Co robić w Katowicach?

Co robić w Katowicach?

Co robić w Katowicach? Miasto i jego najbliższe okolice dają wiele możliwości. Dotyczy to zarówno dorosłych, którzy chcą pozwiedzać lub wybrać się gdzieś wieczorem, jak i rodzin z dziećmi. Atrakcji nie brakuje również w sytuacji, gdy zawiedzie pogoda i trafi się deszczowy dzień. W rejonie znajduje się dużo miejsc do zwiedzania, a do tego można odpocząć na łonie natury i zapoznać się z wyjątkowym charakterem tutejszej architektury. Z myślą o dojeździe w wybrane lokalizacje polecamy usługi Eko Taxi.

Spis treści
Co warto zobaczyć i odwiedzić?
Jak zaplanować wieczór?
Gdzie udać się z najmłodszymi przy gorszej pogodzie?
Muzea
Centrum handlowe
Oferta Eko Taxi

Co robić w Katowicach? Gdzie wybrać się wieczorem?

Zastanawiasz się, co robić w Katowicach i gdzie udać się wieczorem? W pogodne dni dobrym pomysłem będzie pozostanie na świeżym powietrzu. Można wybrać się do Parku Śląskiego oraz obejrzeć dawne osiedla górnicze. Niezapomnianych przeżyć dostarczy wizyta w tutejszej Strefie Kultury, a więc kompleksie, do którego zalicza się choćby słynny Spodek. Szczególnie rodzinom z dziećmi powinna się spodobać koncepcja wizyty w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym czy Legendii. Dorosłym podpowiadamy z kolei, gdzie udać się wieczorem na kolację, lampkę wina lub większą zabawę w klubie.

Park Śląski

Znajdujący się formalnie w Chorzowie, lecz tuż przy granicy z Katowicami Park Śląski uważany jest za zielone płuca całego regionu. Jest on bardzo rozległy, pozwala zaobserwować wspaniałą roślinność i zwierzęta. Świetnie nadaje się pod kątem spacerów czy innych aktywności, np. rowerowych. Można tam jednak spokojnie odpocząć na łonie natury, z czego w ciepłe i pogodne dni chętnie korzystają mieszkańcy Katowic oraz okolic.

Nikiszowiec i Giszowiec

Nikiszowiec uchodzi za jedno z najpiękniejszych osiedli mieszkaniowych w kraju. To dawne osiedle górnicze z charakterystyczną zabudową z czerwonej cegły i świetnym rozplanowaniem samej architektury. Można się tam wybrać w ciągu dnia i późniejszym popołudniem – ulice i budynki pięknie prezentują się w promieniach zachodzącego słońca. W związku z dużym zainteresowaniem tą częścią Katowic dostępne jest tam Muzeum Nikiszowca, gdzie można zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców tego obszaru wiele lat temu. Zaledwie kawałek za Nikiszowcem znajduje się inne górnicze osiedle – Giszowiec. Tam z kolei można zobaczyć piękne domki dwurodzinne.

Katowice nocą

Strefa Kultury

Strefa Kultury w Katowicach jest flagową atrakcją miasta, a w zasadzie jest to kompleks złożony z kilku punktów wartych odwiedzenia. To tam ulokowany jest słynny Spodek, a więc charakterystyczna i jedna z najsłynniejszych hal widowiskowo-sportowych w kraju. Świetnym pomysłem jest wybranie się na mostek łączący Spodek z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i na dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Obszar nadaje się na spacery i daje przestrzeń na zrobienie wspaniałych zdjęć.

Zoo i Legendia

Śląski Ogród Zoologiczny jest trzecim co do wielkości parkiem zoologicznym w całej Polsce. Ma on bardzo bogatą historię, doskonale nadaje się na wizyty z dziećmi, choć jest tak naprawdę atrakcją dla osób w każdym wieku. Z najmłodszymi koniecznie warto udać się do położonego obok Śląskiego Parku Rozrywki, funkcjonującego pod nazwą Legendia. Obszerny park podzielony jest na strefy tematyczne. Na miejscu nie brakuje punktów gastronomicznych, co pozwala spędzić tam cały dzień. Zoo i Legendia ulokowane są w Chorzowie w obrębie Parku Śląskiego, przy samej granicy z Katowicami.

Gdzie szukać restauracji i klubów na wieczór?

Jesteś mieszkańcem lub turystą i zastanawiasz się, gdzie zabrać drugą połówkę lub przyjaciół na rozrywkowy wieczór w Katowicach? Najpopularniejszym kierunkiem jest ulica Mariacka, biegnąca od dworca PKP aż do Kościoła Mariackiego. Nazywana jest centrum nocnego życia w tym mieście. Działa tam mnóstwo restauracji i to bardzo zróżnicowanych, dzięki czemu można tam spróbować kuchni śląskiej oraz przysmaków z różnych zakątków świata. Nie brakuje też barów na wieczornego drinka. Coś dla siebie odnajdą na tej ulicy również ci, którzy chcą poimprezować, ponieważ właśnie w tej lokalizacji znajdują się najpopularniejsze kluby w Katowicach.

Co robić z dzieckiem w Katowicach, gdy pada?

Zaplanowanie tego, co robić z dzieckiem w Katowicach, gdy pada, jest nieco większym wyzwaniem, lecz dostępnych jest parę ciekawych opcji. Jedną z nich będzie odwiedzenie Muzeum Śląskiego, które jest na tyle wyjątkowe, że nie nudzi się nawet najmłodszym odwiedzającym. Mniej typowym wyborem może być Muzeum Historii Gitary, gdzie można zadbać o zasianie lub pielęgnację muzycznego bakcyla u dzieci. Planując bardziej codzienne rozrywki, dobrze jest wybrać się do Silesia City Center, a więc dużego centrum handlowego, w którym można spędzić wiele godzin.

Muzeum Śląskie

Znajdujące się w obrębie wspomnianej Strefy Kultury Muzeum Śląskie jest w zasadzie obowiązkowym miejscem na mapie Katowic dla każdego turysty. Rzecz jasna powinni je również odwiedzić mieszkańcy tego regionu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać tam dzieci, gdyż zdecydowanie nie jest to muzeum, które wywoła u nich znudzenie. Można tam podziwiać arcydzieła polskiego malarstwa, w tym Matejki czy Malczewskiego, ale oprócz tego można poznać historię Katowic i Śląska czy udać się na wieżę widokową.

Muzeum Historii Gitary

Miasto ma dość bogatą historię muzyczną, a jednym z bardziej intrygujących miejsc do zwiedzania w Katowicach jest Muzeum Historii Gitary. Znajduje się tam ponad 70 modeli takich instrumentów, a podczas wizyty można liczyć na mnóstwo ciekawostek. Miejsce to chętnie odwiedzają dorośli, ale można się tam wybrać też rodzinami – najmłodszych zaciekawią takie muzyczne eksponaty, a być może uda się ich nawet ukierunkować w stronę nowej pasji.

Silesia City Center

Chcąc zaaranżować wolny czas z myślą o zakupach i standardowych rozrywkach, rozsądnie będzie udać się do Silesia City Center. W największej galerii handlowej regionu można znaleźć niemal wszystko. Są to setki sklepów i punktów usługowych, a na miejscu funkcjonuje także kino. Spokojnie można tam spędzić w gronie rodziny nie tylko popołudnie, ale wręcz cały, deszczowy dzień.

Wiesz już, co można robić w Katowicach? Dojedź w wybrane miejsce z Eko Taxi

Dowiedziałeś się już, co można robić w Katowicach? Warto wiedzieć, że dobrym pomysłem jest przemieszczanie się po mieście i okolicy taksówkami. Pozwala to uniknąć problemów z korkami czy parkowaniem, a jest to dużo wygodniejszy sposób podróżowania od transportu publicznego. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, gdzie możesz liczyć na sprawdzone usługi w niskich cenach.

Nasza oferta

Taksówki to wygodny środek transportu dla mieszkańców i turystów. Nie trzeba się przejmować tym, że zgubi się drogę, utknie w korku czy nie uda się znaleźć miejsca parkingowego blisko atrakcji, którą się wybrało. Podróżowanie taxi jest przy tym zdecydowanie bardziej komfortowe niż komunikacją miejską, ponieważ dojeżdżasz spod domu, mieszkania czy hotelu bezpośrednio do danej lokalizacji, nie przejmując się przechodzeniem na przystanek czy pilnowaniem rozkładu jazdy. Oczywiście sam przejazd jest wygodniejszy niż zatłoczoną komunikacją. W tym celu warto poszukać taniej taksówki, zatem polecamy wybór Eko Taxi. Nasze ceny zaczynają się już od 1,86 zł za kilometr. Umożliwiamy również zamówienie większego pojazdu dla kilku osób. W taksówkach możesz zapłacić wygodnie kartą, a same kursy zamówisz nie tylko telefonicznie, ale i z wykorzystaniem naszej aplikacji.

Katowice i bezpośrednie okolice miasta oferują liczne atrakcje dla osób w różnym wieku. Niektóre z nich doskonale nadają się na pogodne popołudnia, ale jest co robić nawet w deszczowe dni. W wybrane punkty dojedziesz wygodnie i tanio taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również