Imprezy w Spodku w Katowicach na wiosnę 2019

Imprezy w Spodku w Katowicach cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców tego miasta. Co najmniej kilka razy w tygodniu odbywają się tu ciekawe wydarzenia o charakterze muzycznym, sportowym lub edukacyjnym. Kierowcy Eko Taxi od wielu lat dowożą swoich lokalnych klientów i turystów pod zabytkową halę znajdującą się przy al. Korfantego. W tym artykule prezentujemy najciekawsze widowiska i pokazy, które będą miały miejsce wiosną 2019.

Spis treści:
Wydarzenia sportowe
Dla miłośników piwa i motoryzacji
Koncerty i gale muzyczne

Eko Taxi zaprasza na najlepsze imprezy sportowe w katowickim Spodku

Spodek w Katowicach to hala przystosowana do organizacji imprez sportowych. Ponad połowa kursów Eko Taxi do słynnej areny odbywa się w dni meczów czy zawodów. Komfortowe trybuny zapewniają dobrą widoczność zawodników na boisku, a sam obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta, co gwarantuje dobry dojazd z każdego miejsca aglomeracji śląskiej. Chociaż katowicka arena ma już swoje lata, dalej cieszy się popularnością wśród organizatorów wielkich turniejów i gier zespołowych. Na wiosnę tego roku Spodek będzie gościł dwa wielkie wydarzenia sportowe, o których więcej opowiadamy poniżej.

MB Boxing Night

MB Boxing Night odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. Wieczór organizowany jest przez firmę Mateusza Borka, znanego dziennikarza i promotora rozgrywek pięściarskich w Polsce. Impreza ma charakter cykliczny i dorobiła się już dużego uznania wśród krajowej publiczności. Ósma edycja kultowej gali nosi nazwę „Ostatni Taniec”, która nawiązuje do osoby Tomasza Adamika, wielkiego mistrza boksu. Nie wiadomo jeszcze, czy Adamik wystąpi tu z ostatnią walką kończącą jego karierę zawodową, choć wszystko na to wskazuje. Możemy być natomiast pewni, że na ringu pojawią się: wielokrotny zwycięzca sparingów bokserskich Robert Parzęczewski, Mariusz Wach, który po raz pierwszy wystąpi na imprezie spod szyldu MB Promotions, Adam Balski oraz Damian Jonak, którego ostatni pojedynek z Andrew Robinsonem został odwołany z powodu kontuzji ręki Polaka. Z tego powodu jest prawie pewne, że w kwietniu obaj przeciwnicy w końcu spotkają się na ringu. Pozostałych nazwisk rywali jeszcze nie znamy. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł za miejsce.

Siatkarska Liga Narodów

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2019 r. w Spodku będą miały miejsce rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Będzie to pierwsza tura eliminacji do tegorocznych mistrzostw, których finał zaplanowany jest w USA. Polacy zagrają przed własną publicznością ze Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Australią. W obecnej fazie obowiązuje system „każdy z każdym”, co oznacza, że na katowickiej arenie odbędzie się sześć meczów, po dwa na każdy dzień. Terminarz turnieju jest następujący: 31 maja USA zmierzy się z Brazylią o godz. 17.30, Polska zaś z Australią o godz. 20.30. W dzień dziecka rywalizować ze sobą będą Australia z Brazylią (godz. 14.00) i Polska z USA (godz. 17.00). 2 czerwca będziemy mogli natomiast obejrzeć, jak walczą ze sobą reprezentacje USA i Australii (godz. 14.00) oraz Brazylii i Polski (17.00).

Pomysły na spędzenie wolnego czasu w Katowicach – terminarz imprez w Spodku

Oprócz światowej sławny koncertów i megawidowisk sportowych w katowickim Spodku odbywa się szereg rozmaitych imprez, na które warto wybrać się z przyjaciółmi lub z całą rodziną. Eko Taxi przygotowało dla was kilka ciekawych propozycji na spędzenie wolnego popołudnia. Część wydarzeń ma charakter ogólnopolski. Wszystkie cieszą się dużą popularnością, dlatego warto pospieszyć się z zakupem biletu.

Dla piwoszy

W dniach 12–13 kwietnia w śląskiej hali odbędzie się szósta edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych Silesia Beer Fest. Wydarzenie zrzesza ponad 30 lokalnych browarników, którzy produkują najlepszej klasy polskie piwa. Poza degustacją wyśmienitych trunków na gości czekają również inne atrakcje związane ze sztuką piwowarską: wykłady, prelekcje oraz warsztaty. Na miejscu będzie można też zagrać w gry planszowe w specjalnej strefie relaksu lub przekąsić coś z food trucków ulokowanych na zewnątrz Spodka.

Dla miłośników motoryzacji

ProfiAuto Show to jedna z największych imprez motoryzacyjnych, które odbywają się w Polsce. W trakcie dwudniowych targów będziecie mogli obejrzeć 150 stanowisk rozmaitych marek automotive i wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących: przejechać się po torze kartingowym, obejrzeć projekcję filmową, przystąpić do jednego z licznych konkursów z nagrodami lub nauczyć się tzw. driftu, czyli techniki jazdy w kontrolowanym poślizgu. Spośród kilkudziesięciu tysięcy zaproszonych gości jedna czwarta to mechanicy, którzy będą służyć swoją fachową wiedzą wszystkim zainteresowanym. Będzie to więc znakomita okazja, by dowiedzieć się, co nowego dzieje się w branży.

Imprezy muzyczne w Katowicach. Eko Taxi poleca najlepsze koncerty w Spodku, które odbędą się wiosną 2019!

Spodek w Katowicach to miejsce najlepszych imprez muzycznych w kraju. Sznury samochodów i taxi, które zmierzają na al. Korfantego w piątkowy lub sobotni wieczór oznaczają, że w słynnej hali zaraz rozpocznie się jakieś megawidowisko. Odbywają się tam koncerty lokalnych zespołów, jak i światowej sławy gwiazd. Na deskach słynnej areny występowały takie grupy jak The Prodigy, Metallica, Rammstein czy Green Day. To tam swoją sceniczną karierę rozpoczął polski Dżem, a Budka Suflera obchodzi wszystkie pełne jubileusze. Atmosfera w Spodku jest naprawdę niepowtarzalna. Jeżeli nigdy nie mieliście okazji, by zobaczyć wnętrze charakterystycznego budynku w kształcie statku kosmicznego, koniecznie powinniście się tam wybrać na jakiś koncert. Oto propozycje nadchodzących wydarzeń muzycznych.

Koncert Joe Bonamassy

Fani rockowych i bluesowych dźwięków z pewnością już wiedzą o zbliżającym się koncercie Joe Bonamassy, amerykańskiego wokalisty i gitarzysty. Ci, którzy na co dzień słuchają lżejszych gatunków muzycznych, mogą kojarzyć artystę ze współpracy z takimi gwiazdami jak Eric Clapton czy Stephen Stills. Bonamassa ma niezwykle czysty głos. Jego gra na instrumentach szarpanych jest naprawdę wirtuozerska. Komponuje utwory, które trudno jednoznacznie scharakteryzować – słychać tam duże wpływy country, a nawet popu. Taki miks gatunkowy powinien zadowolić więc każdego. W katowickim spodku artysta wystąpi 22 maja o godz. 20.00. Bilety w przedsprzedaży zaczynają się od 200 zł.

Chris Norman

Brytyjczyk, były wokalista słynnej grupy Smokie. Wraz z zespołem nagrał takie kawałki jak „It’s Your Life” czy „Living Next Door to Alice”, które do dziś odtwarzane są we wszystkich rozgłośniach radiowych na świecie. Od przeszło 30 lat artysta nie jest już związany z kolegami z czasów młodzieńczych – od końcówki lat 80. XX w. buduje z sukcesem solową karierę. Ostatni jego występ w Polsce miał miejsce w 2014 r. W ramach tegorocznej trasy koncertowej po całej Europie Norman powróci do Katowic 26 kwietnia (piątek) o godz. 20.00. Jeżeli macie ochotę na potężną dawkę najlepszego country rocka, nie możecie przepuścić takiej okazji. Zakupu biletów można dokonać online, na stronie internetowej organizatora.

Może Cię zainteresować również