Dodatkowe usługi taxi ułatwiają życie pasażerom

Usługi Taxi w Katowicach – skorzystaj z opcji dodatkowych i zyskaj cenny czas dla siebie!

Usługi taxi w Katowicach poza klasyczną opcją realizacji kursów pasażerskich oferują także niezliczone opcje dodatkowe. Bez względu na to, czy potrzebujesz zamówić monitorowany przewóz dzieci, interesuje Cię wynajem kilkuosobowego busa na imprezę okolicznościową, czy też w nagłej sytuacji potrzebujesz nocnych zakupów – wszystkie te usługi znajdziesz w bogatej ofercie Eko Taxi Katowice!

Spis treści:
Jakie usługi świadczy taxi w Katowicach?
Formy płatności w Eko Taxi Katowice
Zamawiaj taxi tak, jak lubisz!
Taksówki z opcją przewozu dzieci
Busy w Eko Taxi Katowice
Zrealizuj zakupy na telefon!

Nie tylko klasyczne kursy pasażerskie, czyli jakie usługi świadczy nowoczesne taxi w Katowicach?

Taxi w Katowicach i pozostałych miastach w kraju już dawno przestały przywodzić na myśl jedynie tradycyjną usługę polegającą na przewożeniu pasażera z punktu A do punktu B. Większość nowoczesnych korporacji taksówkarskich pragnie rozwijać się zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów – z tego powodu wachlarz świadczonych przez nie usług dodatkowych stale się powiększa. Od współczesnej firmy taxi wymaga się obecnie nie tylko terminowego stawienia się na miejsce i obrania najkrótszej możliwej trasy do punktu docelowego, ale i różnorodnych udogodnień, dzięki którym codzienne podróżowanie znacząco zyskuje na komforcie.

Wspomniane udogodnienia to między innymi coraz powszechniejsze we wnętrzu taksówek terminale płatnicze. Dzięki ich obecności klient nie musi już zastanawiać się, czy wystarczy mu gotówki na realizowany właśnie przejazd, a co za tym idzie – czy konieczna będzie wizyta w bankomacie. Mowa także o wygodnej formie realizacji należności za przejazdy, jaką jest umowa na kursy bezgotówkowe, przeznaczona zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Kolejnym udogodnieniem, na które pasażerowie coraz częściej zwracają uwagę, jest możliwość pobrania aplikacji mobilnej, dzięki której zamówienie taxi wymaga jedynie kilku kliknięć w ekran telefonu!

Kolejne usługi dodatkowe, jakie z pewnością pozytywnie wpływają na przywiązanie klienta do danej firmy taxi, to możliwość wzywania transportu za pośrednictwem uprawnionego numeru telefonu, opcja korzystania z karty stałego klienta czy też funkcja rozliczania się za zrealizowane kursy za pośrednictwem faktury VAT.

Zamawiając taxi w Katowicach, niekoniecznie musimy liczyć na przyjazd klasycznego Forda, który pomieści jedynie czwórkę pasażerów. Obecnie wracając z tłumnej imprezy, nie musimy wcale rozbijać się na dwie grupy podróżujących – wystarczy, ze przy zamawianiu taksówki uwzględnimy prośbę, aby w miejsce docelowe podstawiony został odpowiednio duży bus osobowy.

Nowoczesne taksówki poruszające się po Katowicach bez problemu przyjmą także dyspozycje dotyczące zakupów na telefon, a kierowcy bez przeszkód pomogą odpalić samochód z wyładowanym akumulatorem.

Podobnie zróżnicowany wachlarz usług dodatkowych sprawia, że w oczach klientów taxi zrywa z wizerunkiem drogiego środka lokomocji na specjalne okazje. Dziś taksówki gotowe są sprostać wielu, nawet niezwykle wygórowanym oczekiwaniom pasażerów i znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jeśli potrzebujesz korporacji, która sprawdzi się także w zadaniach specjalnych, pomagając choćby podczas awarii na drodze – wybierz Eko Taxi i ciesz się atrakcyjnymi stawkami w Katowicach i innych największych miastach Polski.

Kiedy warto skorzystać z taksówki w Katowicach?

Poznaj wygodne formy rozliczeń w Eko Taxi Katowice – płatność kartą, gotówką czy przy pomocy bonów na przejazdy bezgotówkowe?

Możliwość realizacji płatności kartą w taxi na terenie Katowic nie stanowi już większego zaskoczenia. Współczesne taksówki bardzo często wożą ze sobą terminal, który pozwala na płatność kartą kredytową, debetową bądź płatniczą wyposażoną w system paypass. Nic dziwnego, w końcu elektroniczne transakcje już dawno stały się cechą rozpoznawczą naszych czasów. Wiele napotkanych osób na pytanie o gotówkę wzruszy obojętnie ramionami – punktów płatniczych uwzględniających możliwość płatności kawałkiem plastiku jest tyle, że nie czujemy konieczności noszenia przy sobie pliku świeżo wybranych z konta pieniędzy. Płatność kartą jest szybka, wygodna i zaoszczędza sporo czasu, który w przeciwnym wypadku poświęcilibyśmy na eskapady do najbliższego bankomatu bądź dokładne przetrząsanie zawartości kieszeni czy portfela.

W obecnej sytuacji wiele idących z duchem czasu korporacji taxi również chce sprostać potrzebom swoich pasażerów i montuje w swoich samochodach aparaturę umożliwiającą płatności elektroniczne. Dzięki temu klienci nie muszą zastanawiać się nad wycieczkami do bankomatu czy gorączkowo przeszukiwać portmonetek w poszukiwaniu bilonu na napiwek. Koniec ze stresem, który niejednokrotnie towarzyszył pasażerom podczas obserwowania rosnącej wartości wskazanej na tarczy taksometru – pytanie w stylu „wystarczy mi gotówki na kurs?” przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie!

Należy pamiętać, że nie wszystkie napotkane taksówki są w stanie stuprocentowo zagwarantować nam obecność terminalu na pokładzie auta. Czasem zetkniemy się z samochodem, którego kierowca honoruje jedynie klasyczną formę zapłaty za usługi. Mowa tu jednak zazwyczaj o pojedynczych taksówkach należących do kierowców niezrzeszonych w żadnej konkretnej korporacji taxi. To osoby pracujące prywatnie, na własny rachunek – tak zwani „wolni jeźdźcy”, którzy samodzielnie określają wartości za przejechane kilometry. Ceny te najczęściej są znacznie wyższe niż w przypadku kierowcy zatrudnionego w firmie taksówkarskiej. Z tego powodu należy zwrócić szczególną uwagę na przypadkowe taxi zaparkowane w zatoczkach i postojach – czasem warto od razu sięgnąć po sprawdzoną taksówkę z solidnej korporacji. Poza atrakcyjnymi cenami zyskujemy także gwarancję, że kierowca samochodu będzie w stanie obsłużyć zlecenie płatności kartą.

Tego rodzaju korporacją, która wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, z pewnością jest ogólnopolska firma Eko Taxi. To przewoźnik, który poza Katowicami dysponuje swoimi autami w największych miastach naszego kraju. Samochody z zielonym logo spotkać można w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu.

W Eko Taxi, poza możliwością realizowania należności przy pomocy karty płatniczej oraz tradycyjnego sposobu płatności, jakim jest gotówka, klient zyskuje także szansę na inne, równie ciekawe opcje. Chodzi o niezwykle atrakcyjną formę uiszczania należności za kursy, jaką jest umowa na przejazdy bezgotówkowe. To opcja szczególnie polecana zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Przejazdy bezgotówkowe możliwe są na podstawie specjalnej umowy zawartej pomiędzy Eko Taxi a przedstawicielem wybranej firmy, który w imieniu przedsiębiorstwa zarządzał będzie kursami zrealizowanymi przez pracowników. Różnica między tą formą korzystania z taksówki a klasycznymi kursami taxi jest taka, że płatności za przejazdy nie dokonuje się na miejscu, a dopiero na podstawie wystawionej przez przewoźnika, okresowej faktury VAT za zrealizowane usługi.

Realizacja kursów bezgotówkowych możliwa jest dzięki wsparciu dedykowanego oprogramowania komputerowego w postaci specjalnej platformy elektronicznej, do której dostęp przedsiębiorstwo zyskuje wraz z podpisaniem umowy z Eko Taxi. Program umożliwia przedstawicielowi firmy kontrolowanie liczby zrealizowanych kursów oraz przydzielanie specjalnych uprawnień poszczególnym pracownikom. Dzięki korzystaniu z platformy klient biznesowy ma szansę odbyć bezgotówkowy przejazd taksówką na podstawie opcji takich, jak:

  • jednorazowe bony na kurs taxi, które można pracownikom przesłać drogą e-mailową bądź wydrukować i osobiście wręczyć wybranej osobie,
  • uprawniony numer telefonu, dzięki któremu możliwe jest wezwanie taksówki upoważnionej do obsługiwania kursów bezgotówkowych,
  • specjalna, przypisana do platformy aplikacja mobilna, dzięki której możliwe jest zamówienie samochodu obsługującego kursy bezgotówkowe,
  • specjalne karty klienta bezgotówkowego, które przypisane są do umowy na kursy bezgotówkowe.

Platforma elektroniczna Eko Taxi umożliwia klientom biznesowym wygenerowanie historycznych zestawień dotyczących zrealizowanych przejazdów. Dzięki programowi przedstawiciel przedsiębiorstwa ma szansę sprawdzić daty, godziny oraz kwoty, na jakie opiewały odbyte przez pracowników kursy. Raporty przydają się przy planowaniu budżetu firmy, umożliwiają bowiem wprowadzenie podziału danych na odrębne jednostki kosztowe, jak prowadzone w firmie eventy czy poszczególne działy kadrowe. Osoba zarządzająca programem może także nakładać na pracowników specjalne ograniczenia, aby lepiej kontrolować realizowane firmowe kursy. Mowa tu o ustawianiu zakresu dat i godzin, w jakich taxi może wykonać przejazd bezgotówkowy. Zapobiega to wykorzystywaniu przez pracowników bezgotówkowych, firmowych kursów taxi w celach prywatnych.

Wzywanie taksówki

Jak zamówić tanie taxi w Katowicach? Telefon czy aplikacja mobilna? Sam wybierasz najdogodniejszą formę kontaktu!

Era, w której tanie taxi w Katowicach wzywało się jedynie za pośrednictwem połączenia telefonicznego z dyspozytornią, dawno już minęła. W obecnych czasach klient otrzymał możliwość wyboru – wzywać taksówkę za pomocą szybkiego telefonu czy też nawet nie przykładać aparatu do ucha, wybierając w zamian kilka kliknięć w aplikacji mobilnej. A jak Ty wolisz zamówić swoją taksówkę?

Tradycyjne połączenie telefoniczne

Niegdyś taksówkę wzywano przy pomocy machań i krzyków w kierunku przejeżdżającego auta bądź czekając na przewóz w miejscach przypominających autobusowe przystanki. Tak było aż do momentu, w którym wynaleziono system radio-telefoniczny. Pasażerowie dzwonili na centralę, a połączenie przyjmowała dyspozytorka, która dzięki połączeniu radiowemu była w stanie zlokalizować najbliższego oczekiwanej destynacji kierowcę i zlecić mu przybycie pod wskazany adres. Dziś rolę radia przejęły zautomatyzowane oprogramowania GPS, dzięki którym wystarczy jedynie kilka kliknięć w klawiaturę komputera, aby kierowca otrzymał stosowne wezwanie. Aby zamówić taksowkę firmy Eko Taxi w Katowicach, należy połączyć się z numerem 32 722 02 22. Połączenie odebrane zostanie przez pracownika dyspozytorni, któremu podać należy adres początkowy oraz punkt docelowy. Otrzymamy informację o szacunkowym czasie oczekiwania na realizację kursu. W tym momencie warto zakomunikować, czy chcemy skorzystać z oferowanych usług dodatkowych. Mowa tu o płatności kartą, potrzebie przewiezienia zwierząt czy też konieczności zamówienia taksówki mieszczącej więcej niż standardową liczbę pasażerów. Podając wszelkie niezbędne informacje przy połączeniu telefonicznym, możemy zyskać gwarancję, że firma podstawi nam samochód, który gotowy będzie spełnić wszystkie nasze oczekiwania.

Przez Internet – przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej

Bywają pasażerowie, którzy od połączenia telefonicznego zdecydowanie wolą zamawianie taksówki przy pomocy Internetu, a dokładniej – z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej. Jest to niezwykle wygodna i prosta w obsłudze forma wzywania transportu – wystarczy jedynie kilka kliknięć, aby spersonalizować rodzaj zamawianego taxi i sprawić, aby kierowca z samochodem zjawił się we wskazanym miejscu tak szybko, jak to tylko możliwe. Wszystko to dzięki darmowemu programowi współpracującemu z systemami Android oraz iOS. Wystarczy pobrać go ze sklepu Google Play lub App Store, zainstalować na swoim telefonie, a następnie zweryfikować i zatwierdzić swój numer telefonu. Za pomocą aplikacji możemy zamówić taksówkę na wskazany adres oraz skorzystać z bogatej oferty usług dodatkowych Eko Taxi. Mowa tu o wybieraniu liczby podróżujących pasażerów, preferowanej formie płatności czy zastrzeżeniu, że podróżować będziemy w towarzystwie zwierzęcia. Po zatwierdzeniu zamówienia na ekranie telefonu pojawi się mapa z zaznaczoną pozycją taksówki, jej modelem oraz numerem korporacyjnym. W momencie, gdy samochód pojawi się na wskazanym miejscu, aplikacja wyśle stosowne powiadomienie.

Taksówki z możliwością przewozu dzieci i zamówienia fotelika dla najmłodszych, czyli opcje dodatkowe w Eko Taxi dedykowane rodzicom

Taxi w Katowicach może służyć także jako idealny środek lokomocji dla najmłodszych. Eko Taxi oferuje bowiem usługę dodatkową w postaci monitorowanego przewozu dzieci. To odpowiedź na rozterki rodziców, którzy w danym momencie nie mają możliwości osobiście zawieźć w wybrane miejsce swojej pociechy. Niezależnie od tego, czy mowa o odbiorze dziecka z miejsca zbiórki po zakończonej wycieczce z rówieśnikami, podrzuceniu latorośli na szkolną imprezę czy też zawiezieniu dziecka do domu po zakończonych wieczornych zajęciach dodatkowych, taksówki Eko Taxi oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa przejazdu. Dzięki aplikacji mobilnej rodzice są w stanie na bieżąco kontrolować lokalizację taksówki, a połączenie telefoniczne z kierowcą wystarczy, aby potwierdzić bezpieczne dostarczenie dziecka na wskazane miejsce. Godne zaufania monitorowane przewozy dzieci w firmie taksówkarskiej mogą stanowić trudną do przecenienia pomoc dla rodziców – choćby w chwili, kiedy planowany odbiór dziecka zakłócony został przez niespodziewane obowiązki w pracy czy choćby paraliżujący ruch drogowy.

W Eko Taxi Katowice istnieje także możliwość zamówienia taksówki z fotelikiem dla dziecka. Choć według litery prawa przewozy najmłodszych pasażerów w taxi nie wymagają obecności tego rodzaju fotelika, wielu rodziców troszczy się o bezpieczeństwo swoich pociech na tyle, aby przy zamawianiu taksówki wspomnieć o tego rodzaju udogodnieniu. Wystarczy zaznaczyć tego rodzaju prośbę podczas rozmowy z centralą, a samochód z odpowiednim wyposażeniem niezwłocznie stawi się na wskazanym przez pasażera miejscu.

Potrzebujesz dostać się na lotnisko większą grupą osób? Planujesz powrót z imprezy w centrum z ósemką pasażerów? Zamów busa w Eko Taxi Katowice i podróżuj z przyjaciółmi!

Eko Taxi Katowice udostępnia swoim pasażerom opcję dodatkową polegającą na możliwości wezwania taksówki w formie kilkuosobowego busa, który obsłuży zlecenia specjalne. Mowa tu o odebraniu z lotniska większej grupy turystów, obsłużeniu imprezy okolicznościowej czy też odwiezieniu do domu kilkuosobowej ekipy przyjaciół po nocnych szaleństwach w centrum. Jeśli potrzebujesz wezwać auto na 5, 6, 7 lub 8 osób, zadzwoń do dyspozytorni Eko Taxi, a następnie podaj liczbę pasażerów oczekujących na przejazd. Centrala wyśle auto gotowe pomieścić wszystkich chętnych. Dopłata za podstawienie taxi busa wynosi 20 złotych, a czas oczekiwania na tego typu wieloosobową taksówkę szacowany jest na maksymalnie 20 minut.

Zakupy na telefon to opcja oferowana w Eko Taxi Katowice

Zakupy na telefon w Eko Taxi Katowice – zrealizuj zamówienie na produkty spożywcze i leki przez 24 godziny na dobę!

Zakupy na telefon w Eko Taxi Katowice to kolejna opcja dodatkowa, dzięki której życie klientów staje się o wiele wygodniejsze. W czasie nocnej imprezy skończył się alkohol bądź papierosy? Nic nie szkodzi, wystarczy jeden telefon, aby kierowca taksówki zjawił się u progu Twojego domu z listą najpotrzebniejszych zakupów! Opcja zlecania kupna artykułów przez telefon przydaje się także w sytuacji, gdy zostaniemy sami w domu z przeziębieniem bądź grypą – zamiast samodzielnie wyruszać do apteki i narażać się na eskalację choroby, wystarczy, że zadzwonimy po Eko Taxi. Kierowca taksówki odwiedzi stosowny punkt apteczny i zaopatrzy nas w stosowne leki. To także świetna opcja w przypadku chęci na posiłek w restauracji, która nie ma w swojej ofercie opcji dowozu.

Podobne wpisy