Ceny taxi w Katowicach

Ceny taxi w Katowicach

Ceny taxi w Katowicach są bardzo zróżnicowane. Koszty przejazdu taksówką na określonej trasie zależą zarówno od jej długości, pory dnia czy danej strefy taxi, jak i cennika ustalonego przez przewoźnika. Katowice należą do największych miast na Śląsku, co dodatkowo zwiększa poziom zróżnicowania cen. Planując podróż warto sprawdzić, gdzie koszty kursu będą najbardziej atrakcyjne. Korzystną dla swoich pasażerów ofertę posiada oddział sieci Eko Taxi w Katowicach.

Spis treści
Ceny taksówek
Cennik w Eko Taxi
Od czego jeszcze zależą ceny?

Jakie są ceny taxi w Katowicach? Poznaj cennik!

Ceny taxi w Katowicach są tak naprawdę składową kilku różnych czynników – opłaty początkowej, odległości pokonywanej przez taksówkę oraz łącznego czasu przejazdu. Każda korporacja uwzględnia w cenniku także opłatę postojową. Schemat działania taksometru przewiduje bowiem odnotowywanie czasu zarówno przemieszczania się pojazdu, jak i jego postoju – również w przypadku stania w korkach. Opłata postojowa naliczana jest w trakcie każdego zatrzymania się taksówki.

Cennik

Cennik taxi w Katowicach jest bezpośrednio uzależniony od treści Uchwały o maksymalnych cenach przejazdów w poszczególnych strefach taryfowych, która została przyjęta przez Radę Miasta Katowic. Zgodnie z tym rozporządzeniem, maksymalna opłata początkowa wynosi 8,00 zł. Za każdy przejechany kilometr nalicza się ponadto: 3,00 zł w taryfie pierwszej, 4,50 zł w taryfie drugiej, 6,00 zł w taryfie trzeciej oraz 9,00 zł w taryfie czwartej. Koszty transportu są niższe w centrum miasta, a wyższe poza jego granicami. Warto pamiętać, że ceny przejazdu taksówką zmieniają się w zależności od godziny realizacji kursu. W kosztach należy ponadto uwzględnić liczbę przejechanych kilometrów.

Jakie ceny oferujemy w Eko Taxi w Katowicach? Przejazdy Katowice-Pyrzowice oraz PKP-lotnisko. Poznaj cennik

Eko Taxi Katowice cennik ma bardzo atrakcyjny. Dla osób zamawiających taksówkę przez centralę lub aplikację mobilną wysokość opłaty początkowej to jedyne 6 złotych. Oferujemy również bardzo korzystną cenę przejazdu w poszczególnych rejonach Katowic. W pierwszej strefie, czyli w granicach miasta koszty wynoszą 1,86 zł/km w dni powszednie w godzinach 6:00-22:00 w pierwszej taryfie. W dni powszednie od godziny 22:00 do 6:00 oraz niedziele i święta obowiązuje druga taryfa, w której koszt za kilometr jazdy to 2,40 zł. Poza granicami miasta znajduje się druga strefa taxi, a także III i IV taryfa. Trzecia obowiązuje w dni powszednie w godzinach 6:00 – 22: 00 i wiąże się z kosztem 3,20 zł/km. Taryfa czwarta dotyczy natomiast dni powszednich od godziny 22:00 do 6:00 oraz niedzieli i świąt, a cena za kilometr jazdy wynosi w tym przypadku 3,96 zł.

Katowice-Pyrzowice

Atrakcyjne są także ceny przejazdów naszymi taksówkami na trasie Katowice-Pyrzowice, co pozostaje nie bez znaczenia z uwagi na popularność tej trasy. Skorzystanie z oferty Eko Taxi to najlepszy sposób na to, aby tanio i bezpiecznie przedostać się na lotnisko w Pyrzowicach. Miejscowość ta zlokalizowana jest około 40 km na północ od centralnej części Katowic i leży na terenie dwóch gmin – Ożarowic i Mierzęcic. W Pyrzowicach znajduje się regionalny port lotniczy dla całego województwa śląskiego – Katowice Airport. Na terenie dostępne są parkingi naziemne i jeden podziemny, jednak nie wszystkie są bezpłatne. Lotnisko dysponuje tez postojami dla taksówek, ale skorzystanie z ich oferty zwykle nie jest opłacalne. Szacowana cena kursu z lotniska do centrum Katowic taksówką z postoju to około 160 złotych, podczas gdy koszt kursu z Eko Taxi to zaledwie 90-100 złotych.

Taksometr w taksówce

Katowice PKP-lotnisko

Cena przejazdu taksówką na trasie PKP-lotnisko w Katowicach często okazuje się bardziej korzystna niż koszt podróży komunikacją miejską. Spod dworca głównego Polskich Kolei Państwowych średnio co godzinę odjeżdżają autobusy. Rejsy na lotnisko obsługują aż trzy linie, a bilety kosztują jedynie kilkanaście złotych. Problem występuje jednak w godzinach 22:00-6:00, kiedy to częstotliwość kursów znacząco maleje. Osoby wcześnie rano odlatujące z Pyrzowic muszą w takim przypadku zarwać noc, podobnie jak podróżni mieszkający w innych miasta należących do śląskiej konurbacji. Transport autobusem nie jest też komfortowy, zwłaszcza w przypadku przejazdu z dużym bagażem. Jazda trwa ponadto bardzo długo, ze względu na konieczność przejechania znacznego obszaru Katowic oraz zatrzymywania się na przystankach.

Od czego jeszcze zależą ceny taxi w Katowicach?

Ceny taxi w Katowicach proponowane przez firmę Eko Taxi wynikają zarówno z odgórnych ustaleń, jak i wielu korzyści związanych ze skorzystaniem z naszej oferty. Niskie koszty przejazdu nie są bowiem jedyną zaletą, która zachęca klientów do realizacji przewozu właśnie z pomocą naszej sieci. Wybór Eko Taxi Katowice to gwarancja zadowolenia niezależnie od dnia i godziny kursu, na co wpływa wiele różnych czynników.

Szybki i sprawny dojazd

Nasi kierowcy bardzo dobrze znają poszczególne rejony Katowic, a także inne miasta należące do aglomeracji górnośląskiej – takie jak chociażby Chorzów, Gliwice, Sosnowiec, Bytom, Zabrze, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry czy Jaworzno. Przekłada się to na doskonałą orientację w terenie oraz świadomość, w których obszarach może pojawić się korek lub spowolnienie ruchu. Nasi kierowcy zawsze wybierają możliwie najkrótsze trasy, dzięki czemu skorzystanie z usług firmy Eko Taxi daje pewność szybkiego i sprawnego dotarcia do wyznaczonej lokalizacji.

Bezpieczeństwo jazdy

Eko Taxi gwarantuje swoim klientom wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy. Realizujemy kursy na terenie całego miasta w każdej sytuacji, niezależnie od potrzeb i preferencji pasażerów. Ma to szczególne znaczenie np. w przypadku powrotu z imprezy, kiedy to ze względu na spożycie alkoholu nie jest dozwolone samodzielne zasiadanie za kierownicą. Nasi taksówkarze dbają o to, aby klienci bezpiecznie i bez problemów dotarli na miejsce.

Wysoka kultura pracy i profesjonalizm

Pracownicy Eko Taxi odznaczają się najwyższą kulturą pracy, co daje pasażerom pewność przyjemnej i komfortowej podróży. W trakcie kursu porozmawiać można z taksówkarzem lub posłuchać radia, bądź też odbyć cały przejazd w ciszy i spokoju. Nasi pracownicy mają wieloletnie doświadczenie w realizacji usług przewozowych i dysponują niezbędnymi certyfikatami. Profesjonalizm gwarantują także osoby zatrudniane w centrali telefonicznej, które mogą przekazać polecenie dojazdu w wybrane miejsce natychmiast po przyjęciu zlecenia od klienta. Nasza kadra korzysta ze skomputeryzowanego systemu łączności cyfrowej, co dodatkowo przyspiesza realizację.

Ceny taxi w Katowicach proponowane przez Eko Taxi są bardzo transparentne, a także skonstruowane z myślą o korzyściach dla klienta. Koszty zawsze zależą od wskazań taksometru, co daje pewność rzetelnie obliczonej opłaty za faktycznie przejechane kilometry. W Eko Taxi oferujemy też liczne usługi dodatkowe, dzięki czemu komfort podróży można jeszcze bardziej zoptymalizować oraz dopasować do własnych potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z przejazdów taksówką na terenie Katowic oraz innych miast aglomeracji górnośląskiej.

Może Cię zainteresować również

 • Sylwester w Katowicach 2023Sylwester w Katowicach 2023
  Sylwester w Katowicach 2023 będzie z pewnością pełen wrażeń. Istnieje dużo możliwości, by ciekawie spędzić tę noc, więc możesz wybrać to, co najbardziej lubisz. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak w minionych latach, w okolicy odbędzie się duża impreza organizowana przez jedną z najpopularniejszych telewizji. Bez względu na to co zaplanujesz, w wybrane miejsce dojedziesz wygodnie z Eko Taxi. ...
 • Numer telefonu na taxi w KatowicachNumer telefonu na taxi w Katowicach
  Numer telefonu na taxi w Katowicach można znaleźć na różne sposoby. Takie namiary są podawane w lokalnych serwisach i możesz je uzyskać poprzez wyszukiwarki internetowe. Problemem pozostaje to, że szukając w ten sposób, możesz nie mieć pewności czy wybierasz korporację o dobrej jakości usługach. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że będziesz zadowolony z obsługi, postaw zatem na Eko Taxi. Możesz przy tym zamawiać taksówki nie tylko telefonicznie, ale i przez aplikację. ...
 • Majówka 2022 w KatowicachMajówka 2022 w Katowicach
  Majówka w Katowicach obfituje zawsze w ciekawe wydarzenia. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy dojdzie do paru imprez o charakterze muzycznym. Do dyspozycji pozostają do również kluby i liczne atrakcje z tego miasta, które będą otwarte nawet w dni świąteczne. Wolny czas organizują sobie wtedy mieszkańcy, ale do tego w rejon ten chętnie przybywają turyści, którzy korzystają z terminów wolnych od pracy, organizując sobie kilkudniowy urlop. W tym okresie możesz jeździć komfortowo z Eko Taxi, gdyż nasze usługi są dostępne również w dni świąteczne....
 • Taxi w SosnowcuTaxi w Sosnowcu
  Taxi w Sosnowcu cieszy się sporym zainteresowaniem. ...
 • Tanie taksówki w KatowicachTanie taksówki w Katowicach
  Tanie taksówki w Katowicach to ciekawe rozwiązanie dla osób potrzebujących środka transportu w tym mieście. Jest to dużo wygodniejsze od komunikacji miejskiej, gwarantując przy okazji, że wszędzie dojedziesz na czas. Warto to potraktować nawet jako alternatywę dla własnego samochodu, ponieważ będzie to korzystniejsze lub porównywalne finansowo, a nie musisz się przejmować korkami czy parkowaniem. Zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi....