Taksówka na parkingu

Taxi w Katowicach na lotnisko

ZAMÓW TAXI

Ikona telefonu 32 722… 32 722 02 22

Oferta


Ikona metod płatności

DOGODNE FORMY ROZLICZEŃ

-obsługa kart płatniczych
– obsługa bezgotówkowa firm i klientów indywidualnych
– bilety przejazdowe

Ikona telefonu

ZAMÓW TAK JAK LUBISZ

– przez telefon
– przez internet
– przez aplikację

Ikona cennika

CENNIK

Opłata początkowa – 8 zł
I taryfa – 2,78zł
II taryfa – 3,60z
III taryfa – 5,00 zł
IV taryfa – 6,50 zł
Godzina postoju – 40 zł

Ikona dodania do znajomych

USŁUGI DODATKOWE

– zakupy na telefon przez całą dobę
– monitorowany przewóz dzieci
– obsługa imprez
– przewozy VIP
– zlecenia indywidualne
– taxi bagażowe
– minibusy dla 6 pasażerów

Taxi z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach bądź w przeciwnym kierunku to często jedyne rozwiązanie nie tylko dla turystów, ale też dla mieszkańców miasta. Wynika to między innymi z tego, że Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice położony jest nieco poza granicami miasta. Dojazd autobusem, zwłaszcza z bagażami, nie należy do najbardziej komfortowych, a nie zawsze mamy też możliwość skorzystania z pomocy bliskich czy znajomych. Turyści ze Śląska oraz sami katowiczanie najchętniej wybierają więc przejazd taksówką na lotnisko. Poznaj atrakcyjną ofertę Eko Taxi i korzystaj z usług jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce! Dowiedz się, ile zapłacisz za kurs na lotnisko z różnych punktów w Katowicach oraz jakie jeszcze usługi oferuje Eko Taxi!

Spis treści:
Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice
Ile kosztuje kurs Eko Taxi na lotnisko?
Poznaj bliżej tanie taksówki Eko Taxi
Przewóz dzieci w Eko Taxi i przelot samolotem
Przewóz zwierząt w Eko Taxi i przelot samolotem

Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Dowiedz się, jak komfortowo dojechać taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice i gdzie może się zatrzymać samochód, aby wysadzić lub przyjąć pasażera

Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice to najwygodniejsza opcja przejazdu z każdego punktu na Śląsku. Miejscowość Pyrzowice znajduje się około 40 km na północ od centrum Katowic. Leży na terenie dwóch gmin: Ożarowice i Mierzęcice, a zarazem na pograniczu dwóch powiatów: tarnogórskiego i będzińskiego. Lotnisko w Pyrzowicach, które używa obecnie także marki Katowice Airport, to regionalny port lotniczy dla całego województwa śląskiego. Zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich portów lotniczych w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów i wykonywanych operacji lotniczych. W tych kategoriach lotnisko w Pyrzowicach wyprzedza między innymi Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Port Lotniczy Warszawa-Modlin, Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego oraz Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Katowice Airport posiada jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce. Pas oddany do użytku w 2015 roku liczy sobie 3200 m długości i 45 m szerokości. Na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach znajdują się trzy terminale pasażerskie o łącznej przepustowości około 5,5 miliona pasażerów rocznie. Z południa województwa śląskiego można tu szybko dotrzeć samochodem lub taksówką, jadąc autostrada A1. Droga ta w Gliwicach krzyżuje się z autostradą A4. Bezpośrednio na teren lotniska prowadzi droga wojewódzka nr 913. W niedalekiej odległości znajdują się bezkolizyjne węzły: Pyrzowice-Lotnisko, który stanowi połączenie drogi nr 913 z drogą ekspresową S1 i portem Katowice Airport oraz Pyrzowice łączący południową część autostrady A1 z drogą S1. Warto wiedzieć, że droga wojewódzka 913 krzyżuje się także z drogą krajową nr 78, która łączy województwo świętokrzyskie z polsko-czeską granicą w Chałupkach. W 2019 ma powstać droga, która będzie umożliwiała dojazd do lotniska od strony Częstochowy.

Airport Katowice jest jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce. Na terenie lotniska w Pyrzowicach znajduje się kilka parkingów naziemnych i jeden podziemny. Niektóre z nich są bezpłatne, a za postój na innych trzeba uiścić odpowiednią opłatę. Wszystkie miejsca parkingowe są strzeżone przez firmy ochroniarskie. Zagospodarowanie terenu umożliwia szybkie i bezproblemowe dojście w dowolne miejsce na terenie lotniska. W Pyrzowicach znajdują się postoje dla taksówek, jednak są one obsługiwane tylko przez jedną firmę, z którą podróżowanie wyniesie nas dużo drożej niż przejazd Eko Taxi, które bez problemu możemy zamówić na teren lotniska. Szacowany koszt kursu z lotniska do centrum Katowic taksówką z postoju to aż 160 zł, podczas gdy z Eko Taxi dojedziemy za zaledwie 90-100 złotych.

Wzywanie taksówki
Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Szukasz taniego taxi z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach? Poznaj cennik Eko Taxi i sprawdź, jaki będzie koszt kursu taksówką z różnych punktów na mapie Śląska

Znalezienie taniego taxi na lotnisko w Katowicach wbrew pozorom nie jest takiego trudne. Wystarczy sprawdzić ofertę Eko Taxi – jednej z najtańszych firm taksówkowych w Polsce. Wybierając nasze usługi, masz pewność, że przejazd będzie wygodny, a jego cena zawsze będzie przystępna. Eko Taxi możesz zamawiać przez całą dobę – o każdej porze dnia czy nocy zapewniamy naszym klientom bezpieczny transport w dowolne miejsce na mapie Katowic i okolic. Wybór taksówki jako środka komunikacji na lotnisko to najlepsze z możliwych rozwiązań. Możemy się oczywiście wybrać na teren portu lotniczego własnym samochodem, jednak musimy się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami za pozostawienie auta na parkingu pod lotniskiem. W ogólnym rozrachunku nie jest to korzystne, zwłaszcza przy długoterminowych wycieczkach. Pozostawienie samochodu na 7 dni na jednym z parkingów należących do Katowice Airport może nas kosztować nawet 199 złotych. Zdecydowanie bardziej opłacalne staje się w tym przypadku zamówienie Eko Taxi, które wygodnie i szybko zawiezie nas na lotnisko.

W tym miejscu warto przedstawić cennik Eko Taxi Katowice. Opłata początkowa dla osób, które zamawiają taksówkę przez centralę lub przez aplikację wynosi zaledwie 6 złotych. Ceny za transport zmieniają się w zależności od godziny, w której odbywa się kurs oraz od liczby przejechanych kilometrów. Ważne jest także to, czy poruszamy się po mieście czy też poza jego granicami. Obliczanie kosztów nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Zanim przedstawimy konkretne przykłady, zobaczmy, jak dokładnie przedstawia się cennik Eko Taxi Katowice:

W I strefie taksówkowej, czyli w granicach miasta:

  • I taryfa: obowiązuje w dni powszednie od godziny 6:00 do 22:00 – 1,86 zł/km;
  • II taryfa: obowiązuje w dni powszednie od godziny 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 2,40 zł/km.

W II strefie taksówkowej, czyli poza granicami miasta:

  • III taryfa: obowiązuje w dni powszednie od godziny 6:00 do 22:00 – 3,20 zł/km;
  • IV taryfa: obowiązuje w dni powszednie od godziny 22:00 do 6:00 oraz w niedziele i święta – 3,96 zł/km.

Przy tego typu stawkach możemy przyjąć, że koszt dojazdu na lotnisko w Pyrzowicach wynieść może od 83 do 100 złotych.

Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Transport z Eko Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice oraz w każde inne dowolnie wybrane miejsce na Górnym Śląsku! Poznaj bliżej jedną z najtańszych firm taksówkowych w Polsce!

Konkurencyjna cena kursu z Eko Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z naszych usług. W taksówce z charakterystyczną zieloną koniczynką możesz przemierzyć cały Śląsk wzdłuż i wszerz, a opłata początkowa za przejazd i cena za kilometr zawsze będą atrakcyjne! Możesz mieć pewność, że koszt kursu będzie dla Ciebie korzystny, a jeżeli chcesz znać wcześniej wartość przejazdu, możesz sprawdzić ją w aplikacji lub zapytać o cenę dyspozytora przy składaniu zamówienia przez telefon. Nasi taksówkarze to zespół doskonałych, w pełni wykwalifikowanych kierowców, na których można polegać. W małym palcu mają znajomość topografii Górnego Śląska. Bardzo dobrze wiedzą, na czym polega bezpieczna jazda oraz jakie przepisy obowiązują na drogach – zarówno w mieście, jak i na autostradzie czy innej drodze szybkiego ruchu. Kierowcy Eko Taxi to profesjonaliści, którzy zawsze potrafią stworzyć miłą atmosferę podczas podróży taksówką.

Eko Taxi to firma, która może pochwalić się jednym z najnowocześniejszego na rynku systemów zarządzania zleceniami. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym klientom krótki czas oczekiwania na samochód przy każdym zamówieniu, niezależnie od pory dnia czy nocy. Eko Taxi w Katowicach można zatem zamawiać w najwygodniejszy dla siebie sposób – wykonując połączenie telefoniczne lub korzystając z aplikacji mobilnej Eko Taxi, która sprawnie działa zarówno na systemie iOS, jak i na Androidzie. Chcemy jak najbardziej ułatwić wszystkim klientom korzystanie z naszych usług, dlatego w każdej taksówce z zieloną koniczynką można płacić gotówką lub za pomocą karty płatniczej. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę przejazdów bezgotówkowych dla firm i klientów indywidualnych. Wydajemy również karty dla stałych klientów oraz oferujemy atrakcyjne bilety przejazdowe.

Warto zamówić Eko Taxi nie tylko wtedy, kiedy wybieramy się na lotnisko Katowice-Pyrzowice. Oprócz zwykłych przejazdów oferujemy także szereg usług dodatkowych. Można na przykład zamówić zakupy na telefon – bardzo wygodna opcja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu, aby samodzielnie jeździć po sklepach. Zaznaczmy, że ta usługa w Eko Taxi jest dostępna przez całą dobę, a dodatkowy koszt, jaki doliczamy do ceny kursy to tylko 20 zł. Oferujemy także atrakcyjne usługi reklamowe.

Zamów taxi na lotnisko w Katowicach
Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Wybierasz się taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice z małym dzieckiem? W Eko Taxi wiemy, jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo naszych najmłodszych pasażerów

Transport Eko Taxi na lotnisko niedaleko Katowic to doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Lot samolotem dla dziecka to niezwykle ekscytująca przygoda, a dla młodych rodziców może być wyzwaniem. Warto maksymalnie ułatwić sobie podróż z maluchem już na etapie przejazdu z domu na lotnisko. W Eko Taxi możemy zapewnić dzieciom odpowiednie foteliki na czas jazdy. Zamawiając taksówkę, należy tylko zaznaczyć, że w kursie na lotnisko czy w inne miejsce będzie brał udział maluch. Na różne inne okazje, kiedy dziecko będzie jechało taksówką bez opiekuna warto zamówić w Eko Taxi monitorowany przewóz pociechy, aby zyskać całkowitą pewność, że dziecko bezpiecznie i komfortowo dotrze do celu.

Warto wiedzieć, jakie zasady ogólnie obowiązują podczas przejazdu taksówką z dzieckiem. W Eko Taxi zapewniamy siedziska dla pociech naszych klientów, jednak nie jest to wymagane z punktu widzenia prawa. Przepisy, które mówią o przewożeniu dziecka w foteliku i pasach nie obowiązują w taksówkach osobowych, autobusach, specjalistycznych środkach transportu sanitarnego, pojazdach Policji, Straży Granicznej, straży gminnej lub miejskiej. Mimo to wiele firm taksówkowych oferuje foteliki dla dzieci, aby podnieść poczucie komfortu wszystkich pasażerów. Również w Eko Taxi dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy klienci czuli się bezpiecznie w naszych taksówkach. Zapotrzebowanie na siedzisko należy jednak zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem – nie każdy samochód dysponuje bowiem fotelikiem.

Zanim jednak wybierzemy się Eko Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice, musimy zarezerwować lot dla siebie i dzieci. Specjalnie dla klientów naszej firmy taksówkowej przygotowaliśmy kilka cennych porad dotyczących podróży samolotem z dzieckiem! Warto wiedzieć, że przy wyborze rodzaju biletu lotniczego możemy zaznaczyć jedną z czterech kategorii: dorośli od 18 roku życia, młodzież od 12 do 18 roku życia, dzieci od 2 do 12 roku życia oraz niemowlęta do 2 roku życia. Wybranie odpowiedniego wieku i podanie daty urodzenia każdego nieletniego pasażera jest niezbędne, ponieważ małe dzieci i niemowlęta nie mogą podróżować na bilecie zarezerwowanym na przykład na osobę dorosłą. Maluch do 2 roku życia może lecieć w samolocie na kolanach rodzica lub w foteliku samochodowym na osobnym siedzeniu. W takich sytuacjach ceny biletów na loty są znacznie niższe. Zawsze warto się jednak upewnić, jakie dokładnie zasady obowiązują w samolotach danej linii, aby zapewnić dziecku przyjemny i wygodny lot.

Przewóz zwierząt w taksówce na lotnisko w Katowicach
Tanie taxi Katowice
Tanie taxi Katowice

Kurs Eko Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice ze zwierzęciem – zasady transportowania psów, kotów i innych zwierząt w taksówce i podczas lotu samolotem

Zamawiając Eko Taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice, warto powiedzieć o wyjątkowych uczestnikach wycieczki, jakimi są psy, koty, ptaki czy gryzonie. Przewożenie zwierząt w taksówce i latanie z nimi samolotem jest oczywiście możliwe, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto zadbać o odpowiedni kontenerek dla zwierzaka, ponieważ dzięki temu przewiezienie pupila samochodem Eko Taxi nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Zwierzę może też jechać na kolanach swojego właściciela lub innego pasażera, o ile oczywiście nie ogranicza znacznie widoczności kierowcy. Pies czy kot może także podróżować na podłodze taksówki. Do podstawowej ceny kursu Eko Taxi na terenie województwa Śląskiego ze zwierzakiem przewożonym poza transporterem należy doliczyć symboliczną opłatę 10 zł.

W przypadku transportowania zwierząt w samolocie pupil musi być zamknięty w specjalnej klatce. Transporter nie może ograniczać ruchów zwierzęcia, umożliwiając mu swobodne stanie, obracanie się i leżenie. Warto pamiętać, że za przewożenie futrzaka w samolocie naliczane są dodatkowe opłaty, których wysokość uzależniona jest od gabarytów klatki oraz wagi samego zwierzęcia. Niektóre zwierzęta mogą być przewożone na pokładzie samochodu (psy i koty), a inne w lukach bagażowych. W zależności od kraju, do którego wybieramy się ze zwierzęciem, należy zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty – paszport pupila, zaświadczenie od lekarza weterynarii czy książeczkę szczepień. Najlepiej sprawdzić dokładne wytyczne dotyczące transportowania zwierząt u źródła, czyli na stronie lub pod numerem informacji danej linii lotniczej i potem przy zamówieniu Eko Taxi podać informację o tym, w czym będzie podróżowało zwierzę.

Szybki kontakt


EKO TAXI

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub wyslij wiadomość bezpośrednio na nasz adres e-mail! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Dane Kontaktowe

Dane firmy
Eko Taxi Polska Sp. Z o.o
04-186 Warszawa
ul. Grochowska 23/31 bud. D

NIP 1133082842
REGON 524165681
KRS 0001012958

Dane Oddziału
EKOTAXI ODDZIAŁ KATOWICE
ul. Sobieskiego 27
40-082 Katowice
biurokatowice@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 32 722… 32 722 02 22

Rekrutacja

Ikona telefonu 882… 882 186 908

Oferta Bezgotówkowa
jacek.stadnicki@ekotaxi.pl

Ikona telefonu 882… 882 186 908

Wyślij do nas wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.