Sylwester w Katowicach 2022

Sylwester w Katowicach 2022

Sylwester w Katowicach 2022 będzie pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Już teraz można snuć pierwsze plany na zaaranżowanie ostatniej nocy w roku, tak, żeby spędzić ją w ulubiony sposób. Coś dla siebie odnajdą zarówno entuzjaści zbiorowych zabaw miejskich, jak i osoby preferujące bardziej kameralne koncerty czy sztuki teatralne. Jeśli nie zamierzasz zostawać w domu i planujesz jakieś wyjście, warto skorzystać tego dnia z taksówek.

Spis treści:
Podróżuj z Eko Taxi
Nasza oferta
Na co można liczyć w tym roku?
Zabawa miejska
Oferta kulturalna
Inne formy zabawy

Robisz wstępne plany na Sylwestra w Katowicach 2022? Dojedź w wybrane miejsca z Eko Taxi

W sylwestra w Katowicach w 2022 możesz liczyć na wiele atrakcji. Tego dnia warto zrezygnować z własnego samochodu, żeby nie martwić się o parkowanie czy konieczność rezygnacji z kieliszka szampana po północy. Najlepszą alternatywą są taksówki, które będą zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej i pozwalają nie przejmować się warunkami pogodowymi. Podróż taxi będzie też zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją powrotu z imprez, które kończą się często w późnych godzinach nocnych. Dodatkowo zamawiając przejazd w naszej firmie Eko Taxi Katowice, zyskujesz pewność, że nie przepłacisz.

Nasza oferta

Jeśli zdecydujesz się na podróż taksówkami, postaw na te od Eko Taxi, które są sprawdzone, a przy tym tanie. Z nami dojedziesz bez problemu w dowolną lokalizację w samych Katowicach, ale i okolicznych miejscowościach, gdzie również będą się odbywać ciekawe wydarzenia. Rzecz jasna zachęcamy do zaplanowania z nami także późniejszego komfortowego powrotu do domu czy mieszkania. Zachęcamy do korzystania z usług Eko Taxi nie tylko w sylwestra, ale przez cały rok. Umożliwiamy zamówienie większych pojazdów dla kilku pasażerów, a na co dzień w naszej ofercie znajduje się możliwość przewozu zwierząt czy skorzystania z usługi zakupów na telefon.

Co robić w sylwestra w Katowicach 2022?

Zastanawiasz się, co robić w sylwestra w Katowicach 2022? Podpowiadamy, co wiadomo już teraz o planowanych atrakcjach w mieście i okolicy. Bilety na wiele wydarzeń warto kupić z wyprzedzeniem, ponieważ im bliżej końca roku, tym trudniej może być o dostępność takich wejściówek. Kolejne zapowiadane imprezy będą się klarować w nadchodzących tygodniach, więc dobrze jest być na bieżąco z lokalnymi wiadomościami, jeżeli szukasz okazji do spędzenia tego wieczoru w ekscytujący sposób.

Impreza sylwestrowa

Czy będą większe wydarzenia zorganizowane?

Jak co roku wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, czy będzie można liczyć na imprezę miejską. Co prawda w tym roku Katowice wycofały się jako miasto ze współfinansowania oficjalnej imprezy sylwestrowej, lecz dobrą informacją dla lokalnej społeczności jest to, że telewizja Polsat kolejny rok z rzędu zdecyduje się na przygotowanie swojego koncertu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na obiekt można oczywiście bez problemu dotrzeć z dowolnego miejsca w Katowicach, najlepiej taksówką. Zabawa będzie z pewnością głośna i pełna gwiazd – w minionym roku na wydarzeniu grały w końcu takie postaci jak Olivia Addams, Minelli czy Akcent. Co tymczasem z samymi Katowicami? Wiadomo już, że w tym roku w mieście ponownie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który przy okazji Sylwestra 2021/22 okraszony był muzyką na żywo. Nie wiadomo, czy władze Katowic zaplanowały podobne atrakcje w tym roku, ale wysoce prawdopodobne, że noc sylwestrową będzie można spędzić w ciekawy sposób i w okolicach katowickiego rynku.

Wydarzenia kulturalne

Tradycyjnie z okazji Sylwestra specjalne oferty przygotowują tutejsze instytucje kulturalne. Poszczególne miejsca ujawniają często szczegółowe plany dopiero na przełomie listopada i grudnia, ale już teraz wiemy o pierwszych wydarzeniach tego typu. Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach przewidział na ostatni wieczór w roku kolejną edycję spektaklu „Skazany na bluesa”. Położony niedaleko Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich sprzedaje już bilety na Galę Sylwestrowo-Noworoczną z Tenorami Vincero – będzie to z pewnością fantastyczny koncert, w przerwie którego podany zostanie poczęstunek i toast szampanem. Warto śledzić ofertę kulturalną w Katowicach i okolicach miasta w oczekiwaniu na kolejne wydarzenia sylwestrowe, które będą zapowiadane w nadchodzących tygodniach.

A może domówka lub impreza w klubie?

Niezmiennie preferowaną przez wiele osób formą spędzania Sylwestra są bardziej kameralne spotkania w gronie przyjaciół. Jeżeli chcesz spędzić tę noc przy energicznej zabawie, z pomocą przyjdą oferty lokalnych klubów. Zdecydowana większość z nich pozostaje otwarta także w ostatnią noc w roku, organizując wtedy często imprezy tematyczne. Jeżeli lubisz taką zabawę, warto być na bieżąco z ogłoszeniami klubów w Katowicach, które w okolicach listopada zaczną na pewno informować o swoich planach sylwestrowych.

Sylwester w Katowicach 2022 będzie można spędzić na większych imprezach zorganizowanych, spektaklach i koncertach, zabawach w klubach czy domowych spotkaniach z bliskimi. Bez względu na to, co zaplanujesz, warto zdecydować się na dojechanie na miejsce i późniejszy powrót taksówką. Zachęcamy do skorzystania z oferty Eko Taxi Katowice.

Może Cię zainteresować również