Atrakcje dla młodzieży na Śląsku i w Katowicach

Atrakcje dla młodzieży na Śląsku i w Katowicach

Atrakcje dla młodzieży na Śląsku i w Katowicach są poszukiwane przez mieszkańców tych okolic i rodziny przybywające w te rejony turystycznie ze starszymi dziećmi. Takie młode osoby oczekują interesujących miejsc, gdzie spędzą czas w aktywny i ciekawy sposób. Sporo atrakcji pojawia się w mieście i jego bliższej okolicy, a kolejne można odnaleźć nieco dalej, lecz wciąż w stosunkowo korzystnej odległości względem Katowic. Z myślą o dojechaniu w dane lokalizacje polecamy taksówki Eko Taxi.

Spis treści
Ciekawe miejsca w rejonie miasta. Odwiedź je z Eko Taxi
Wybrane lokalizacje
Oferta Eko Taxi
Inne miejsca godne uwagi w obrębie tego regionu

Poznaj atrakcje dla młodzieży w Katowicach i dojedź na miejsce z Eko Taxi

Wśród atrakcji dla młodzieży w Katowicach na pewno warto wymienić Jumpcity, czyli wyjątkowy park trampolin, którego dodatkowym atutem jest możliwość spędzania tam wolnego czasu bez względu na warunki pogodowe. Na granicy z Chorzowem znajduje się Park Śląski, gdzie można spędzić wiele wspaniałych chwil, szczególnie w ciepłe i słoneczne dni. W tej okolicy ulokowany jest park rozrywki, znany obecnie pod nazwą Legendia, który znany jest nie tylko w skali województwa, ale wręcz całego kraju. Wszystkim młodym osobom z pewnością spodoba się też pobliskie ZOO. Poszczególne punkty znajdują się na terenie Katowic lub tuż przy granicy miasta, więc warto dojechać tam z pomocą Eko Taxi.

Jumpcity

Fantastyczną atrakcją dla ludzi w każdym wieku jest Park Trampolin Jumpcity w Katowicach. Chętnie bawią się tam zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Obszar jest zróżnicowany i podzielony na sekcje, z rejonami o różnym stopniu trudności. Można tam spędzić czas czysto rekreacyjnie oraz ze zdecydowanie sportowym zacięciem. Co ważne, poza samą rozrywką będzie to niezwykle zdrowo zaaranżowany wolny czas.

Park Śląski

Park Śląski nazywany przez mieszkańców okolicy „oazą zieleni” ulokowany jest formalnie w Chorzowie, choć w praktyce na pograniczu tutejszych miast, w tym Katowic. W ładne dni zdecydowanie warto skorzystać z ogromnych terenów leśnych i pielęgnowanych powierzchni parkowych, podziwiając bujną roślinność i obszary wodne. Można się tam poruszać pieszo, ale także na rowerze lub rolkach. Z pewnością miejsce to ma potencjał, aby spędzić w nim dużo czasu, co wzmagają dostępne w pobliżu atrakcje, w tym Legendia i ZOO.

Legendia

Śląskie Wesołe Miasteczko, znane pod nazwą Legendia, jest jednym ze starszych i największych tematycznych parków rozrywki w całym kraju. Dla kompleksu charakterystyczne jest spore zróżnicowanie dostępnych atrakcji, dzięki czemu są one odpowiednie dla osób w różnym wieku. Młodzież z pewnością przeżyje świetne chwile, gdyż część atrakcji gwarantuje bardzo emocjonujące doznania. Jedną z głównych atrakcji jest Lechcoaster, a więc czwarta pod względem wielkości i szybkości kolejka górska w Polsce.

Ogród zoologiczny

ZOO to kolejna z atrakcji, dla których w zasadzie nie ma barier wiekowych. Młodzież chętnie odwiedza takie miejsca, zwłaszcza gdy mają tak zróżnicowaną ofertę, jak ogród zoologiczny znajdujący się na granicy Chorzowa i Katowic. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można podziwiać różne gatunki zwierząt, a dostępne są tam, m.in. duże akwarium czy egzotarium, zatem można zobaczyć zwierzęta żyjące w środowisku wodnym.

Młodzież jadąca na rowerach

Oferta Eko Taxi

Jeżeli masz zamiar dojechać w wybrane miejsce w Katowicach i okolicy, polecamy skorzystanie z taksówek Eko Taxi. To dobre rozwiązanie zarówno dla niezmotoryzowanych, jak i posiadaczy samochodów, którzy nie chcą się przejmować tym, czy uda im się znaleźć miejsce parkingowe i czy nie zapłacą przypadkiem dużych pieniędzy za dłuższy postój, co zdarza się przy punktach rozrywki. Oferujemy bardzo atrakcyjne ceny, od zaledwie 1,86 zł/km w I taryfie, do 3,96 zł/km przy IV taryfie. Eko Taxi jest tanie, a przy tym sprawdzone, dzięki czemu nasza oferta przejazdów jest wyjątkowo korzystna. Kursy można zamawiać wygodnie telefonicznie i przez aplikację, a w taksówkach można płacić kartą. W ofercie mamy kursy vanami dla 6-7 osób, które sprawdzą się doskonale, gdy chcesz się gdzieś wybrać w szerszym gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. W ofercie Eko Taxi znajdują się też inne usługi, w tym odpalenie czy odprowadzenie auta, możliwość przewozu zwierząt oraz zakupy na telefon przez całą dobę, z dogodną dostawą.

Jakie jeszcze atrakcje dla młodzieży na Śląsku są godne polecenia?

Atrakcje dla młodzieży na Śląsku występują nie tylko w bezpośredniej okolicy Katowic czy Chorzowa, ale i w innych pobliskich miejscowościach. Na uwagę zasługuje park wodny, a w zasadzie centrum rozrywki Nemo, gdyż jest to cały kompleks, w którym można spędzić długie godziny. Unikalnym miejscem jest Amerykański Park Rozrywki, gdzie doskonale bawią się zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. W poszukiwaniu wodnych aktywności warto wspomnieć o aquaparku, który chętnie wybierają mieszkańcy tego województwa, a więc Aquadromie.

Park Wodny Nemo

W niedalekiej Dąbrowie Górniczej znajduje się park wodny Nemo. Poza fantastycznymi i nowoczesnymi basenami oraz innymi atrakcjami wodnymi, w kompleksie znajdują się również miejsca o nieco innym charakterze. Można tam odnaleźć kręgielnię czy klub bilardowy, a nie brakuje też strefy restauracyjnej. To lokalizacja, w której młodzież może spędzić nie tylko długie godziny, ale i całe dnie.

Amerykański Park Rozrywki

Prawdziwie unikalnym miejscem i to w skali krajowej jest Amerykański Park Rozrywki „TWINPIGS”. Na terenie ponad 10 hektarów stworzono strefy nawiązujące do amerykańskich klasyków, historii i kultury zza oceanu. Lokalizacja jest znana jako wymarzone miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, lecz nie jest dedykowana tylko najmłodszym. Doskonale będzie się tam bawić również młodzież, a rozrywka jest dostarczana nie tylko w słoneczne dni, gdyż przy gorszej pogodzie można oglądać filmy w technologii 360 stopni. Park ulokowany jest w Żorach, blisko prowadzącej z Katowic drogi krajowej numer 81.

Aquadrom

Aquaparki to atrakcje dla osób w zasadzie w każdym wieku i doskonałe pod kątem młodzieży, która będzie się świetnie bawić w zdrowy oraz aktywny sposób. Wraz z dużym zapotrzebowaniem na takie usługi w kraju pojawia się coraz więcej dużych miejsc o takim charakterze. W tym regionie zdecydowanie godny uwagi jest Aquadrom w Rudzie Śląskiej, ze spójną ofertą, podzieloną według trzech stref – Rekreacji, Sportu i Saunarium. Dotarcie tam z miast aglomeracji śląskiej jest dodatkowo ułatwione ze względu na położenie blisko dużych dróg, w tym autostrad. To ważny punkt na mapie całego województwa.

Atrakcje dla młodzieży na Śląsku i w Katowicach są bardzo zróżnicowane i można swobodnie zaplanować zarówno kilkugodzinne, jak i całodniowe spędzanie czasu. Część z nich znajduje się na terenie miasta lub przy granicy Katowic, a inne odnajdziesz w położonych niedaleko miejscowościach. W wybrane lokalizacje dojedziesz najtańszym taxi w okolicy, czyli Eko Taxi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Podobne wpisy