Lato w Katowicach

Lato w Katowicach

Lato w Katowicach to okres, w którym wiele osób poszukuje ciekawych atrakcji. Rodzice szukają zajęć dla najmłodszych, uczniowie i studenci korzystają z wakacji, a dorośli chcą wykorzystać cieplejsze dni. W Katowicach zdecydowanie nie brakuje miejsc godnych polecenia, a obiekty są dostosowane pod ludzi w różnym wieku. Prezentujemy rekomendacje ze strony Eko Taxi i zachęcamy jednocześnie do wybrania naszych taksówek z myślą o dojechaniu w określone lokalizacje.

Spis treści:
Jak zaplanować wolny czas? Propozycje
Podróżuj z Eko Taxi
Nasza oferta

Co robić latem w Katowicach?

Lato to czas, w którym w Katowicach pojawiają się wyjątkowe, wakacyjne wydarzenia. Jeden ze szczególnie udanych pomysłów powstał w okolicach Spodka, od paru lat przyciągając wielu mieszkańców. W tym okresie rzecz jasna nie brakuje dużych imprez muzycznych. Bezpiecznym wyjściem, które niezmiennie stanowi sprawdzony sposób na zaplanowanie wolnego czasu w tym rejonie, jest odwiedzenie kompleksu Parku Śląskiego. W okolicy nie brakuje do tego ciekawych punktów na łonie natury. Planując atrakcje w Katowicach należy pamiętać również o wygodnym i szybkim środku transportu. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się taksówki, a nasza firma Eko Taxi Katowice oferuje przejazdy zarówno po mieście jak i dowóz pasażerów do atrakcji poza miastem. Osoby rozważające wybór tego środka transportu zachęcamy do nawiązania kontaktu.

Gastro Fajer/Centrum Kato

Jednym z najgorętszych konceptów ostatnich lat w Katowicach okazało się Gastro Fajer, od ubiegłego roku znane w zasadzie już jako Centrum Kato. To wyjątkowa strefa przygotowana na tarasach Spodka i zielonym dachu MCK, gdzie goszczą food trucki, kino plenerowe i muzyka. Ta strefa relaksu i rozrywki działa kilka dni w tygodniu (najczęściej od środy lub czwartku do niedzieli). W 2022 roku była już otwarta przy okazji długiego weekendu majowego i będzie znów dostępna dla mieszkańców w lipcu oraz sierpniu.

Imprezy muzyczne

Dla wielu osób największe emocje gwarantuje muzyka. Lato jest tymczasem okresem niezwykle obfitym, jeżeli chodzi o koncerty i festiwale, co dobrze widać w Katowicach, gdzie już teraz można zobaczyć rozbudowany harmonogram takich wydarzeń na nadchodzące miesiące. Można liczyć choćby na kolejną edycję Lata w Plenerze, podczas którego występują przedstawiciele rozmaitych gatunków muzycznych. Muzyczne emocje zagwarantuje również festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice, który odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022, tradycyjnie w katowickiej Strefie Kultury. Wystąpią m.in. HVOB live, Red Axes, Eagles & Butterflies, Sote, Shards, CATNAPP, ÄTNA czy Hatis Noit. Po raz pierwszy w katowickiej Hali Parkowej zagości cykl koncertów Letnie Brzmienia. W lipcu i sierpniu wystąpią tam m.in. Brodka, Zalewski, Kwiat Jabłoni, Mrozu i Vito Bambino. Ogromne emocje zapewni OFF Festival Katowice 2022, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia 2022 w Dolinie Trzech Stawów.

Katowice latem

Park Śląski

Mówiąc o spędzaniu wolnego czasu w Katowicach, nie sposób pominąć Parku Śląskiego. To opcja dobra dla ludzi w każdym wieku, w tym rodzin z dziećmi. Można udać się tam na spacer, pojeździć na rolkach czy rowerze, ale i odwiedzić tutejsze Zoo lub Legendię – Śląskie Wesołe Miasteczko. W rejonie jest sporo rozlokowanych w różnych miejscach punktów gastronomicznych, więc można tam spędzić w zasadzie całe dnie.

Dolina Trzech Stawów

Latem dużo osób poszukuje możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu, najlepiej w okolicach zbiornika wodnego. Odpowiedzią na takie potrzeby może być Dolina Trzech Stawów, czyli obszar rekreacyjny znajdujący się niecałe pół godziny pieszo od centrum Katowic (na miejscu jest też parking dla zmotoryzowanych). Nazwa wzięła się od znajdujących się tu zbiorników wodnych. Dłuższy wypoczynek uprzykrza nieco bliskość dwóch tras szybkiego ruchu, ale jest to ładny zakątek Katowic z licznymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Z innych terenów zielonych w regionie można polecić Rezerwat Las Murckowski, Park Kościuszki oraz Muchowiec.

Zorganizuj swoje lato w Katowicach i przemieszczaj się z Eko Taxi

Lato w Katowicach wiąże się czasem z nieco wzmożonym ruchem, gdy mieszkańcy i turyści przemieszczają się w kierunku wybranych przez siebie atrakcji. Doskonałym pomysłem jest przerzucenie się w tym okresie na taksówki, co w przypadku dorosłych będzie miało dodatkowo atut w postaci tego, że spokojnie mogą napić się piwa czy drinka. Zachęcamy w związku z tym do wybrania korzystnej cenowo oferty Eko taxi.

Nasza oferta

Z myślą o podróżowaniu taksówkami po tym rejonie polecamy wybór Eko Taxi, czyli sprawdzonego i taniego taxi. U naszych kierowców zapłacisz bez problemu bezgotówkowo, a same kursy możesz zamawiać tak jak lubisz, przez telefon lub z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Umożliwiamy zamówienie większych pojazdów, które pomieszczą ponad cztery osoby, co jest doskonałym wyborem dla podróżujących wspólnie grup i kilkuosobowych rodzin. Mieszkańcom Katowic polecamy nasze usługi także na co dzień, zarówno jeżeli chodzi o klasyczne przejazdy, jak i choćby przewóz bagaży, zwierząt czy korzystną usługę zakupów na telefon przez całą dobę.

Lato w Katowicach obfituje w ciekawe inicjatywy oraz ogrom wydarzeń muzycznych. Do dyspozycji pozostają liczne atrakcje w obrębie Parku Śląskiego, a osoby chcące odetchnąć w towarzystwie przyrody i wody mogą się udać do Doliny Trzech Stawów. W związku z tym, że wielu mieszkańców i turystów planuje dojechać do wybranych obiektów własnym samochodem, w okresie wakacyjnym trzeba się liczyć ze wzmożonym ruchem i problemami z parkowaniem, więc zachęcamy do tego, żeby w Katowicach korzystać z taksówek z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również