Taxi w Katowicach do Piotrowic

Taxi w Katowicach do Piotrowic

Taxi w Katowicach do Piotrowic jest poszukiwane najczęściej przez mieszkańców tej dzielnicy lub osoby z innych obszarów miasta. Często wiąże się to z chęcią skorzystania z tutejszych terenów zielonych czy ciekawej oferty kulturalnej. Podróżowanie w te okolice komunikacją miejską jest dość utrudnione z uwagi na utrzymujący się od lat brak wygodnych połączeń tramwajowych. Z tego względu dobrym pomysłem będzie zamówienie taksówki Eko Taxi.

Spis treści:
Dojedź na miejsce naszymi taksówkami
Atrakcyjne ceny
Dodatkowe usługi
Kiedy to połączenie może być potrzebne?
Historia regionu
Charakterystyka dzielnicy
Co ciekawego można tu znaleźć?
Transport

Skorzystaj z naszych usług, gdy potrzebujesz taxi w Katowicach do Piotrowic

Korzystając z naszej oferty Eko Taxi Katowice, możesz zamówić taxi do Piotrowic w dobrej cenie, dzięki czemu taki przejazd będzie naprawdę opłacalny. Nasi kierowcy mogą też pomóc w innych usługach, ponieważ jak przystało na nowoczesną korporację taxi, powiększyliśmy zakres oferty o pewne dodatkowe elementy. Oczywiście zachęcamy do wybrania taksówek Eko Taxi również z myślą o dojechaniu w inne lokalizacje w mieście czy jego okolicy. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Tanie przejazdy

Jesteśmy renomowanym, ale tanim taxi, dzięki czemu z pewnością będziesz zadowolony z ceny, jaką zapłacisz za kurs do Piotrowic. W naszych taksówkach zapłacisz wygodnie w sposób bezgotówkowy, ponieważ w pojazdach znajdują się terminale płatnicze. Zachęcamy także do pobrania naszej aplikacji mobilnej, z której możesz skorzystać z myślą o komfortowym zamawianiu i opłacaniu kursów.

Dodatkowe usługi

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w Eko Taxi powiększyliśmy ofertę, która nie ogranicza się jedynie do możliwości zamówienia typowej taksówki osobowej. Za dopłatą do dyspozycji są auta kombi czy van dla 6-7 osób. Umożliwiamy przewożenie naszymi taksówkami zwierząt. Kierowcy mogą poza tym pomóc w zakresie usługi zakupów na telefon – jeżeli potrzebujesz zatem jakichś produktów, ale nie możesz wybrać się po nie samemu, zadzwoń do nas, a zakupy dotrą do Ciebie taksówką.

Dlaczego może być potrzebne taxi w Katowicach do Piotrowic?

Taxi w Katowicach do Piotrowic może być bardzo przydatną usługą w związku z utrzymującymi się problemami komunikacyjnymi z tą częścią miasta. Dzielnica ma tymczasem bogatą historię i ciekawą specyfikę. Mieszka tam dużo osób, a ludzie z innych osiedli przybywają co jakiś czas, żeby skorzystać z tutejszych obszarów zielonych i części zaplecza infrastrukturalnego. Taki środek transportu będzie na pewno dużo wygodniejszą alternatywą względem autobusu.

Zadowolony klient taksówki

Zarys historyczny dzielnicy

Piotrowice to historyczna część Katowic, formalnie zaliczająca się obecnie do dzielnicy Piotrowice-Ochojec. Rejon ten ma bogatą historię, ponieważ znajdowała się tu jedna z najstarszych osad, gdy mowa o terenach zaliczanych do obecnych granic miasta. Wzmianka o wsi Piotrowice pojawiała się już w dokumentach z XV wieku. Do początków XX wieku była to typowa osada rolnicza, następnie przekształcając się w taką o charakterze przemysłowym. Od 1951 roku Piotrowice są już oficjalnie częścią Katowic.

Specyfika mieszkalna

Piotrowice-Ochojec jako dzielnica Katowic uchodzi za rejon charakteryzujący się dużym spokojem. Jest to w dużej mierze zasługą tego, że w obszarze tym nie ma dużej koncentracji przemysłu, a zagęszczenie zabudowy nie jest zbyt przesadzone. W rejonie dominują wille, domy jednorodzinne i specyficzne dla Śląska budynki wielorodzinne, nazywane potocznie familokami. Jest to jedna z najbardziej zaludnionych dzielnic w Katowicach, lecz, co ciekawe, gęstość ludności w przeliczeniu liczby mieszkańców na powierzchnię terenu wypada w tym przypadku lepiej niż w większości dzielnic w centrum oraz na północy miasta. Obszar ten zdecydowanie poleca się zatem rodzinom z dziećmi i wszystkim osobom zainteresowanym spokojną okolicą.

Atrakcje

Jedną z głównych atrakcji tej dzielnicy są z pewnością tereny zielone. Znajdują się tu liczne ścieki rowerowe, ale i dogodne dla spacerowiczów dukty leśne. Szczególnie malownicza jest dolina rzeki Ślepiotki. Z tego względu ten fragment miasta przyciąga często mieszkańców innych dzielnic, którzy są spragnieni wypoczynku w okolicznościach przyrody. Oprócz tego na miejscu znajdziesz kilka zabytkowych obiektów z XIX i początku XX wieku (szczególnie wzdłuż ul. Gen. Jankego i Armii Krajowej), a na uwagę zasługuje też kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Piotrowice-Ochojec ma zaskakująco wręcz bogatą ofertę kulturalną, którą gwarantują tutejsze prywatne muzea, teatr i centrum kultury.

Aspekty komunikacyjne

Dzielnica znajduje się na południu miasta i ma specyfikę bardziej peryferyjną. Dojazd samochodem do centrum zajmie przy sprzyjających okolicznościach około 30 minut, choć czas ten może być dłuższy, gdy podróżuje się w godzinach szczytu. Trwającym od lat problemem Piotrowic jest brak bezpośredniego połączenia tramwajowego – władze miasta sukcesywnie opóźniają zapowiadaną od dawna budowę, co jest jednym z głównych powodów do narzekań mieszkańców tej dzielnicy. Z myślą o dojechaniu z innych rejonów miasta komunikacją miejską są oni skazani w zasadzie wyłącznie na kolej lub częściej wybierane autobusy. Taksówki są zatem naprawdę dobrą alternatywą, jeżeli chodzi o transport do tej części miasta w sposób szybki i wygodny.

Taksówka w Katowicach do Piotrowic będzie bardzo przydatna dla mieszkańców czy turystów, którzy chcą się wybrać w ten rejon miasta. Osoby zainteresowane takimi usługami zachęcamy do wybrania korzystnej oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również