Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Atrakcje dla dzieci w Katowicach

Atrakcje dla dzieci w Katowicach są czymś, czego poszukują zarówno dorośli mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu turyści, którzy chcą zaaranżować wolny czas dla najmłodszych. Rejon ten ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Z powodzeniem możesz znaleźć lokalizacje nastawione na czystą zabawę, ale i takie, które potrafią przy okazji czegoś nauczyć. Spokojnie możesz przy tym znaleźć punkty, które sprawdzą się nawet w przypadku gorszej pogody. Jakie to miejsca?

Spis treści:
Nasze propozycje
Nibylandia
1000 klocków
Muzeum Najmniejszych Książek Świata
Bombel Cafe i Fajne Miejsce Gili Gili
Bajka Pana Kleksa
Dojedź w wybrane miejsca z Eko Taxi
Nasza oferta

Przegląd najlepszych atrakcji dla dzieci w Katowicach i okolicach

Zapraszamy na przegląd wybranych przez nas atrakcji dla dzieci w Katowicach i okolicach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Widoczna jest przy tym duża różnorodność, jeżeli chodzi o obiekty, które możesz odwiedzić zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Sporym atutem jest przy tym fakt, że w wielu miejscach obowiązują strefy, które będą ciekawe dla bardzo małych, ale i nieco większych dzieci. Korzystając z tej listy, z pewnością zaaranżujesz wiele wolnych dni w sposób, który spodoba się całej rodzinie. Planując udział w licznych, oddalonych od siebie atrakcjach, warto mieć przy sobie kontakt na taxi. Będzie to duże ułatwienie, pozwalające zaoszczędzić czas.

Nibylandia

Jednym z obowiązkowych punktów na mapie Katowic, które powinny odwiedzić rodziny z dziećmi, jest Nibylandia, czyli absolutnie wyjątkowa sala zabaw. Sala urządzona w klimacie Piotrusia Pana z pewnością wywoła uśmiech nawet na twarzach dorosłych, a dzieci będą zachwycone, poznając moc bajkowych atrakcji, w tym m.in. Zamku Pirackiego, Zamku Księżniczki, Kangurzej Kajuty czy Strażnicy Elfów. W obiekcie przygotowano też Przystań Maluchów, czyli oddzielną strefę dla dzieci do czwartego roku życia. Na miejscu funkcjonuje kawiarenka, gdzie dorośli mogą się zrelaksować przy kawie i cieście.

1000 klocków

Nieco mniej znanym, a szalenie atrakcyjnym miejscem dla rodzin jest 1000 klocków, czyli kreatywne centrum zabaw z salą wyposażoną w ponad 100 tysięcy klocków LEGO. Co więcej, na miejscu dostępne są klocki różnych wielkości i o różnym stopniu skomplikowania, więc podczas rodzinnej wizyty z tutejszych atrakcji mogą skorzystać także dorośli. Obiekt ten jest zatem gotowym przepisem na udane, rodzinne popołudnie, które możecie spędzić w kreatywny sposób.

Muzeum Najmniejszych Książek Świata

Muzeum Najmniejszych Książek Świata to bardzo ciekawy punkt na mapie Katowic. Nie jest to typowa bawialnia, lecz wystawa, w związku z czym sprawdzi się najlepiej dla rodziców z nieco starszymi już dziećmi. W środku znajdziecie miniaturowe wersje najsłynniejszych dzieł polskiej literatury, biografie i pomniejszone warianty książek opisujących najważniejsze wydarzenia w historii ludzkości oraz naszego kraju.

Atrakcja malowania twarzy dla dzieci

Bombel Cafe i Fajne Miejsce Gili Gili

Bombel Cafe to miejsce, którego motywem przewodnim jest zachęcanie do zabawy w zgodzie z naturą. Wszystkie elementy bawialni wykonano zatem z drewna, kolorystyka jest raczej stonowana, a dużo przestrzeni ma zapewnić dzieciom możliwość rozwinięcia się pod względem kreatywnym. Przygotowane tu atrakcje umożliwiają najmłodszym odgrywanie ról, dzięki czemu mogą oni naśladować pewne zajęcia, które podpatrzyli wcześniej u dorosłych. W podobnym tonie urządzone jest Fajne Miejsce Gili Gili, czyli bawialnio-kawiarnia, gdzie przestrzeń dla dzieci została zaplanowana z myślą o rozwoju kreatywności. Na miejscu znajduje się strefa zabawy (gdzie można wcielać się w różne role), strefa sensoryczna i warsztatowa.

Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Muzeum Porcelany to lokalizacja, która zauroczy najmłodszych, a dorosłych przeniesie w czasy ich dzieciństwa. Na miejscu funkcjonuje kawiarnia oraz kilka stanowisk do zabaw i doświadczeń opartych na faktach naukowych, natomiast cała reszta obiektu ma już klimat całkowicie bajkowy. Cała przestrzeń jest starannie zaprojektowana, łącząc w sobie nowoczesny charakter z atmosferą niezwykle przyjazną dzieciom, które mogą spędzić tu długie godziny.

Wybrałeś już atrakcje turystyczne dla dzieci w Katowicach, które chcesz odwiedzić z najmłodszymi? Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Z myślą o dojechaniu do wybranych atrakcji turystycznych dla dzieci w Katowicach z pewnością warto skorzystać z usług taksówek, które oferuje nasza firma Eko Taxi. Tym samym nie musisz się przejmować zabieraniem własnego auta, które może być potem ciężko zaparkować. Z kolei jeżdżenie komunikacją zbiorową nie jest zwykle komfortowym wyborem, gdy podróżuje się z maluchami. Z Eko Taxi dojedziesz wszędzie przy zachowaniu maksymalnego komfortu.

Nasza oferta

Zachęcamy do wybrania usług Eko Taxi, gdyż oferujemy najniższe ceny, a kursy możesz zamawiać zarówno telefonicznie, jak i korzystając z naszej aplikacji. W taksówkach bez problemu rozliczysz się do tego w sposób bezgotówkowy, który preferuje obecnie wiele osób. Spokojnie zabiorą się z nami nawet większe rodziny, gdyż umożliwiamy zamówienie pojazdu typu VAN, dedykowanego nawet dla 6-7 osób.
Poza przejazdami w naszej ofercie znajdziesz również inne, niestandardowe usługi, takie jak zakupy na dowóz pod wskazany adres, przewóz bagaży, obsługa transportowa imprez i czy pomoc w odpaleniu samochodu w przypadku problemów na drodze.

Nasz przegląd atrakcji dla najmłodszych w Katowicach pokazuje, że w okolicy tej nie brakuje ciekawych punktów tego typu, a w wybrane miejsca najlepiej będzie dojechać taksówkami Eko Taxi. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Może Cię zainteresować również