Koncerty Katowice

Koncerty w Katowicach z Eko Taxi – sprawdź, kto w najbliższym czasie wystąpi na śląskich scenach!

Na koncerty w Katowicach przyjeżdżają ludzie z całej Polski i nie tylko. Eko Taxi zapewnia wielbicielom muzycznym wydarzeń komfortowy dojazd na występy ich ulubionych gwiazd oraz bezpieczny powrót po imprezie do hotelu czy innej kwatery. W stolicy województwa śląskiego odbywa się wiele różnych koncertów rockowych, popowych, metalowych i muzyki klasycznej czy elektronicznej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poznaj repertuar nadchodzących wydarzeń muzycznych w Spodku, Mega Clubie, NOSPR, Akademii Muzycznej i nie tylko! Dowiedz się także, co warto zwiedzić w Katowicach przy okazji pobytu związanego z koncertem i jak najlepiej poruszać się po Śląsku. Poznaj atrakcyjny cennik Eko Taxi Katowice, baw się na koncertach i odwiedzaj z nami najciekawsze zakątki województwa śląskiego!

Spis treści:
Koncerty w Spodku
Koncerty w NOSPR
Koncerty w Mega Clubie
Koncerty na Akademii Muzycznej
Koncerty w Królestwie

Koncerty w katowickim Spodku i dojazd na imprezę z Eko Taxi. Zobacz, na jakie wydarzenia muzyczne warto się wybrać w najbliższym czasie

Katowicki Spodek to koncertowe centrum Katowic. Z Eko Taxi można podjechać niemal pod samo wejście do budynku. Podróż taksówką to bardzo dobra opcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że chętnych na koncerty w Spodku jest wielu. Spora liczba osób jako środek transportu wybiera tramwaj czy autobus, przez co te pojazdy są mocno zatłoczone. Wcale nie mamy więc gwarancji, że także uda nam się wsiąść i dotrzeć na koncert na czas, nie wspominając już o wątpliwej wygodzie podczas takiego przejazdu. O wiele bardziej komfortowy będzie kurs z Eko Taxi. Warto wiedzieć, że jest to jedna z najtańszych firm taksówkowych w Polsce i ceny za oferowane przez nią przejazdy zawsze są atrakcyjnie niskie. Opłata początkowa za kurs wygodną taksówką z zieloną koniczyną na karoserii przy zamawianiu przejazdu przez centralę lub aplikację o każdej porze dnia i nocy wynosi 6,40 zł. Ceny za każdy przebyty z Eko Taxi kilometr są równie atrakcyjne. W I strefie w dni powszednie, od godziny 6:00 do 22:00 opłata wynosi 2,00 zł/km. Możemy więc mieć pewność, że zarówno kurs na koncert, jak i powrót z katowickiego Spodka z Eko Taxi będzie dla nas opłacalny.

Na jakie koncerty w Spodku warto się udać z Eko Taxi Katowice? Wiele ciekawych wydarzeń zaplanowano na październik 2018. Zobacz, jakie koncerty odbędą się wtedy w Spodku!

„Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą”

9 października odbędzie się wyjątkowy koncert poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu. W trakcie tego niezwykłego wydarzenia wystąpią najznamienitsi polscy wykonawcy w towarzystwie Orkiestry Adama Sztaby i Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Razem z nimi na koncercie w katowickim Spodku wystąpią: Justyna Steczkowska, Igor Herbut, Kasia Kowalska, Natalia Nykiel, Kasia Wilk, Skubas i Piotr Cugowski. Imprezę poprowadzi Piotr Metz. Organizatorzy zaznaczają, że oprócz świetnych wrażeń muzycznych koncert zapewni publiczności niezwykłe doznania wizualne. Bilety na to wydarzenie można kupić w cenie od 79 zł.

Koncert Bonnie Tyler

Bonnie Tyler już od 40 lat zachwyca międzynarodową publiczność. Do dziś można usłyszeć w radio takie przeboje jak „It’s a Heartache”, „Holding out for a hero” czy „Total Eclipse of the Heart”. Bonnie Tyler zagra koncert w katowickim Spodku 20 października. Niesłabnącą sławę artystka zawdzięcza swojemu charakterystycznemu, lekko zachrypniętemu głosowi i niebanalnej, magnetyzującej osobowości. Jej koncert w Katowicach to gwarancja pozytywnych wrażeń! Bilety są dostępne w cenie od 99 zł.

Koncert Dawida Podsiadło

Muzyk powraca tego lata na muzyczną scenę po półtorarocznej przerwie. Koncert Dawida Podsiadło w katowickim Spodku rozpoczyna „Małomiasteczkową” trasę koncertową promującą nowy album artysty. Wszystkie piosenki na swoją trzecią już płytę Podsiadło zdecydował się napisać i zaśpiewać w języku polskim. Przewrotnie w stosunku do hasła przewodniego trasy Dawid Podsiadło wystąpi w kilku dużych miastach w Polsce. Oprócz Katowic będą to Wrocław, Kraków, Gdańsk i Sopot (koncert odbędzie się w Ergo Arenie, która leży na granicy dwóch miast) oraz Warszawa. Ceny biletów na koncert w Katowicach zaczynają się od 69 zł.

Wybierz się z Eko Taxi na koncert muzyki klasycznej i nie tylko do NOSPR w Katowicach. Prezentujemy repertuar na nadchodzące miesiące

Siedziba NOSPR, czyli Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, to miejsce idealne na koncerty nie tylko muzyki klasycznej. Wspaniała akustyka trzech ogromnych sal koncertowych zapewnia publiczności niezwykłe wrażenia muzyczne. Do budynku NOSPR dojedziemy z Eko Taxi równie łatwo, co do Spodka – te dwa centra muzyczne znajdują się od siebie w odległości kilkudziesięciu metrów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że NOSPR wraz z Muzeum Śląskim i Międzynarodowym Centrum Kongresowym tworzą katowicką Strefę Kultury. Na jej terenie odbywają się na przykład fenomenalne koncerty w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wróćmy jednak do samego NOSPR – Eko Taxi Katowice prezentuje wykonawców, na których występy warto się wybrać w najbliższym czasie!

Mariza

Artystka wystąpi w NOSPR już 26 września 2018 roku. Marizę określa się skarbem narodowym Portugalii i największą gwiazdę stylu fado, nazywanego także portugalskim bluesem. Wokalistka została doceniona na arenie międzynarodowej, jej magnetyczny głos i niezwykły talent zapewniły jej spore grono fanów na całym świecie. W ciągu 15 lat kariery Mariza wydała już sześć autorskich albumów muzycznych. Jej koncert w NOSPR z pewnością będzie wydarzeniem wyjątkowym. Bilety na koncert Marizy można kupić w cenie od 90 zł.

Zalewski śpiewa Niemena

Młody polski artysta Krzysztof Zalewski ponownie wykona piosenki Czesława Niemena w ciekawej aranżacji przygotowanej we współpracy z Jurkiem Zagórskim. Pierwsza odsłona projektu „Zalewski śpiewa Niemena”, przygotowanego z okazji pięćdziesięciolecia wydania płyty „Dziwny jest ten świat”, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i została przyjęta przez publiczność z dużym entuzjazmem. Podczas nadchodzącego koncertu w katowickim NOSPR będzie można usłyszeć takie utwory jak „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. Wraz z Krzysztofem Zalewskim wystąpią siostry Paulina i Natalia Przybysz. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można kupić w cenie od 80 zł.

Nils Frahm

26 listopada 2018 w katowickim NOSPR będzie można wziąć udział w koncercie fenomenalnego Nilsa Frahma. Muzyk pochodzi z Niemiec i znany jest ze swoich czarujących występów na żywo. Nils Frahm jest dziś doceniany także jako kompozytor, producent i pianista. Artysta pisał również muzykę do filmów. W tym roku wybrał się w trasę koncertową po raz pierwszy od 2015 roku. Takiej okazji nie można przegapić! Wejściówki na koncert Nilsa Frahma w Katowicach są dostępne w cenie od 130 zł.

Jakie ciekawe koncerty odbędą się w najbliższym czasie w Mega Clubie w Katowicach oraz jak szybko i bezpiecznie wrócić po koncercie do hotelu lub mieszkania? Oczywiście z Eko Taxi Katowice!

Koncerty w Mega Clubie w Katowicach często kończą się o późnych godzinach wieczornych lub nocnych. W takim przypadku najlepiej jest zamówić taksówkę, aby wrócić do domu lub hotelu. Eko Taxi można zamawiać przez całą dobę i dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania zleceniami możemy mieć pewność, że samochód przyjedzie po nas tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Na koncerty do Katowic często przyjeżdżają osoby, które mieszkają w innych miejscowościach na terenie aglomeracji śląskiej i ich powrót do domu w godzinach nocnych jest znacznie utrudniony. Często na najbliższy transport komunikacji miejskiej trzeba czekać kilkadziesiąt minut albo w ogóle nie ma bezpośredniego połączenia. O wiele wygodniej i bezpieczniej jest zamówić Eko Taxi, aby szybko i komfortowo pokonać trasę z Mega Clubu do dowolnego punktu na mapie Katowic i okolic. Dzięki tanim taksówkom nie musimy się martwić o dojazd i powrót z koncertu, niezależnie od pory dnia czy nocy. Zobaczmy zatem, jakie ciekawe wydarzenia muzyczne zaplanowano na lato i jesień 2018 w Mega Clubie w Katowicach!

Koncert zespołów Vader i Marduk

8 września 2018 roku w Mega Clubie zaplanowano prawdziwą gratkę dla wielbicieli mocniejszych brzmień. Podczas wyjątkowego koncertu wystąpi zespół Vader, który obchodzi w tym roku 25-lecie działalności, oraz gość specjalny ich trasy, czyli grupa Marduk będąca na scenie muzycznej już prawie 30 lat. Zapowiada się niesamowite wydarzenie muzyczne, gwarantujące publiczności dużą dawkę energii i niezapomniane wrażenia! Bilety na wrześniowy koncert można kupić w cenie 70 zł.

Występ Sylwii Przybysz

Dwudziestoletnia piosenkarka, prowadząca również kanał na YouTube, odkryta przez wytwórnię MyMusic, wystąpi w Mega Clubie 23 września 2018 roku. Sylwia Przybysz zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej 3 lata temu, kiedy został wydany jej pierwszy album, chociaż zaczęła tworzyć cover już w 2012 roku. Wokalistka nagrała piosenki między innymi z Verbą, Mezo czy Sylwią Marią Lipką. W marcu tego roku na rynku ukazała się już czwarta płyta Sylwii Przybysz pod tytułem „Czas”. Bilety na koncert artystki w katowickim Mega Clubie są dostępne w cenie od 39 zł.

„NOSOWSKA na tłusto”

16 listopada 2018 roku w Mega Clubie wystąpi jedna z najbardziej docenianych polskich artystek – Katarzyna Nosowska. Na jej koncie znajdują się liczne nagrody muzyczne i kilkanaście płyt nagranych z zespołem Hey oraz solowych. Wokalistka w Katowicach wystąpi ze swoim najnowszym materiałem przygotowywanym we współpracy z Michałem FOXem Królem. Nowa płyta Nosowskiej ma ukazać się jesienią tego roku, a już teraz można posłuchać zapowiadającego ją singla „Ja pas!”. Trasa „NOSOWSKA na tłusto”, oprócz Katowic, obejmuje kilka innych miast: Gdańsk, Łódź, Warszawę, Poznań, Szczecin, Wrocław i Kraków. Bilet na koncert w katowickim Mega Clubie kosztuje 75 zł.

Czy darmowe koncerty w katowickiej Akademii Muzycznej odbywają się przez cały rok? Sprawdź, jakie wydarzenia organizowane są przez uczelnię i wybierz się na nie z Eko Taxi

W ciągu roku akademickiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbywa się bardzo dużo darmowych koncertów, warsztatów, recitali i odczytów referatów. Wejściówki na występy na Sali Koncertowej można rezerwować, dzwoniąc na Informację, pod numer telefonu 32 77 92 100. Akademia znajduje się na ul. Zacisze 3, gdzie łatwo i wygodnie dojedziemy z Eko Taxi. Niekiedy na występy uczniów i profesorów szkoły wybierają się całe rodziny z dziećmi. Warto więc wiedzieć, że firma Eko Taxi może zapewnić specjalne foteliki dla najmłodszych pasażerów na prośbę klienta. Dzięki temu podróż taksówką będzie dla wszystkich komfortowa i bezpieczna. Również w najbardziej upalne dni warto wybrać kurs z Eko Taxi, ponieważ wszystkie samochody działające pod szyldem tej korporacji są wyposażone w klimatyzację. Co prawda, w sezonie wakacyjnym na Akademii Muzycznej nie odbywa się tak dużo wydarzeń, jak podczas roku akademickiego, jednak dobrze jest śledzić kalendarium koncertowe na stronie uczelni. Można też zapisać się na newsletter i na bieżąco otrzymywać informacje na temat najbliższych planowanych wydarzeń.

Koncerty w Królestwie w Katowicach. Na jakie wydarzenia zaplanowane na najbliższe miesiące warto zwrócić uwagę? Sprawdź repertuar Królestwa i dojedź do klubu z Eko Taxi Katowice

Królestwo to miejsce wielu katowickich koncertów. Klub znajduje się na rondzie gen. Jerzego Ziętka, czyli w pobliżu zarówno Spodka, jak i NOSPR. Komfortowo dojedziemy w okolice Królestwa z Eko Taxi Katowice, co z pewnością jest dużo wygodniejszą opcją niż dojazd komunikacją miejską. Za kurs zapłacimy zawsze atrakcyjnie niską cenę, niezależnie od tego, czy interesujący nas koncert odbywa się w dzień powszedni czy w weekend. Możemy także wybrać się na wydarzenie z większą grupą znajomych (od 5 do 8 osób) i podjechać pod Królestwo wygodnym busem Eko Taxi. Jakie ciekawe wydarzenia odbędą się w klubie już wkrótce? Przedstawiamy najciekawsze koncerty!

Koncert Poli Rise

Koncert Poli Rise (właściwie Pauliny Miłosz) promujący najnowszy album artystki pod tytułem „Anywhere But Here” odbędzie się w Królestwie 10 października 2018 roku. Polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów wydaje dopiero pierwszą płytę, jednak już od paru lat ujmuje publiczność swoją wrażliwością i przejmującym wokalem. Swój najnowszy materiał podczas koncertu w Katowicach przedstawi w ciekawych, niebanalnych aranżacjach. Wokalowi Poli Rise będą towarzyszyły dźwięki pianina, skrzypiec, perkusji i gitary. Bilet na to wydarzenie kosztuje 30 zł.

Koncert zespołu Tulia

Zespół Tulia, którego koncert odbędzie się w Królestwie 28 października 2018 roku, nazywany jest ostatnio „objawieniem polskiej sceny muzycznej”. Grupę tworzą cztery młode kobiety: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Ich kariera zaczęła się w 2017 roku, kiedy nagrały wyjątkową, folkową wersję utworu „Enjoy The Silence” zespołu Depeche Mode. Muzyka tworzona przez Tulię to połączenie klasycznej muzyki ludowej i najnowocześniejszych trendów. Na swoich koncertach zespół prezentuje publiczności swoje wersje piosenek różnych polskich i zagranicznych wykonawców, między innymi: Wilków, Obywatela GC, O.N.A., Seweryna Krajewskiego, Dawida Podsiadło czy Metallici. Tulia wykonuje również swoje własne kompozycje. Bilety na ich koncert w katowickim Królestwie dostępne są w cenie 65 zł. Trasa koncertowa Tulii obejmuje jeszcze Szczecin, Wrocław i Poznań.

Podobne wpisy