Imprezy w Spodku

Imprezy w Spodku

Imprezy w Spodku stanowią ważną część życia kulturalnego i rozrywkowego w Katowicach. To jeden z głównych i większych obiektów w tym rejonie, a na pewno najbardziej charakterystyczny. Z tego względu jest to arena najróżniejszych wydarzeń, od koncertów, po rozgrywki sportowe. Są to eventy zachęcające mieszkańców, ale przyciągające i ludzi z zupełnie innych regionów kraju. Dojazd i powrót z hali najlepiej zaaranżować taksówką Eko Taxi, co będzie wygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem.

Spis treści:
Na co można liczyć?
Sport
Kultura
Specjalne wydarzenia
Podróżuj z Eko Taxi
Czemu warto pojechać z nami na halę?
Przystępne ceny i sprawdzone usługi
Co jeszcze oferujemy?

Na jakiego typu imprezy w Spodku można liczyć, będąc w Katowicach?

Imprezy w Spodku cieszą się sporą popularnością. W związku z renomą i sławą tego budynku organizowane są to często największe wydarzenia z udziałem znanych nazwisk, co przyciąga ludzi z całego kraju. Sam obiekt jest bardzo charakterystyczny i stanowi przy okazji samoistną atrakcję turystyczną. Na pewno nie brakuje tu zabaw muzycznych czy emocji sportowych, ale poza tym hala gości często targi czy nawet wystawy.

Co warto wiedzieć o obiekcie?

Spodek jest uznawany za jedną z absolutnym ikon całego miasta. Jest to w dużej mierze zasługą niezwykle wręcz charakterystycznej bryły architektonicznej, która dodatkowo zachwyca swoim innowacyjnym charakterem, gdy weźmie się pod uwagę, że projektowano ją ponad 50 lat temu, tymczasem nawet dzisiaj pomysł można uznać za nieszablonowy i nowatorski. Przez lata Spodek był lokalizacją wielu niesamowitych wydarzeń, a sam obiekt jest unikalnym punktem, bez którego trudno sobie wyobrazić krajobraz Katowic. Większość turystów przybywa pod halę, nawet jeżeli danego dnia nie odbywają się na niej żadne eventy, chcąc zobaczyć sam budynek i zrobić sobie przy nim zdjęcie.

Koncerty

Na pewno jest to arena największych wydarzeń rozrywkowych w regionie. Wystarczy wspomnieć, że na przestrzeni lat zdążyły tu już wystąpić takie osobistości jak, m.in. Sting, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Metallica, The Cure, Genesis, Black Sabbath, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode, Korn czy Slipknot. Spodek jest gospodarzem Festiwalu Rawa Blues, a okazyjnie odbywały się tu różne edycje wielu innych popularnych festiwali. Do dzisiaj w zasadzie w każdym miesiącu można tam usłyszeć najbardziej znanych polskich i zagranicznych artystów. W tym roku w ostatnich dniach stycznia odbędzie się tam koncert „Rockowe kobiety”, w lutym usłyszeć będzie można znakomitą Tori Amos, a w marcu zespół LemON, który będzie tu świętował swoje 10-lecie. W lipcu w Spodku zaplanowany jest Metal Hammer Festival. To tylko wybrane z wielu muzycznych wydarzeń, które będą gościć w tej hali w samym 2022 roku. Poza muzyką można tu liczyć i na najlepsze kabarety, czego przykładem jest marcowa Katowicka Noc Kabaretowa.

Wydarzenia sportowe

Spodek ma bogate tradycje sportowe, gdyż odbywały się tu wydarzenia lekkoatletyczne, jak i z zakresu popularnych dyscyplin zespołowych, w tym hokeja, piłki ręcznej czy siatkówki. Sportowe emocje w tutejszym obiekcie będą z pewnością kontynuowane. Bardzo chętnie powraca tu choćby siatkarska męska reprezentacja Polski. Duży prestiż spotka halę na początku 2023 roku, gdyż zaplanowanych jest tutaj ponad dwadzieścia spotkań w ramach Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej 2023. Od kilku lat Spodek otworzył się i na nowe trendy e-sportowe. Odbywa się tu choćby wielkie cykliczne wydarzenie Intel Extreme Masters – kolejna edycja odbędzie się w Spodku już pod koniec lutego bieżącego roku.

Wydarzenia tematyczne

Uniwersalny charakter hali sprawia, że dość regularnie odbywają się tu również różnego rodzaju targi i wystawy. Ich tematyka jest bardzo szeroka i skrajnie od siebie różna, lecz na miejscu można zobaczyć naprawdę ciekawe wydarzenia, które potrafią przyciągać pasjonatów nawet z innych obszarów kraju. Takich imprez nie będzie brakowało i w roku 2022 – przykładowo już w lutym zaplanowana jest Giełda terrarystyczna i akwarystyczna oraz Giełda minerałów #GeoExpo, w kwietniu Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022, a w czerwcu konferencja Światowe Forum Miejskie (WUF).

Spodek w Katowicach nocą

Na imprezy w katowickim Spodku i nie tylko dojedziesz z Eko Taxi Katowice

Na pewno warto wybrać nasze taksówki, gdy udajesz się na imprezy w katowickim Spodku. Dotyczy to zarówno mieszkańców miasta podróżujących ze swoich domów i mieszkań, jak i turystów ruszających z hoteli. Będzie to o wiele bardziej komfortowe od jechania na takie duże wydarzenie własnym pojazdem czy komunikacją miejską. Podobnie będzie z samym powrotem. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług i na co dzień.

Dlaczego jest to dobra opcja?

Trzeba mieć świadomość, że na większość tego typu wydarzeń wybiera się naprawdę duże grono osób, co standardowo generuje pewne kłopoty komunikacyjne. Dojazd samochodem nie jest najlepszym pomysłem, bo rejony wokół hali mogą się korkować, a do tego nie będzie łatwo o zaparkowanie auta. Z kolei jeżeli chodzi o transport publiczny to przesiada się do niego wielu ludzi jadących na takie eventy, przez co autobusy są zatłoczone i mało komfortowe. Dotyczy to zarówno podróżowania na takie imprezy, jak i powrotu, zwłaszcza że wydarzenia często kończą się w późnych, nocnych wręcz godzinach. Taksówkami dotrzesz wygodnie i szybko pod halę, ale możesz spokojnie zamówić i kurs powrotny, wracając nocą bezpośrednio do domu, mieszkania czy hotelu, nie obawiając się o stanie w tłumie i oczekiwanie na to, czy uda się złapać autobus.

Tanie i komfortowe przejazdy

Jesteśmy sprawdzoną korporacją, lecz cały czas proponujemy naprawdę niskie i przystępne ceny. Wystarczy wspomnieć, że opłata początkowa to tylko 7 zł, a dalej zależnie od taryfy jest to od 2,10 do 5,00 zł za kilometr trasy, zatem za przejazd zdecydowanie nie zapłacisz dużej sumy, nawet wybierając się w inny rejon miasta. Umożliwiamy zamówienie standardowych aut osobowych, jak i nieco większych pojazdów, które będą bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż jedziesz na taką imprezę w kilkuosobowym gronie członków rodziny czy przyjaciół, co jest częstą praktyką, jeżeli chodzi o takie właśnie eventy, którymi najlepiej jest się emocjonować właśnie z bliskimi. Polecamy poruszanie się po Katowicach naszymi taksówkami nie tylko z myślą o dojechaniu na Spodek, ale i na co dzień, gdyż możesz dojechać wszędzie wygodnie i niewielkim kosztem.

Co jeszcze mamy do zaoferowania?

Proponujemy nie tylko standardowe przejazdy, ale i szereg innych korzystnych usług, które przydają się mieszkańcom Katowic i okolic, jak i przebywającym tu okresowo turystom. Pomagamy choćby przy obsłudze imprez. W Eko Taxi umożliwiamy przewożenie naszymi taksówkami zwierząt, zarówno tych mniejszych, jak i nieco większych. Sporą popularnością cieszą się zakupy na telefon przez całą dobę, dzięki którym można zrezygnować z samodzielnego wybierania się do sklepu czy uzupełnić pilnie potrzebne produkty, których akurat zabrakło.

Imprezy w Spodku mają bardzo różny charakter, gdyż są to zarówno koncerty, jak i wydarzenia sportowe czy eventy o zgoła innej specyfice wystaw czy targów. Wszystkie łączy fakt, że przyciągają dużo ludzi, zarówno spośród mieszkańców Katowic, jak i innych miast, którzy przyjeżdżają tu specjalnie żeby wziąć udział w takich atrakcjach. Na miejsce będzie najlepiej dojechać, ale i powrócić z niego taksówką. Zachęcamy do korzystania z oferty Eko Taxi i na co dzień.

Może Cię zainteresować również

 • Zasady savoir-vivre w samochodzie. Przewodnik dla katowickiego taksówkarza
  Człowiek dobrze wychowany to taki, który stosuje się ...
 • Majówka 2022 w KatowicachMajówka 2022 w Katowicach
  Majówka w Katowicach obfituje zawsze w ciekawe wydarzenia. Nie inaczej będzie w tym roku, gdy dojdzie do paru imprez o charakterze muzycznym. Do dyspozycji pozostają do również kluby i liczne atrakcje z tego miasta, które będą otwarte nawet w dni świąteczne. Wolny czas organizują sobie wtedy mieszkańcy, ale do tego w rejon ten chętnie przybywają turyści, którzy korzystają z terminów wolnych od pracy, organizując sobie kilkudniowy urlop. W tym okresie możesz jeździć komfortowo z Eko Taxi, gdyż nasze usługi są dostępne również w dni świąteczne....
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2022Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach
  Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach jest jedną z ...
 • Lider wśród taxi w KatowicachJak wyłonić lidera taxi w Katowicach?
  Pomimo niemałej konkurencji wśród korporacji taxi w ...
 • Sylwester w Katowicach 2023Sylwester w Katowicach 2023
  Sylwester w Katowicach 2023 będzie z pewnością pełen wrażeń. Istnieje dużo możliwości, by ciekawie spędzić tę noc, więc możesz wybrać to, co najbardziej lubisz. Wiele wskazuje na to, że podobnie jak w minionych latach, w okolicy odbędzie się duża impreza organizowana przez jedną z najpopularniejszych telewizji. Bez względu na to co zaplanujesz, w wybrane miejsce dojedziesz wygodnie z Eko Taxi. ...