Taksówka na parkingu

Taxi w Katowicach na dworzec PKP

ZAMÓW TAXI

Ikona telefonu 32 772… 32 772 02 22

Oferta


Ikona metod płatności

DOGODNE FORMY ROZLICZEŃ

-obsługa kart płatniczych
– obsługa bezgotówkowa firm i klientów indywidualnych
– bilety przejazdowe

Ikona telefonu

ZAMÓW TAK JAK LUBISZ

– przez telefon
– przez internet
– przez aplikację

Ikona cennika

CENNIK

Opłata początkowa – 8 zł
I taryfa – 2,78zł
II taryfa – 3,60z
III taryfa – 5,00 zł
IV taryfa – 6,50 zł
Godzina postoju – 40 zł

Ikona dodania do znajomych

USŁUGI DODATKOWE

– zakupy na telefon przez całą dobę
– monitorowany przewóz dzieci
– obsługa imprez
– przewozy VIP
– zlecenia indywidualne
– taxi bagażowe
– minibusy dla 6 pasażerów

Taxi w Katowicach na dworzec PKP to kurs bardzo często wybierany przez mieszkańców tego miasta, a także osoby przyjezdne. Katowicki dworzec kolejowy należy do największych tego typu obiektów w całej Polsce, z którego regularnie odjeżdżają pociągi wszystkich kategorii. Dotyczy to także pociągów międzynarodowych, wymagających od pasażerów punktualnego stawienia się na peronie. Niedrogi kurs na dworzec PKP w Katowicach zamówić można w firmie taksówkarskiej Eko Taxi.

Spis treści
Dworzec PKP w Katowicach
Główny dworzec przy placu Szewczyka
Infrastruktura dworca
Powiązanie komunikacyjne
Taxi zamiast autobusu
Taxi zamiast tramwaju
Szybkie Taxi z dworca na lotnisko
Eko Taxi

Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Dworzec PKP w Katowicach – jeden z najczęstszych celów kursów Eko Taxi

Taxi w Katowicach na dworzec PKP to wyjątkowo popularny kurs – zarówno w przypadku bezpośredniego dojazdu, jak i odjazdu ze stacji węzłowej. Budynek dworca jest jednym z największych tego typu obiektów w całym kraju, a pod jego powierzchnią znajduje się kilkupoziomowy parking dla 1 200 samochodów. W tym miejscu dostępne są także postoje taksówek, z których przedostać można się w praktycznie dowolną część Katowic.

Nieco więcej o samym dworcu

Dworzec PKP w Katowicach położony jest w centralnej części miasta. Początkowo funkcjonował jako przelotowa stacja Kolei Górnośląskiej, jednak z czasem uległ przekształceniu w jeden z najważniejszych i największych węzłów kolejowych w całej Polsce. Z katowickiego dworca główne linie odchodzą w czterech kierunkach – do Warszawy Centralnej, Zwardonia, Legnicy i Oświęcimia. Pasażerowie mogą podróżować pociągami wszystkich kategorii, w tym wielu najpopularniejszych linii ekspresowych. Dworzec PKP w Katowicach ma według klasyfikacji najwyższą kategorię Premium. Obiekt ten jest wielofunkcyjny i składa się z wielu placówek usługowych, obsługując ponad 30 000 pasażerów na dobę.

Główny gmach przy placu Szewczyka

Główny gmach dworca PKP w Katowicach znajduje się w jego północnej części, przy placu Szewczyka 2. Stacja ta uznawana jest za największy tego typu obiekt w całej konurbacji górnośląskiej, a według kategoryzacji PKP posiada najwyższą możliwą kategorię A. Obecna architektura dworca składa się z kilkunastu żelbetowych filarów, które posiadają kształt kielichów o chropowatej powierzchni. Do jego zalet należy obecność jednopoziomowej hali o powierzchni 6000 metrów kwadratowych, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz w pełni klimatyzowanej. Dworzec dysponuje też inteligentnym systemem zarządzania, a z samej hali prowadzą trzy przejścia podziemne na perony, wejścia od strony ul. Kościuszki oraz do południowego pawilonu.

Infrastruktura dworca

Na dworcu PKP w Katowicach znajduje się kilkadziesiąt punktów handlowych, w tym liczne bary, kawiarnie, salony prasowe, apteka, kantor i bankomat. W sąsiedztwie obiektu funkcjonuje powiązana z nim Galeria Katowicka. Na dworcu znaleźć można też biletomaty i kasy biletowe, biuro dworca czy centra obsługi klienta. Dawniej na stacji funkcjonowały także kasy szybkiej obsługi pasażerów, a układ stoisk handlowych był nieco inny. Obecnie zlikwidowano również położony blisko kas biletowych kiosk gastronomiczny.

Dworzec PKP w Katowicach
Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Jak dojechać na dworzec PKP w Katowicach? Taxi i alternatywy komunikacyjne

Taxi w Katowicach na dworzec PKP to jeden z najlepszych sposobów na odbycie szybkiej, niedrogiej i komfortowej podróży prosto na stację. Obiekt ten posiada powiązanie komunikacyjne zarówno z komunikacją miejską, jak i indywidualną. Pasażerowie coraz częściej rezygnują z przejazdów autobusowych i tramwajowych na rzecz usług taksówkarskich, które na terenie Katowic z powodzeniem realizuje ceniona firma Eko Taxi.

Taxi zamiast autobusu

W promieniu kilkuset metrów od stacji znajdują się liczne połączenia, a w samym jej obrębie występuje sporo dużych przystanków autobusowych. Największy z nich to zlokalizowany w części podziemnej terminal autobusowy, w którym zatrzymują się głównie pojazdy kursujące do innych dzielnic Katowic. Do jego wad należy utrudniony układ peronu przystanku, który jest stosunkowo wąski. Przejścia wzdłuż niego dodatkowo zwężają szerokie filary, co stanowi szczególny kłopot dla pasażerów dysponujących dużym bagażem. Z tego względu warto skorzystać ze zlokalizowanych przy dworcu postojów taxi, na których znaleźć można taksówki Eko Taxi.

Taxi zamiast tramwaju

Przystanek tramwajowy zlokalizowany jest na północ od dworca PKP w Katowicach, przy ul. 3 maja. W godzinach szczytu obsługuje on ponad trzydzieści par różnych połączeń tramwajowych na godzinę, które łączą stacją z północnymi, zachodnimi i wschodnimi dzielnicami miasta. Z tego miejsca można dostać się nie tylko na Koszutkę, Wełnowiec, Załęże, Osiedle Tysiąclecia, Zawodzie czy Szopienice, ale również do pobliskich miejscowości – Bytomia, Sosnowca, Chorzowa, Siemianowic Śląskich czy Świętochłowic. Dla wielu pasażerów podróż tramwajem jest jednak wyjątkowo niekomfortowa i długa, dlatego osobom zależącym na czasie szczególnie poleca się skorzystanie z oferty taksówek Eko Taxi.

Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Kursy taxi w Katowicach na linii dworzec-lotnisko. Wyjdź na postój i zapomnij o stresie

Przejazdy taxi w Katowicach na linii dworzec-lotnisko to jeden z najczęściej wybieranych przez pasażerów kursów. Konieczność sprawnego przedostania się z głównej stacji PKP na Lotnisko w Pyrzowicach występuje przy bardzo wielu okazjach, m.in. wśród osób realizujących zagraniczne wyjazdy służbowe. Podróż z dworca powinna być szybka i bezproblemowa, aby pasażer nie spóźnił się na samolot. Niedrogie i szybkie kursy na lotnisko w Pyrzowicach realizuje firma Eko Taxi.

Szybkie Taxi z dworca na lotnisko

Lotnisko w Pyrzowicach jest zlokalizowane w gminie o takiej samej nazwie, położonej 24 km na północ od Katowic w linii prostej. Dojazd taksówką na teren portu przebiega bardzo sprawnie, ze względu na bliską obecność dużego węzła drogowego. W jego obrębie krzyżuje się droga wojewódzka nr 78, droga szybkiego ruchu S1 oraz autostrada A1. Realizacja kursu z dworca PKP w Katowicach jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują własnym samochodem. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wysokich opłat związanych z pozostawieniem pojazdu na parkingu przy lotnisku. Cena za postój samochodu wynosi od 60 zł za dobę, a w przypadku placów strzeżonych wydatki są jeszcze większe. Z tego względu podróżnym odlatującym jedynie na kilka-kilkanaście dni nie opłaca się dojeżdżać na lotnisko własnym autem. Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach obsługuje kilkadziesiąt kierunków, przede wszystkim do krajów europejskich i państw w obrębie Morza Śródziemnego. Z dworca PKP najlepiej dojechać na lotnisko taksówką Eko Taxi, która obsługuje także pobliskie miasta konurbacji Śląskiej.

Postój Taxi Katowice na dworcu PKP

Postój Taxi Katowice na dworcu PKP to miejsce, w którym każdy pasażer może szybko i łatwo skorzystać z taksówki. Szeroką ofertę w tym zakresie posiada firma Eko Taxi, która umożliwia zamówienie kursu telefonicznie u dyspozytora lub poprzez aplikację mobilną. Zapewniamy szybki, komfortowy i bezpieczny przejazd w docelowe miejsce, a także gwarantujemy rzetelną i miłą obsługę. Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Eko Taxi w zakresie kursów taksówkarskich z dworca PKP w Katowicach.

Szybki kontakt


EKO TAXI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub wyslij wiadomość bezpośrednio na nasz adres e-mail! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Dane Kontaktowe

Dane firmy
Eko Taxi Polska Sp. Z o.o
04-186 Warszawa
ul. Grochowska 23/31 bud. D

NIP 1133082842
REGON 524165681
KRS 0001012958

Dane Oddziału
EKOTAXI ODDZIAŁ KATOWICE
ul. Sobieskiego 27
40-082 Katowice
biurokatowice@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 32 772… 32 772 02 22

Rekrutacja

Ikona telefonu 882… 882 186 908

Oferta Bezgotówkowa
jacek.stadnicki@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 882… 882 186 908

Wyślij do nas wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.