Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach jest często zamawiany kursem, gdyż tutejszy port lotniczy obsługuje loty do stolicy, a także wiele połączeń międzynarodowych. W praktyce można się z niego udać do większości najpopularniejszych miejsc. Z tego względu korzystają z niego nie tylko mieszkańcy miasta, ale i całego regionu, którzy wcześniej przyjeżdżają z okolicznych miejscowości pociągami. Osobom poszukującym sprawdzonych taksówek rekomendujemy skorzystanie z usług Eko Taxi.

Spis treści
Co wiedzieć o tej trasie?
Długość i możliwości transportowe
Dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?
Taksówki optymalne dla mieszkańców miasta
Nasza oferta

Taxi z dworca na lotnisko w Katowicach. Co warto wiedzieć o takich kursach?

Dojazd taxi z dworca na lotnisko w Katowicach to dość długa trasa do pokonania, gdyż sam port znajduje się poza ścisłym miastem. Alternatywnie można skorzystać z autobusu, lecz będzie to zdecydowanie mniej komfortowe rozwiązanie. Z takich kursów korzystają przede wszystkim mieszkańcy sąsiednich miast, którzy wcześniej przyjeżdżają tu pociągami. Do zamawiania taksówek zachęcamy mieszkańców Katowic, gdyż taxi może podjechać w dowolne, inne niż dworzec, miejsce w mieście.

Odległość i opcje dojazdowe

Rzecz jasna lotniska w większości miast są budowane na obrzeżach lub poza ścisłymi granicami administracyjnymi, w związku z potrzebną przestrzenią, ale i czynnikami związanymi z samymi lotami, w tym choćby hałasem. Nie inaczej jest w Katowicach, gdzie sam port znajduje się dokładnie w Pyrzowicach. Dworzec oczywiście ulokowany jest w centralnych rejonach Katowic. Oba te miejsca dzieli spora odległość. Zależnie od wyboru trasy (dostępnych jest kilka opcji) dokładna odległość może być różna, lecz oscyluje w granicach trzydziestu kilku kilometrów. Biorąc pod uwagę odmienne natężenie ruchu w poszczególnych dniach czy godzinach, samochód czy taksówka pokonają ten dystans w trochę ponad pół godziny do czterdziestu kilku minut przy wzmożonym ruchu. Większość osób podróżujących z dworca nie ma do dyspozycji własnego auta, więc pozostaje im skorzystanie z usługi taxi. Alternatywą jest komunikacja miejska, a dokładnie skorzystanie z któregoś z autobusów. W stronę lotniska kursuje parę bezpośrednich linii, przy czym trzeba się liczyć z tym, że jadą one zdecydowanie dłużej (nawet do godziny), a do tego będą nieporównywalnie mniej komfortowe, szczególnie że większość podróżnych na tej trasie ma ze sobą walizki i dodatkowy bagaż podręczny. W taxi umieścisz go w bagażniku, po czym usiądziesz wygodnie i możesz delektować się podróżą. W autobusie trzeba się liczyć z ograniczoną liczbą miejsc siedzących, problemami z wchodzeniem do zatłoczonego pojazdu, a także koniecznością przesuwania walizek i pilnowania swoich pakunków. Taxi będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

Kto zamawia takie przejazdy?

Warto mieć na uwadze, że katowickie lotnisko obsługuje liczne międzynarodowe trasy, a nawet jeżeli nie lecą stąd samoloty bezpośrednie do naszego miejsca docelowego, to z Katowic można polecieć do Warszawy, skąd wylatują samoloty w kolejnych kierunkach. Większość osób podróżujących samolotami, dla których najbliższym portem lotniczym jest ten w Katowicach, nie musi celować wcale w dalsze podróże, choćby do Krakowa. Z tego względu przyjeżdża tutaj bardzo dużo osób z pobliskich, ale i nieco dalej położonych miejscowości w regionie, a zwykle najwygodniej jest im dojechać pociągiem, który zatrzyma się właśnie na tutejszym dworcu. Wtedy można się udać taksówką bezpośrednio na lotnisko.

Lot z Katowic

Kurs na port lotniczy zamówisz z dowolnej lokalizacji w mieście

Oczywiście, z kursów na lotnisko korzystają często sami mieszkańcy Katowic. Nie zawsze uda się znaleźć członka rodziny czy znajomego, który będzie miał czas i możliwość podwiezienia, a jechanie tam własnym autem nie jest specjalnie opłacalne, gdyż wiąże się to z opłatą za parking, a przy lotnisku zapłacisz naprawdę sporą kwotę. Większość osób lecących gdzieś samolotem wybiera się w przynajmniej kilkudniową podróż, a za pozostawione na taki czas auto możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. Zdecydowanie lepiej będzie zamówić taksówkę, przy czym, jeżeli mieszkasz w Katowicach lub okolicy miasta, nie musisz oczywiście dojeżdżać najpierw na dworzec – najlepiej zamów kurs od razu ze swojego miejsca zamieszkania, co będzie optymalnym rozwiązaniem.

Skorzystaj z naszych usług, gdy potrzebujesz taxi z dworca na lotnisko w Katowicach

Planując zamówienie taxi z dworca na lotnisko w Katowicach, wybierz Eko Taxi. Nasze usługi są sprawdzone przez licznych klientów, a do tego bardzo korzystne cenowo. Polecamy zatem wybór naszej oferty również w innych okolicznościach. Proponujemy różne inne usługi, które mogą się przydać szczególnie mieszkańcom stolicy województwa śląskiego.

Nasze kursy

Przymierzając się do podróżowania taksówkami po Katowicach, a już szczególnie w tych popularnych kierunkach, warto wybrać usługi renomowanej korporacji. Lepiej jest przy tym uważać na niezrzeszonych kierowców. Często pojawiają się oni w okolicy dworca, chcąc wyłapać spieszących się turystów. Mogą oni oferować bardzo zawyżone stawki, o których większość klientów dowiaduje się w całym zamieszaniu dopiero po dojechaniu na miejsce. Z Eko Taxi masz pewność, że pojedziesz taksówką z kierowcą dobrze znającym okolicę, a do tego o odpowiednim poziomie kultury osobistej. Wszystko odbywa się w przystępnych cenach, gdyż zależnie od taryfy każdy pokonany z nami kilometr trasy to zaledwie od 2,10 zł do 5,00 zł. Poza standardowymi autami możesz zamówić większe pojazdy na kilka osób, gdy wybierasz się na lotnisko choćby w gronie rodziny czy z przyjaciółmi.

Co jeszcze oferujemy?

Zachęcamy oczywiście do korzystania z naszych tanich i komfortowych taksówek nie tylko na wybranej trasie, ale w każdej sytuacji, gdy potrzebujesz się wygodnie przemieścić po terenie Katowic i okolicy, a nie chcesz lub nie możesz skorzystać z własnego samochodu czy komunikacji miejskiej. W taksówkach umożliwiamy też przewożenie zwierząt, tych większych za dopłatą w wysokości 10 zł, ale za pupili niewielkich, przewożonych w transporterze, nie pobierzemy żadnych dodatkowych opłat. Proponujemy oprócz tego usługę zakupów na telefon przez całą dobę, które realizowane są z dostawą, a przy odpowiednich ustaleniach mogą być nawet wniesione przez kierowcę. Jest to bardzo wygodne, gdy nie możesz udać się samemu do sklepu lub zapomnisz czegoś i chcesz szybko uzupełnić takie produkty bez wychodzenia z domu.

Dojazd taksówką na lotnisko w Pyrzowicach to wielokilometrowy kurs, za który nie zapłacisz jednak bardzo dużych pieniędzy, gdy wybierzesz odpowiednią korporację, taką jak Eko Taxi. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze i szybsze od jeżdżenia z walizkami zatłoczonym autobusem. Pasażerom samolotów opłaca się to znacznie bardziej niż zostawienie własnego auta na parkingu przy porcie, gdyż za taki postój pobierana jest opłata znacznie wyższa, niż za dojazd z naszym kierowcą. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zarówno na tej trasie, jak i przy innych podróżach po Katowicach oraz okolicy.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi w Katowicach do PiotrowicTaxi w Katowicach do Piotrowic
  Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi....
 • Atrakcje dla dzieci w KatowicachAtrakcje dla dzieci w Katowicach
  Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?...
 • Lato w KatowicachLato w Katowicach
  Lato w Katowicach to okres, w którym wiele osób ...
 • Kontakt do Eko Taxi w KatowicachKontakt do Eko Taxi w Katowicach
  Kontakt do Eko Taxi w Katowicach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Oprócz tego, dane kontaktowe odnajdziesz na branżowych portalach i w wielu innych miejscach w sieci, w tym w wyszukiwarkach, po wpisaniu nazwy naszej korporacji. Dla późniejszej wygody warto zapisać je w telefonie, dzięki czemu szybko możesz do nas zadzwonić czy napisać. Sprawdzi się to zawsze wtedy, gdy potrzebujesz taksówki lub innej usługi z naszej oferty bądź w sytuacji, gdy masz jakieś pytanie. ...