Postoje taxi w Katowicach

Postoje taxi w Katowicach

Postoje taxi w Katowicach to miejsca, gdzie zwykle szybko można złapać taksówkę, lecz trzeba bardzo na to uważać. Te najsłynniejsze zlokalizowane są w kluczowych miejscach, gdzie można spotkać dużo turystów lub mieszkańców załatwiających pilne sprawy. Poza standardowymi kursami, niestety pojawia się wtedy ryzyko natrafienia na nieuczciwego kierowcę, który może nałożyć zdecydowanie zawyżone ceny. O wiele bardziej opłacalne jest zamówienie przejazdu przez telefon lub internetowo, z Eko Taxi.

Spis treści
Czy warto szukać na postojach?
Gdzie można znaleźć takie punkty?
Kwestia ceny
A co z bezpieczeństwem?
Skorzystaj z taksówek Eko Taxi
Wygodne zamawianie
Dobre stawki
Dodatkowe usługi

Czy warto brać taksówkę z postoju taxi w popularnych lokalizacjach w Katowicach, jak dworzec PKP?

Postoje taxi w Katowicach można znaleźć w różnych miejscach, natomiast przeważają one przy kluczowych lokalizacjach, takich jak dworzec PKP. Można je znaleźć niedaleko obszarów w które dojeżdżają turyści i przy budynkach użytku publicznego, do których pilnie przybywają mieszkańcy. Trzeba się liczyć z tym, że stojące tam taksówki często są droższe od tych zamówionych choćby klasycznie przez telefon. Dotyczy to zarówno pojedynczych taksówkarzy, jak i tych z niektórych dużych sieci. Do tego dochodzi niepewność związana z możliwością natrafienia na nieuczciwych przewoźników, którzy nie tylko zawyżają ceny, ale przy tym transportują ludzi starszymi pojazdami o słabym stanie technicznym.

Gdzie są zlokalizowane?

Takie postoje są umieszczone w różnych fragmentach miasta i różnią się od siebie rozmiarem, natomiast te największe i najbardziej znane, widnieją w pobliżu kluczowych lokalizacji, gdzie z założenia potrzebnych jest dużo kursów taksówkami. Flagowym przykładem jest zatem taki punkt przy dworcu PKP. Turyści przyjeżdżający pociągami czy wracający z podróży mieszkańcy Katowic, często nie mają innej opcji niż wziąć taksówkę do hotelu czy domu. Można ich upatrywać w pobliżu Rynku, gdzie znajduje się dużo turystów, a także w okolicach kluczowych budynków instytucjonalnych – urzędowych czy medycznych. Umieszczone tam postoje mają być szansą na pilne złapanie taksówki dla mieszkańców, którzy załatwiają jakieś sprawy czy udają się na leczenie.

Czy kursy mogą być droższe?

Często spotykaną praktyką jest zawyżanie stawek kursów rozpoczynających się z takich postojów. Dotyczy to szczególnie tych najlepiej zlokalizowanych punktów, gdzie w zasadzie stale pojawiają się jacyś klienci chętni na przejazd. Praktyki nakładania wyższych cen w takich miejscach stosują pracujący samodzielnie taksówkarze, ale i niektórzy z większych sieci. Czasem zdarza się zatem, że w danej firmie obowiązują inne stawki, gdy zamawia się kurs przez telefon, a inne gdy wejdzie się do pojazdu na postoju. Obecnie na korzyść podróżujących przemawia fakt, że przepisy wymagają podania cennika, lecz nieuczciwi taksówkarze mimo wszystko potrafią to wykorzystywać, wiedząc, że zdezorientowani turyści czy zdenerwowani klienci niekoniecznie muszą zwrócić na to uwagę, a potem czeka ich duża niespodzianka, gdy na koniec kierowca podaje ile mają zapłacić. Skrajne praktyki tego typu można zgłaszać, lecz uruchamia to długą i żmudną procedurę, a sprawa nie zawsze zostanie rozpatrzona pozytywnie. Niestety wybierając taxi z postoju, często trzeba się liczyć z tym, że zapłaci się po prostu za dużo.

Dworzec główny w Katowicach

Bezpieczeństwo

Dużym mankamentem najpopularniejszych postojów jest panujący tam chaos, szczególnie w godzinach, gdy pojawia się najwięcej turystów czy potrzebujących przejazdu mieszkańców. Duża dynamika przejeżdżających taksówek sprawia, że pomiędzy nimi potrafią się tam znaleźć przewoźnicy pracujący bez licencji. Takie osoby pracują „na czarno” i bez stosownych regulacji, co często kończy się nadużyciami i naciąganiem bardziej łatwowiernych klientów. Do tego zwykle podróżują oni starszymi, a czasem nawet nieubezpieczonymi autami i trzeba się liczyć z tym, że wielu z nich nie zna zbyt dobrze miasta, a na pewno nie w takim stopniu jak sprawdzony taksówkarz. Jeżeli z jakiegoś powodu jesteś zmuszony wziąć taxi z postoju, to pamiętaj, żeby uważnie przyjrzeć się do jakiego pojazdu wchodzisz i czy na pewno jest on prawidłowo oznakowany – na wstępie zawsze warto też zapytać o szacowaną cenę za planowaną trasę, nawet gdy mowa o taksówkach korporacyjnych.

Zamów taksówkę Eko Taxi zamiast kursu z postoju taxi w Katowicach

Zamiast brać taksówkę z postoju taxi w Katowicach, warto zamówić kurs z Eko Taxi. Możesz to zrobić w dogodny sposób, telefonicznie czy korzystając z aplikacji. Oferujemy atrakcyjne stawki, zatem z nami podróżujesz po mieście komfortowo i bezpiecznie, a do tego tanio. Jako duża korporacja oferujemy także inne usługi poza klasycznymi przejazdami. Mogą to być kursy większymi samochodami czy nawet możliwość zamówienia zakupów z ich dowiezieniem.

Przez telefon lub aplikację

Zamówienie taksówki samemu praktycznie zawsze jest korzystniejsze niż branie kursu z postoju. Nie trzeba wtedy szukać takiego punktu, bo taksówkarz może odebrać klienta w zasadzie z dowolnego miejsca, a czas oczekiwania będzie naprawdę krótki. Z Eko Taxi możesz zamówić kurs w sposób tradycyjny, kojarzący się z tą formą podróżowania, czyli oczywiście telefonicznie. To jednak nie jedyna możliwość, gdyż zachęcamy do korzystania z aplikacji Eko Taxi, gdzie również możesz komfortowo zaaranżować swój przejazd taksówką po Katowicach.

Korzystne ceny

Eko Taxi to korporacja taksówkarska oferująca bardzo konkurencyjne ceny. Przy zamówieniach przez telefon lub aplikację opłata początkowa wyniesie 6 zł, a za jeden kilometr w pierwszej taryfie zapłacisz jedynie 1,86 zł – jest to najniższa stawka w mieście. Przy tak niskiej cenie możesz liczyć na bezpieczne i komfortowe przejazdy z uprzejmymi kierowcami, doskonale znającymi miasto. W każdej z naszych taksówek obsługiwane są karty płatnicze. Zachęcamy zatem do wygodnego, a jednocześnie niedrogiego podróżowania z Eko Taxi.

Inne usługi

Na postojach spotkasz oczywiście tylko taksówki oczekujące na standardowe kursy, tymczasem oferta Eko Taxi jest znacznie szersza. Poza zwykłymi pojazdami posiadamy takie klasy VIP, gwarantujące jeszcze większy komfort przejazdu. Mamy też do dyspozycji 6-osobowe minibusy, którymi mogą się przemieszczać grupy. Poza tym oferujemy mniej standardowe usługi, w tym obsługę imprez, monitorowany przewóz dzieci czy nawet zakupy na telefon przez całą dobę, które nasi kierowcy mogą zrobić i dowieźć w wyznaczone miejsce – do domu czy choćby biura.

Na postojach taxi zawsze można znaleźć gotowe do odjazdu taksówki i nie inaczej jest w Katowicach. Takie punkty znajdują się najczęściej w najlepszych lokalizacjach, lecz trzeba się liczyć z tym, że przejazdy z takich miejsc będą często wycenione po wyższych stawkach. Do tego trzeba uważać na nieuczciwych przewoźników, którzy próbują wykorzystywać turystów i zbyt ufnych mieszkańców. Rozsądnym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi przez telefon lub aplikację – z nami udasz się w dowolne miejsce bezpiecznie i na korzystnych warunkach.

Może Cię zainteresować również