następnie możesz spokojnie skorzystać z tego środka transportu i przy powrocie, bez względu na to o której wyląduje samolot, gdyż taksówki można zamawiać przez całą dobę. Jeśli szykujesz się zatem do jakiś podróży z lotniska w Pyrzowicach, to dojedź tam i wróć potem do domu z Eko Taxi.

Z Eko Taxi możesz wygodnie podróżować taksówkami po Sosnowcu i jego okolicach. Jesteśmy sprawdzoną korporacją, cenioną przez klientów także za atrakcyjne stawki. Zachęcamy do wybrania naszej oferty!

Może Cię zainteresować również

 • Cennik taxi w KatowicachCennik taxi w Katowicach
  Cennik taxi w Katowicach może być różny, zależnie od oferty danej firmy. Podstawą są zawsze stawki za konkretne taryfy, przy czym mogą być doliczane opłaty związane z rodzajem pojazdu czy korzystaniem z dodatkowych usług. Jeśli szukasz sprawdzonej korporacji taxi w tym mieście, utrzymującej jednocześnie atrakcyjne ceny, sprawdź co ma do zaoferowania Eko Taxi. ...
 • Taksówka do SosnowcaTaksówka do Sosnowca
  Taksówka do Sosnowca jest najszybszym środkiem transportu do tego miasta z pobliskich Katowic. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ nie będzie ona o wiele droższa od komunikacji publicznej, a gwarantuje nieporównywalnie większy komfort podróży. Planując taki wypad, pamiętaj jedynie, żeby wybrać korporację taxi z atrakcyjną ofertą. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy - Eko Taxi. ...
 • Taxi na lotnisko w PyrzowicachTaxi na lotnisko w Pyrzowicach
  Taxi na lotnisko w Pyrzowicach to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające dotrzeć do tego portu, z którego odbywają się loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Odcinek ten pokonują często mieszkańcy Katowic oraz innych pobliskich miast i miejscowości. Wybór oferty odpowiedniej firmy taksówkarskiej pozwoli na zorganizowanie sobie transportu na tej trasie z gwarancją komfortu, a do tego opłacalności, jeżeli chodzi o same koszty przejazdu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Eko Taxi. ...
 • Tanie taxi do ChorzowaTanie taxi do Chorzowa
  Tanie taxi do Chorzowa będzie bardzo pomocne dla ...
 • Majówka 2023 w Katowicach z EkotaxiMajówka 2023 w Katowicach z Eko Taxi
  Majówka 2023 w Katowicach z Eko Taxi to propozycja, jak spędzić ten czas w udany sposób. Istnieje wiele możliwości, zwłaszcza, że w tym roku konfiguracja tych dni sprzyja nawet zorganizowaniu sobie dłuższego urlopu. Podpowiadamy, jakie kierunki warto rozważyć w kontekście wyjazdów i co można robić w tym czasie na miejscu. Zachęcamy przy tym do podróżowania w tych dniach właśnie naszymi taksówkami...