Taxi Katowice – wezwij tanią taksówkę przy pomocy jednego kliknięcia! Poznaj atrakcyjną ofertę Eko Taxi

Taxi Katowice – wezwij tanią taksówkę przy pomocy jednego kliknięcia! Poznaj atrakcyjną ofertę Eko Taxi

Taxi w Katowicach to forma transportu szczególnie popularna wśród młodych ludzi udających się na różnego rodzaju wieczorne wyjścia. Taksówkę zamawiają także klienci biznesowi i turyści. Jak jeździć, aby nie przepłacać? Poznaj niezwykle atrakcyjną ofertę Eko Taxi Katowice!

Spis treści:
Kiedy warto zamówić taxi w Katowicach?
Kim jest statystyczny klient taxi w Katowicach?
Czym kierują się klienci przy zamawianiu taksówki?
Cennik Eko Taxi Katowice
Uber czy taxi – gdzie jest taniej?
Usługi dodatkowe w Eko Taxi

W jakiej sytuacji warto zamówić taxi w Katowicach?

Taxi w Katowicach to wygodna forma transportu, dzięki której możliwe jest szybkie i bezpieczne dotarcie do wybranego punktu na mapie miasta. Z taksówek korzystają najróżniejsze grupy klientów. Wśród pasażerów znajdziemy między innymi bardzo dużo osób niezorientowanych w topografii Katowic, w tym turystów z ciężkimi bagażami, którzy wybierają ten środek transportu, aby zaoszczędzić cenny czas na dotarcie do miejsca noclegowego. Nie zabraknie także młodych ludzi, którzy wieczorami potrzebują dotrzeć w umówione miejsce bez konieczności zabierania własnego samochodu czy oczekiwania na komunikację miejską. Tym samym pasażerom taksówka szczególnie się przyda podczas drogi powrotnej z licznych klubów i barów, kiedy uroki nocnego życia Katowic należycie dadzą się już we znaki. Znacznie przyjemniej podróżować do domu we wnętrzu ciepłego, wygodnego samochodu, niż wyczekiwać na jedyny nocny autobus na przystanku. Z usług przewozów taksówkarskich w Katowicach niejednokrotnie korzystają także klienci biznesowi, którzy dojeżdżają w ten sposób na spotkania z kontrahentami, udają się na ważne konferencje czy kursują pomiędzy filiami danego przedsiębiorstwa.

Choć komunikacja miejska w Katowicach, obsługiwana przez kilkudziesięciu przewoźników autobusowych oraz jeden tramwajowy (Tramwaje Śląskie), działa bez zarzutu, nie zawsze w pełni odpowiada oczekiwaniom i potrzebom poszczególnych podróżujących. Czasem zwyczajnie się spieszymy, a oczekiwanie na środek transportu jest zbyt długie, bądź nasz punkt startowy zlokalizowany jest w znacznej odległości od najbliższego przystanku. Zdarza się także, że mamy ze sobą nieporęczny, ciężki bagaż, a przewożenie takiego balastu autobusem – bywa że z konieczną przesiadką po drodze – wydaje się misją ponad nasze siły. Zamówienie taksówki staje się wówczas niezwykle wygodną alternatywą. Kierowca z pewnością pomoże nam zapakować bagaż do samochodu. Dodatkowo dowiezie nas bezpośrednio na miejsce, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić niewygodnym spacerem z przystanku i niepotrzebnie tracić czasu.

Taksówki w Katowicach

Towarzyskie spotkanie przy alkoholu albo ważna premiera teatralna? Zostaw auto w garażu i zadzwoń po taxi!

Taksówkę warto zamówić także znajomym, którzy przyjeżdżając w odwiedziny samochodem, zgodzili się zostać u nas na drinka. Pozostawienie prywatnego auta na podjeździe i powrót do domu taryfą jest wówczas wygodnym, rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu można z powodzeniem korzystać z gościnności gospodarzy.

Po taxi w Katowicach dzwonią także osoby zmierzające do teatrów, opery czy też Filharmonii Śląskiej. Na ważne artystyczne premiery wybieramy zazwyczaj eleganckie, odświętne stroje. Nie zawsze mamy ochotę na pieszą trasę w świeżo wypastowanym obuwiu – szczególnie, gdy danego dnia nieszczególnie dopisuje pogoda. Podobnie niekomfortowe może się okazać podróżowanie zatłoczonym autobusem w wyjątkowo szykownej kreacji. W teatrze wypada także pojawić się punktualnie, aby swoim przybyciem nie zakłócać przyjemności z oglądania sztuki innym uczestnikom. Wszystkie te problemy rozwiązuje jeden krótki telefon do wybranej korporacji taksówkarskiej! Dzięki zamówieniu taxi na odpowiednią, wcześniej wyznaczoną porę mamy pewność, że komfortowo i punktualnie dotrzemy na miejsce, mogąc bez najmniejszych przeszkód cieszyć się atrakcjami zlokalizowanych w Katowicach placówek kulturalnych.

Kim jest statystyczny klient taniego taxi w Katowicach?

Tanie taxi w Katowicach przewozi najróżniejszych klientów reprezentujących odmienne grupy wiekowe i społeczne. Kim jest statystyczny pasażer taksówki? Dane na ten temat zostały zebrane w raporcie Polskie Taksówki 2016. W opracowaniu uwzględniono najważniejsze informacje dotyczące rynku taksówkarskiego w największych miastach naszego kraju. Katowice również znalazły się w zestawieniu. Jakie wnioski płyną z lektury sprawozdania?

Dowiadujemy się między innymi, że najliczniejszą grupą korzystającą z usług taksówkarskich w Polsce są osoby między 25 a 30 rokiem życia. Stanowią one aż 40% wszystkich zamawiających. Zaraz za nimi plasują się klienci nieco starsi, których wiek wynosi od 31 do 40 lat – ich przejazdy to 33,8% całości zrealizowanych kursów. Najmniej przejazdów odbywa się na zamówienie pasażerów powyżej 50 roku życia – stanowią oni jedynie 2% wszystkich klientów.

Mieszkańcy Katowic najczęściej dzwonią po taksówkę, udając się na wieczorne wyjścia. Mowa tu o seansach w kinie, premierach teatralnych bądź towarzyskich spotkaniach w licznych klubach i barach. Tych ostatnich najwięcej znajdziemy w ścisłym centrum miasta, w okolicach ulicy Mariackiej, gdzie nietrudno natknąć się na zaparkowane w specjalnych zatoczkach, liczne taksówki.

Drugim najczęstszym powodem zamawiania taryfy są późne powroty do domu. Mieszkańcy dużych miast, w tym Katowic, czują się o wiele bezpieczniej, podróżując do domu komfortową taksówką, niż ryzykując nocne eskapady czy też oczekiwanie na rzadko kursujące w nocnych godzinach autobusy.

Kolejny najpopularniejszy powód zamawiania taxi w Katowicach to potrzeba dostania się na dworce kolejowe bądź lotnisko. Mieszkańcy stawiają wówczas na wspomnianą już wcześniej wygodę podróżowania oraz punktualność kierowców taksówek. Zgodnie z raportem w celu dostania się na lotnisko czy dworzec kolejowy taksówkę najczęściej zamawia aż 65,7% respondentów.

Czym kierują się klienci zamawiający taxi w Katowicach?

Dane zaprezentowane w zestawieniu Polskie Taksówki 2016 wskazują także najważniejsze czynniki, jakimi kierują się poszczególni pasażerowie przy zamawianiu usług taksówkarskich. Najwięcej respondentów, bo aż 85,4%, zwraca uwagę na cenę przejazdu. Nic dziwnego, szczególnie w miastach takich jak Katowice, gdzie znaleźć można naprawdę wiele korporacji taksówkarskich. Właśnie ten czynnik sprawia, że na rynku panuje znaczna konkurencja w zakresie cen i komfortu oferowanych usług. Drugim w kolejności aspektem, na który zwracają uwagę pasażerowie taxi, jest dostępność wybranej taksówki w momencie, kiedy jej potrzebują. Niezwykle atrakcyjna cenowo oferta przestaje być atrakcyjna, jeśli na realizację zamówionego kursu musimy czekać zbyt długo. Żaden klient nie będzie zadowolony z przejazdu, jeśli oczekiwanie na pojawienie się taksówki trwało zbyt długo. Spóźnienie się na ważne spotkanie biznesowe czy premierę teatralną również nie sprawi, że pasażer ponownie skorzysta z usług danej firmy, nie wspominając nawet o poleceniu jej znajomym.

Klienci najmniej przejmują się opiniami rodziny oraz przyzwyczajeniem do jednej, wybranej korporacji. To wyraźny sygnał dla firm taksówkarskich, że klienci nie mają oporów przed zmianą przewoźnika, jeśli tylko jest w stanie zagwarantować im wyżej wspomniane, atrakcyjne czynniki w postaci ceny oraz dostępności.

Kot na taksówce

Ceny kursów taxi w Katowicach. Poznaj cennik Eko Taxi – jednej z najtańszych taksówek w mieście!

Analizując dane raportu Polskie Taksówki 2016, możemy się dowiedzieć, że za średni kurs taryfą po terenie Katowic zapłacimy około 33,66 złotych. To najwyższa wartość za pojedynczy przejazd zanotowana w Polsce. Dla porównania przejazd taksówką w Warszawie wynosi 32,45 zł, a średnia stawka we Wrocławiu plasuje się na poziomie 28,18 zł. Najmniej zapłacimy za taxi w Kaliszu, gdzie średni koszt wyliczono na 15,38 zł. Na podstawie tych danych opracowany została także średnia cena krajowa, która wynosi 29,95 zł.

Z wyliczeń jasno wynika, że koszty kursów w Katowicach znacznie przekraczają krajowe ceny. Drogo? Wygląda na to, że owszem, jednak pamiętać należy, że respondenci biorący udział w badaniu to pasażerowie korzystający z konkretnej aplikacji mobilnej, którzy stanowią jedynie część wszystkich pasażerów taksówek w Katowicach. Aby uniknąć równie wysokich opłat za usługi taksówkarskie, należy się wystrzegać tzw. “samotnych jeźdźców”, czyli niezrzeszonych taksówkarzy pracujących na własny rachunek i wybrać jedną z najbardziej opłacalnych ofert w mieście.

Mowa tu o atrakcyjnej propozycji ogólnopolskiej sieci taksówek Eko Taxi. Ta dynamicznie rozwijająca się firma ma swoje filie w największych miastach Polski i stale poszerza niezwykle opłacalną ofertę. Średni koszt przejazdu taksówką Eko Taxi w Katowicach wynosi jedynie 21 zł! To ponad 11 zł mniej niż średnia wartość obliczona przy tworzeniu raportu Polskie Taksówki 2016! Z czego wynika tak duża różnica w cenie? Z niezwykle korzystnej stawki proponowanej przez Eko Taxi!

W Eko Taxi Katowice stawka początkowa za tzw. “trzaśnięcie drzwiami”, czyli opłata, do której następnie dolicza się koszt każdego przejechanego kilometra, wynosi jedynie 6 zł. To okazyjna cena przewidziana dla klientów zamawiających samochód telefonicznie bądź za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pozostałych pasażerów, podróżujących z Eko Taxi z postoju taksówek obowiązuje opłata początkowa wynosząca 8 zł. W I strefie taxi (obejmującej swym zasięgiem Katowice, Chorzów, Siemianowice, Będzin, Czeladź, Sosnowiec i Mysłowice) rabatowa stawka za kilometr to z kolei tylko 1,86 zł! Sytuacja zmienia się jedynie nocą oraz w okresie różnego rodzaju świąt, kiedy opłata w I strefie nieznacznie wzrasta – wynosi wówczas 2,40 zł za kilometr. Niewysokie, stałe kwoty sprawiają, że wycenienie kursu nie sprawia pasażerom najmniejszych trudności. Dzięki temu są w stanie odpowiednio wcześniej przewidzieć średni koszt i przygotować odpowiednią wartość w gotówce bądź skorzystać z innej wygodnej formy płatności.

Przy tak atrakcyjnych cenach oferta Eko Taxi stanowi jedną z najbardziej opłacalnych na katowickim rynku!

Uber czy taxi – gdzie jest najtaniej? Poznaj możliwości dobrych taksówek w Katowicach i przestań przepłacać

Odkąd na rynku pojawił się Uber, wielu dotychczasowych klientów taxi w Katowicach i innych dużych miastach Polski zaczęło się zastanawiać, który z przewoźników oferuje atrakcyjniejsze i tańsze usługi. Choć początkowy rozgłos wokół działalności Ubera wskazywał, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne dla klientów, opodatkowanie działań prywatnych kierowców sprawiło, że ceny praktycznie się wyrównały.

Przy zamawianiu Ubera musimy liczyć się z faktem, że to kierowca decyduje o momencie wyjazdu, podczas gdy wzywając taxi możemy podać taksówkarzowi preferowaną przez nas godzinę startu. Ceny za przejazd z prywatnym kierowcą działającym w ramach Ubera mogą się także drastycznie różnić w zależności od pory dnia i wybranej trasy, podczas gdy kwoty w sprawdzonej korporacji są niezmienne. Niektórzy powołują się na argument, że cena danego przejazdu przy korzystaniu z Ubera wyświetla się już w momencie rezerwacji usługi. Nie wiedzą jednak, że wiele firm – w tym Eko Taxi – oferuje swoim klientom darmową wycenę kursów. Przelicznik znaleźć można zarówno na stronie internetowej korporacji, jak i w przygotowanej przez Eko Taxi aplikacji mobilnej, która daje pasażerom dostęp do wielu dodatkowych usług i możliwości.

Istotną różnicą pomiędzy Uberem a taxi jest także możliwość zrealizowania kursu uwzględniającego kilka punktów na trasie. Niezależnie od tego, czy zamawiamy taksówkę z kilkorgiem znajomych, którzy wysiadają w różnych miejscach, czy też sami potrzebujemy dostać się w kilka punktów, kierowca jest w stanie na nas poczekać, wszystko wliczając w koszt pojedynczego kursu. Przejazdy Uberem nie dają takiej elastyczności.

Zamawianie taksówki w dużym mieście

Aplikacja mobilna, różnorodne formy płatności, transakcje bezgotówkowe, taxi bagażowe i wiele więcej, czyli o usługach dodatkowych w Eko Taxi Katowice

Jeszcze całkiem niedawno za usługi taksówkarskie w Katowicach (i innych miastach Polski) płaciło się wyłącznie gotówką. Dziś ten trend uległ znaczącej zmianie – odsetek taksówkarzy, którzy nie wożą ze sobą terminalu, maleje z każdym dniem. Jednymi z najbardziej preferowanych form zapłaty stały się płatności kartą – debetową, kredytową i płatniczą. Cechują się one przede wszystkim znaczną wygodą stosowania – podczas przejazdu nocą nie musimy gorączkowo przeliczać drobnych i czekać na wydanie reszty. Wystarczy przybliżenie karty do terminalu, a płatność zostaje natychmiast zrealizowana. Nie wspominając już o samym pamiętaniu o posiadaniu gotówki – nie zawsze istnieje możliwość wypłacenia jej z bankomatu tuż przed planowaną podróżą taksówką.

Płatność kartą oraz gotówką to niejedyne możliwości zrealizowania opłaty za kurs w Eko Taxi Katowice. Szczególnymi względami mogą się cieszyć stali klienci firmy, którzy mają możliwość podpisania specjalnej umowy na przejazdy bezgotówkowe. Z takiej formy rozliczenia korzystają najczęściej przedstawicieli różnego rodzaju korporacji, którzy w imieniu swoich pracowników podpisują stosowną umowę. Dokument określa zasady przejazdów bezgotówkowych, dając możliwość wygenerowania voucherów i bonów na kursy dla pracowników, które następnie indywidualnie rozliczane są przez daną firmę.

Jak działa obsługa transakcji bezgotówkowych w Eko Taxi?

Transakcje bezgotówkowe w Eko Taxi proponowane są najczęściej dużym firmom, które zawierają umowę na realizację kursów dla swoich pracowników. Mogą w ten sposób na bieżąco kontrolować wydatki związane z transportem. Zyskują dostęp do szczegółowej historii przejazdów, są w stanie określić limity budżetowe oraz godzinowe korzystania z taksówek i opracować kosztorysy na następne miesiące.

Wszystko dzięki specjalnej platformie elektronicznej, która umożliwia wygenerowanie czytelnych, przejrzystych raportów uwzględniających różnorodne kryteria założone przez pracownika korporacji odpowiedzialnego za rozliczanie transakcji bezgotówkowych. Istnieje opcja podzielenia kosztów za przejazdy według różnych działów kadrowych bądź aktualnie prowadzonych w firmie projektów.

Przejazdy bezgotówkowe w Eko Taxi są niezwykle proste w obsłudze i realizacji – po każdym odbytym kursie kierowca wprowadza odpowiednią kwotę do terminala, a klient zatwierdza ją przy pomocy przypisanej do usługi karty oraz wcześniej ustalonego, czterocyfrowego kodu PIN. Następnie przedstawiciel Eko Taxi po upływie ustalonego czasu wysyła firmie z podpisaną umową fakturę VAT na zrealizowane przejazdy bezgotówkowe. Od momentu wystawienia faktury rozpoczyna się korzystny, bo wynoszący aż 21 dni, termin spłaty należności.

O aplikacji mobilnej w Eko Taxi Katowice

Taksówkę w Katowicach zamówić można nie tylko przy pomocy tradycyjnego połączenia telefonicznego. Pracownicy Eko Taxi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują im korzystanie z niezwykle prostej, wygodnej w obsłudze aplikacji mobilnej. Dzięki jednemu kliknięciu jesteśmy w stanie wezwać taryfę w dowolne miejsce, wyliczyć szacunkową cenę kursu oraz wybrać dodatkowe usługi, jak np. możliwość zamówienia taxi w formie busa czy też taxi bagażowego (dostępne w Eko Taxi Warszawa).

Może Cię zainteresować również