Tanie taxi w Katowicach – kiedy warto zamówić taksówkę i jak znaleźć najtańszą firmę? Poznaj ofertę Eko Taxi Katowice i skorzystaj z usług dodatkowych

Tanie taxi w Katowicach – kiedy warto zamówić taksówkę i jak znaleźć najtańszą firmę? Poznaj ofertę Eko Taxi Katowice i skorzystaj z usług dodatkowych

Tanie taxi w Katowicach to wspaniałe rozwiązanie w momencie, gdy potrzebujemy szybko i bezpiecznie wrócić do domu po intensywnej nocy w mieście. Sprawdzi się także w sytuacji, kiedy jako turyści poruszamy się po nieznanych terenach czy też w sytuacji, kiedy złapią nas bardzo niesprzyjające warunki pogodowe. Niedrogie kursy, profesjonalni kierowcy, możliwość realizacji płatności nie tylko przy pomocy gotówki – czego jeszcze oczekiwać możemy od firmy taksówkarskiej na najwyższym poziomie? Poznaj atrakcyjną ofertę Eko Taxi Katowice!

Spis treści:
Kiedy wzywamy taxi w Katowicach?
Atrakcyjna oferta Eko Taxi
Cennik Eko Taxi – jedne z najtańszych taksówek w mieście!
Formy płatności w Eko Taxi Katowice
Na czym polegają przejazdy bezgotówkowe?

Kiedy najczęściej sięgamy po tanie taxi w Katowicach?

Tanie taxi w Katowicach to środek transportu, na który decydują się bardzo różnorodne grupy pasażerów, którzy zamawiają taksówki z wielu powodów. Minął już bowiem czas, kiedy po samochód z kierowcą dzwonili jedynie wysoko sytuowani obywatele, a przyjazd taryfy kojarzył się z usługą luksusową i kosztowną. Obecnie wezwanie taksówki nie jest jedynie domeną klientów biznesowych czy majętnych par ściskających zaproszenie na ważną teatralna premierę. Usługi taxi są coraz tańsze i dostępne szerokiemu gronu odbiorców – wszystko ze względu na bardzo żywą rynkową konkurencję oraz stale rosnącą popularność aplikacji mobilnych do zamawiania taksówek.

Z jakiego powodu klienci zamawiają taksówki? Na to pytanie odpowiedzieć usiłował zespół jednej z aplikacji do zamawiania taxi, który odpowiedzialny jest za powstanie raportu Polskie Taksówki 2016. Otóż według danych zgromadzonych w zestawieniu najczęstszą przyczyną telefonowania po samochód z kierowcą gotowy zawieźć nas w dowolne miejsce na mapie wybranej miejscowości, jest… wieczorne wyjście! Oznacza to, że Polacy korzystają z usług taxi w głównej mierze wówczas, gdy muszą dostać się do klubu z przyjaciółmi, wybierają się na uroczystą kolację z drugą połówką czy też planują kilka partyjek bilarda z daleką rodziną. Niezależnie od powodów najistotniejsza jest świadomość, że bez przeszkód możemy pozostawić własne auto w garażu – kierowca taksówki błyskawicznie dowiezie nas, a także odbierze z umówionego miejsca. I to bez problemów z parkowaniem! Wezwanie taxi poza oczywistym komfortem podróży oferuje nam także zaoszczędzenie sporej ilości czasu tuż przed towarzyskim spotkaniem, czego trudno oczekiwać np. od komunikacji miejskiej, gdzie zdani jesteśmy na bieżący rozkład jazdy. No i nie każdy ma przystanek zlokalizowany bezpośrednio pod domem. We współczesnym tempie życia wypełnionego rozlicznymi obowiązkami każde pół godziny, które możemy spędzić sami ze sobą, jest w stanie zapewnić prawdziwą energię do dalszego działania!

Taxi w Katowicach i innych miastach Polski od lat stanowi najlepszą opcję na błyskawiczny, nocny powrót do domu. Szczególnie chętnie sięgają po nią osoby, które mieszkają na terenach niespecjalnie dobrze skomunikowanych z resztą miasta. Po taksówkę warto zadzwonić w przypadku, gdy do naszego mieszkania dojeżdżają tylko dwa autobusy, z czego jeden już dawno skończył planowe kursy, a drugi przejeżdżał będzie w okolicy dopiero za dwie godziny. Niewiele jest osób, które przepadają za nocnymi włóczęgami po terenie Katowic – czy to z uwagi na niebezpiecznych przechodniów, nieprzyjemną pogodę, czy też znaczną odległość, jaka dzieli pieszego od miejsca jego zamieszkania. W takich sytuacjach powrót z imprezy znacznie lepiej zaplanować z wyprzedzeniem i wpisać sobie w telefonie numer na centralę, z której przyślą nam wygodne, bezpieczne oraz tanie auto osobowe.

Tanie taxi w Katowicach warto zamówić gdy się spieszymy

Poznaj niezwykle atrakcyjną ofertę Eko Taxi – firmy oferującej jedne z najtańszych taxi w mieście!

Eko Taxi Katowice to jedna z najtańszych korporacji taksówkarskich w Katowicach, która poza okazyjnym cennikiem oferuje swoim klientom także niezwykle pokaźny wachlarz opcji dodatkowych. Firma należy do ogólnopolskiej sieci Eko Taxi, której samochody znaleźć można na ulicach największych miast naszego kraju. Poza Katowicami mowa tu również o Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Lublinie. Auta korporacji poznać można po zielonym logo przedstawiającym koniczynkę. Każde z nich prowadzone jest przez profesjonalnego kierowcę wyposażonego w odpowiednią licencję upoważniającą do jazdy na terenie wybranego miasta. Poza wysokim komfortem świadczonych usług Eko Taxi oferuje swoim pasażerom wiele usług dodatkowych. Oto najpopularniejsze z nich!

Monitorowany przewóz dzieci

Utknąłeś w popołudniowym korku i nie zdążysz odebrać dziecka z przedszkola? Przełożona rzuciła Ci na biurko stos papierów, którymi musisz się zająć pomimo, że już dawno nadszedł koniec Twojej zmiany? A może zastała Cię mała awaria i szanse na terminowe zawiezienie dziecka na wieczorne zajęcia zmalały do zera? Nie martw się! Wystarczy jeden telefon, aby kierowca zatrudniony w Eko Taxi Katowice bezpiecznie zawiózł w wyznaczone miejsce Twoją pociechę. Wszystko dzięki usłudze monitorowanego przewozu dzieci. Aby mieć stuprocentową pewność, że Twoja latorośl dotarła do punktu docelowego cało i zdrowo, wystarczy podgląd realizowanego kursu, co możliwe jest za pośrednictwem specjalnej aplikacji Eko Taxi Katowice. Dla ostatecznego potwierdzenia, że dziecko jest już na miejscu, można także telefonicznie połączyć się z realizującym zlecenie kierowcą. Tego typu usługa to nieoceniona pomoc rodzicielska w sytuacji, gdy samodzielne przewiezienie najmłodszych członków rodziny zostało niespodziewanie uniemożliwione.

Zakupy na telefon

Najczarniejszy scenariusz każdej imprezy to sytuacja, w której brakuje alkoholu, a najbliższy sklep monopolowy już dawno jest zamknięty. Gdy do tego dodać jeszcze fakt, że stacja benzynowa znajduje się w ogromnej odległości od miejsca prywatki, a żaden z jej uczestników nie może wsiąść w auto, wydaje się, że mamy do czynienia z iście patową sytuacją. Na szczęście wystarczy jeden telefon, aby sprawić, że los zabawy całkowicie się odmieni! Mowa tu o telefonie na centralę Eko Taxi Katowice, gdzie możemy zamówić samochód z kierowcą, który wykona dla nas wszelkie niezbędne zakupy i dostarczy zamówienie bezpośrednio pod drzwi naszego domu! Artykuły spożywcze, alkohol, papierosy, napoje – wszystko to znajduje się w zasięgu ręki dzięki usłudze Zakupy na telefon dostępnej w ofercie przewoźnika. Opcja zlecania zapasów drogą telefoniczną przydaje się także w sytuacji, gdy zachorujemy na grypę, a w domu nie ma nikogo, kto byłby w stanie zaopatrzyć nas w leki w jednej z aptek. Wystarczy przekazać listę medykamentów do centrali Eko Taxi, aby niedługo później móc odebrać je bezpośrednio z rąk uprzejmego kierowcy. Taksówki z opcją zakupów na telefon wykorzystywane są także w charakterze samochodów dostawczych – jeśli masz ochotę na obiad z restauracji, która nie oferuje własnego dowozu posiłków, możesz posłać po niego auto z Eko Taxi. A następnie cieszyć się ulubionym smakiem bez wychodzenia z przytulnego domu!

Zlecenia indywidualne

A może masz specjalne życzenia w kwestii tego, w jakim celu wykorzystać taksówkę Eko Taxi? Wystarczy jeden telefon, aby wspólnie z osobą z dyspozytorni omówić szczegóły i koszty zlecenia indywidualnego. Może to być na przykład kurs pozamiastowy, przewiezienie paczki na terenie Katowic czy też dostarczenie mamie ogromnego bukietu kwiatów w Dzień Kobiet. Współczesne firmy taksówkarskie działają w oparciu o elastyczność i wychodzenie naprzeciw potrzebom swoich klientów. Sprawdź więc, w jaki sposób Eko Taxi może pomóc bezpośrednio Tobie!

Tanie taxi w Katowicach oferuje przewozy dzieci

Szukasz taniej taksówki w Katowicach? Poznaj cennik Eko Taxi i sprawdź jedne z najniższych cen w mieście!

Zamówienie taxi na terenie Katowic nie wiąże się obecnie z wysokimi kosztami. Konkurencja na rynku taksówkarskim sprawia, ze kolejne firmy walczą o uwagę klientów atrakcyjnymi cenami za przejazd. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się ogólnopolska sieć Eko Taxi, która ma jedne z najatrakcyjniejszych stawek na terenie całej Polski!

W Katowicach za wezwanie wygodnego samochodu, którego kierowca błyskawicznie przewiezie nas w miejsce docelowe zapłacimy jedynie 6 zł opłaty początkowej! To jedna z najniższych stawek na rynku, do której następnie doliczyć trzeba należność za każdy przejechany kilometr. Cennik Eko Taxi kształtuje się na podstawie dwóch najważniejszych czynników – stref miejskich oraz rabatu dla pasażerów zamawiających przejazd drogą telefoniczną i poprzez aplikację mobilną. W Aglomeracji Śląskiej wyróżnia się dwie strefy taxi:

 • I strefę, w skład której wchodzą następujące miasta: Katowice, Chorzów, Siemianowice, Będzin, Czeladź, Sosnowiec oraz Mysłowice
 • II strefę, w skład której wchodzą pozostałe miasta.

Wspominany rabat nie przysługuje natomiast osobom, które z Eko Taxi podróżują z postoju taksówek. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, cennik Eko Taxi Katowice przedstawia się następująco:

Z rabatem dla osób zamawiających przejazd przez aplikację bądź telefonicznie:

 • 1,86 zł za każdy rozpoczęty kilometr w dni powszednie od godziny 6:00 do 22:00 w I strefie taxi,
 • 2,40 zł za każdy rozpoczęty kilometr w godzinach 22:00 – 6:00, niedziele i święta w I strefie taxi,
 • 3,20 zł za każdy rozpoczęty kilometr w dni powszednie od godziny 6:00 do 22:00 w II strefie taxi,
 • 3,96 zł za każdy rozpoczęty kilometr w godzinach 22:00 – 6:00, niedziele i święta w II strefie taxi,
 • 6 zł – opłata początkowa,
 • 36 zł – opłata za godzinę postoju.

Stawki za kursy Eko Taxi w Katowicach dla poszczególnych stref niewiele się od siebie różnią bez względu na to, czy mamy do czynienia z taryfą dzienną, czy też nocną. To szczególnie ucieszy wszelkich imprezowiczów, którzy w środku nocy szukają najbardziej optymalnych rozwiązań kwestii bezpiecznego i szybkiego powrotu do domu.

Nie tylko gotówką, czyli formy płatności w Eko Taxi Katowice. Zapłać za przejazd tanią taksówką przy pomocy karty płatniczej lub bonu na przejazdy bezgotówkowe!

Kiedyś za kurs tanim taxi po ulicach Katowic płacić można było wyłącznie za pośrednictwem gotówki. Przejazdy charakteryzowały się wówczas gorączkowym przeszukiwaniem kieszeni przez strapionego pasażera, który zastanawia się, czy posiadana gotówka w całości pokryje żądaną wartość kursu. Niejednokrotnie podczas tego typu zleceń konieczny był dodatkowy przystanek na trasie – wszystko celem udania się do najbliższego bankomatu. Znane są także sytuacje, w których zmieszany pasażer po zakończeniu kursu zastawiał u kierowcy cały portfel, obiecując, że za kilka minut zjawi się z brakującą kwotą – niech ją tylko doniesie z domu… Już nie wspominając o strapionych kierowcach, którzy nie mieli jak wydać reszty ze zbyt dużego nominału.

Współcześnie wiele się zmieniło. Widok taksówki wyposażonej w terminal obsługujący płatności elektroniczne nikogo już nie dziwi. Za taxi, podobnie jak za większość usług czy produktów, obecnie zapłacić możemy kartą płatniczą, debetową czy nawet kredytową. Wszystko to dzięki firmom taksówkarskim, którym niezwykle zależy na komforcie swoich pasażerów. Korporacje idą z duchem czasu, świadome, że coraz więcej osób na co dzień nie nosi przy sobie gotówki, za wszystkie sprawunki płacąc przy pomocy kolorowych kawałków plastiku. Tego typu firmą jest Eko Taxi, która wysyła do klientów auta wyposażone w stosowną technologię. A wszystko po to, aby zagwarantować klientowi komfort i możliwość wyboru – tradycyjna czy nowoczesna forma płatności? Zamawiając samochód oznaczony logo Eko Taxi Katowice, warto głośno zaznaczyć, że spodziewamy się auta z terminalem, podobnie jak możemy także zaznaczyć taką opcję w specjalnej aplikacji mobilnej przewoźnika.

Trzecią interesującą opcją realizacji należności za kursy Eko Taxi są bony na przejazdy bezgotówkowe. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla klientów biznesowych, którzy mogą wówczas jeździć taksówkami „na firmę”, która następnie realizuje koszty przewozów przy pomocy stosownej faktury VAT. Jak to działa w praktyce?

Płatność kartą jest możliwa w tanich taksówkach Eko Taxi

Dowiedz się więcej o przejazdach bezgotówkowych w tanim taxi w Katowicach – poznaj ofertę dla klientów biznesowych przygotowaną przez Eko Taxi

Z taniego taxi korzystają nie tylko klienci indywidualni spieszący w tętniące życiem centrum Katowic. Pasażerami niejednokrotnie są także biznesmeni, którzy po transport taxi sięgają, kiedy chcą przybyć na ważną konferencję, odbyć spotkanie z reprezentantem innego przedsiębiorstwa czy też udać się na firmowe szkolenie. Gdy wybrana firma ma znaczące potrzeby związane się z transportem po ulicach Katowic, szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem może być dla niej podpisanie specjalnej umowy na przejazdy bezgotówkowe z przewoźnikiem – a w tym przypadku z korporacją Eko Taxi.

Umowa na przejazdy bezgotówkowe gwarantuje przedstawicielowi wybranej firmy dostęp do dedykowanej platformy elektronicznej Eko Taxi. To narzędzie, dzięki któremu możliwe jest bieżące kontrolowanie zrealizowanych kursów. Za jego pośrednictwem można wygenerować jednorazowe vouchery na przejazdy taxi, a następnie wręczyć je poszczególnym pracownikom. Odpowiednią taksówkę wezwać można również za pośrednictwem uprawnionego numeru telefonu lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Do umowy przypisane są także specjalne karty na przejazdy bezgotówkowe.

Dzięki platformie możliwe jest określanie tego, w jakich godzinach i porach pracownicy uprawnieni są do korzystania z usług przewoźnika. Ramy te można określić na przykład wyłącznie na dni robocze pomiędzy godziną 8:00 a 17:00. Zapobiegamy w ten sposób sytuacji, w której pracownik danego przedsiębiorstwa wykorzystuje kursy bezgotówkowe w celach prywatnych. Program umożliwia także podgląd historii każdego zarejestrowanego przejazdu taksówką. Pracownik może sprawdzić jego godzinę, czas trwania oraz podjętą przez kierowcę trasę.

Platforma elektroniczna umożliwia także generowanie niezwykle czytelnych okresowych raportów, dzięki którym możliwe jest dokładne zaplanowanie budżetu dotyczącego kursów taxi dla pracowników. Wszystko ze względu na możliwość podzielenia zestawienia na rożne jednostki kosztowe w postaci odmiennych działów kadrowych czy np. z uwagi na prowadzone w korporacji eventy i projekty.

W praktyce bezgotówkowe kursy taksówką niczym nie różnią się od klasycznych przejazdów. Kierowca zawozi pasażera na wskazane miejsce, a następnie wpisuje w terminal kwotę wskazaną przez taksometr. Klient zatwierdza ją specjalnym kodem PIN przypisanym do umowy. Następnie po określonym czasie wystawiana jest faktura VAT za wszystkie zrealizowane przejazdy. Od momentu wystawienia dokumentu firma ma aż 21 dni na spłatę należności. Aprobowaną formą realizacji faktury za przejazdy bezgotówkowe jest przelew bankowy.

Może Cię zainteresować również

 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....
 • Taxi na lotnisko w PyrzowicachTaxi na lotnisko w Pyrzowicach
  Taxi na lotnisko w Pyrzowicach to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające dotrzeć do tego portu, z którego odbywają się loty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Odcinek ten pokonują często mieszkańcy Katowic oraz innych pobliskich miast i miejscowości. Wybór oferty odpowiedniej firmy taksówkarskiej pozwoli na zorganizowanie sobie transportu na tej trasie z gwarancją komfortu, a do tego opłacalności, jeżeli chodzi o same koszty przejazdu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Eko Taxi. ...
 • Majówka 2022 w KatowicachMajówka 2022 w Katowicach
  Majówka w Katowicach obfituje zawsze w ciekawe wydarzenia. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy dojdzie do paru imprez o charakterze muzycznym. Do dyspozycji pozostają do również kluby i liczne atrakcje z tego miasta, które będą otwarte nawet w dni świąteczne. Wolny czas organizują sobie wtedy mieszkańcy, ale do tego w rejon ten chętnie przybywają turyści, którzy korzystają z terminów wolnych od pracy, organizując sobie kilkudniowy urlop. W tym okresie możesz jeździć komfortowo z Eko Taxi, gdyż nasze usługi są dostępne również w dni świąteczne....
 • Historia taxi w Katowicach i innych miastach. Ciekawostki o polskich taksówkach
  Historia taxi w Katowicach i innych miastach w Polsce ...
 • Monitorowany przewóz dzieciPolska sieć Taxi w Katowicach – poznaj cennik Eko Taxi i atrakcyjne usługi dodatkowe!
  Polskie sieci taxi biją rekordy popularności nie tylko ...