Koncerty w spodku w Katowicach

Koncerty w Spodku – propozycje Eko Taxi w Katowicach na wiosnę 2019

Najlepsze koncerty i megawidowiska w Katowicach zawsze odbywają się w Spodku. Renomę obiektu można porównać do warszawskiego Torwaru lub wrocławskiej Hali Stulecia. To w Spodku odbyły się pierwsze w Polsce koncerty Metalliki, Genesis czy Jeana-Michela Jarre’a; to tam Dżem zaczął swoją prawdziwą sceniczną karierę, a w 1994 r. Perfect reaktywował działalność. Spodek to bez dwóch zdań miejsce kultowe. Organizatorzy cały czas dbają o wysoki poziom artystyczny, dlatego wszyscy entuzjaści muzyki powinni na bieżąco śledzić harmonogram eventów. W poniższym artykule prezentujemy nadchodzące wydarzenia muzyczne, które odbędą się w legendarnej hali wiosną 2019.

Spis treści:
Jubileusze muzyczne i Festiwal Muzyki Filmowej
Najlepsze wydarzenia rockowe

Dla miłośników klasyki i lekkich rytmów. Eko Taxi poleca koncerty muzyki filmowej i inne

Katowicki Spodek od lat jest miejscem licznych jubileuszy artystycznych. W tym roku na śląskiej arenie zaplanowano co najmniej kilka ważnych koncertów gwiazd z Polski i zza granicy, którzy świętować będą rocznice swojej pracy twórczej. Będzie można usłyszeć także muzykę filmową. Oto najważniejsze wydarzenia zbliżającej się wiosny. Na część z nich warto wybrać się w gronie rodzinnym – będzie to świetna okazja, by wspólnie spędzić czas przy muzyce cieszącej pokolenia. Na miejsce dowieziemy was komfortowymi vanami i minibusami, które można zamówić przez naszą aplikację mobilną Eko Taxi.

Złoty jubileusz Krzysztofa Cugowskiego

Dla wokalisty Budki Suflera 2019 r. jest datą znaczącą – będzie on obchodził 50-lecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji Krzysztof Cugowski wraz z gronem wybitnych muzyków wybiera się w ogólnopolską trasę, którą rozpocznie jubileuszowym koncertem w Katowicach. Zespół w składzie Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad oraz Tomasz Kałwak będzie akompaniował piosenkarzowi do hitów z lat 70., 80. i 90. XX wieku oraz najnowszych kawałków, które nagrał już jako solista. Wydarzenie zaplanowane jest na 8 marca, czyli w Dzień Kobiet. Wspólny wypad na koncert możne stać się więc elementem wspaniałej randki. Start o godz. 19.30. Bilety kosztują od 59 zł i są do nabycia na stronie organizatora (edma.art).

Koncert Muzyki Filmowej

Propozycja dla kinomaniaków w każdym wieku. 22 marca o godz. 19.00 rozpocznie się trzecia już edycja Koncertu Muzyki Filmowej, który w ubiegłych latach cieszył się niebywałą popularnością. Ze sceny będzie można usłyszeć kompozycje m.in. Hansa Zimmera, Ennio Morricone czy Johna Williamsa w niecodziennych aranżacjach największych polskich gwiazd estrady. W Spodku wystąpią tacy soliści jak Kasia Cerekwicka, Justyna Steczkowska czy Łukasz Zagrobelny. Znakomite dźwięki zapewni Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, którą poprowadzi Łukasz Pasternak. Zapowiada się więc doskonałe granie. Bilety w cenach 99–249 zł. Warto pośpieszyć się z zakupem.

Al Bano i Romina Power

Al Bano i Romina Power to duet włoskich wokalistów znany z takich hitów jak „Felicità”, „Ci sarà” lub „Sempre, sempre”. Od prawie czterech dekad ich popowo-romantyczne ballady nuci cały świat. 7 kwietnia warto więc wybrać się do katowickiego Spodka całą rodziną, by przekonać się, jak kultowe utwory brzmią na żywo. A jest to nie lada okazja – po 15-letniej przerwie w koncertowaniu artyści wracają wspólnie na scenę, by przypomnieć fanom niespożytą energię lat 80. Tegoroczny występ w Polsce jest częścią dłuższej trasy po całym świecie. Zainteresowanie jest olbrzymie, a organizatorzy przewidują też dużą liczbę przyjezdnych z zagranicy.

Piasek

Popularność Andrzeja Piasecznego nie słabnie ani na moment przez ponad ćwierć wieku jego muzycznej kariery. Płyty wokalisty wielokrotnie pokrywały się złotem i platyną, otrzymał on również kilka prestiżowych nagród publiczności – Telekamerę, Super Jedynkę, Eska Music Award, Bursztynowego Słowika… Od niedawna zaczęło mu również przybywać fanów w najmłodszym pokoleniu za sprawą udanego udziału w programie „The Voice of Poland”. W Spodku Piasek wystąpi 24 marca. Koncert rozpocznie się o godz. 18.30, ale można tam przyjść nieco wcześniej. Występ gwiazdy poprzedzi bowiem krótka akcja społeczna „Pali się”, która ma na celu zaktywizować mieszkańców dużych miast do czynnej pomocy ofiarom pożarów.

Koncerty sław rocka i bluesa. Eko Taxi podpowiada, co będzie grane wiosną 2019 w katowickim Spodku

Rock, blues, metal – część z nas wychowywała się przy tych dźwiękach. W tym roku jest szansa, by zobaczyć na żywo idoli z czasów, gdy chodziło się do liceum. Na koncert w katowickim Spodku dojedziecie z Eko Taxi. Odbierzemy was z dworca, jeśli do stolicy Śląska przyjedziecie pociągiem lub autobusem, i bezpiecznie odwieziemy do hotelu po zabawie. A jeżeli planujecie zatrzymać się w mieście na dłużej, przeczytajcie nasz artykuł o zabytkach i atrakcjach, które czekają na was w GOP-ie. Warto!

Koncert Joe Bonamassy

Joe Bonamassa to rozpoznawalny na całym świecie amerykański wokalista i gitarzysta rockowo-bluesowy. Jest solistą, ale od 2012 r. współpracuje również z zespołem Black Country Communion. Szerszej publiczności może być znany ze współpracy z takimi artystami jak Beth Hart, Stephen Stills czy Eric Clapton. Jego wirtuozerska gra i wyjątkowo czysty głos zachwycą fanów zarówno mocniejszych brzmień, jak i entuzjastów muzyki country. W Katowicach wystąpi 22 maja o godz. 20.00. Wejściówki nie należą do najtańszych (w przedsprzedaży za 200 zł), ale bez wątpienia są warte swojej ceny.

Dżem

W przedostatni dzień marca w katowickim Spodku wystąpi gość szczególny dla tego miejsca – zespół Dżem. Tego zespołu nie trzeba przedstawiać! Kapelę, która z powodzeniem łączy rock z lżejszymi gatunkami muzycznymi takimi jak country lub reagge, kochają zarówno starsi, jak i młodsi. Występując na całym świecie i ciesząc się uznaniem również w Azji i Ameryce Północnej, Dżem przetrwał dwie wielkie tragedie: śmierć Ryśka Riedla – legendarnego wokalisty grupy – oraz odejście Pawła Bergera – pianisty, który towarzyszył zespołowi od jego powstania. Pomimo przeciwności kapela przetrwała i dziś powraca do Katowic, by świętować 40-lecie swojego istnienia. Z estrady na pewno usłyszymy niezapomniane szlagiery z płyt „Zemsta nietoperzy” czy „Detox”, ale artyści obiecali pochwalić się również nowymi kawałkami.

Chris Norman

Jeżeli kojarzycie łzawy, lecz skoczny głos z piosenek „Living Next Door to Alice”, „It’s Your Life”, koniecznie powinniście wybrać się na solowy koncert Chrisa Normana – legendarnego wokalisty brytyjskiej grupy Smokie. Chociaż muzyk nie jest regularnym członkiem zespołu od późnych lat 80. XX w., słuchacze nadal kojarzą go głównie ze znakomitych piosenek coutry rock, które nagrał wspólnie z dawnymi przyjaciółmi. Koncert Normana to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie muzycznych idoli z czasów, gdy byli nastolatkami. Dobra atmosfera na sali gwarantowana!

Podobne wpisy