Taxi busy w Katowicach – wygodne przejazdy nawet dla 8 osób!

Taxi busy w Katowicach to niezwykle wygodna forma transportu przeznaczona zarówno dla licznych grup podróżnych, jak i osób, które mają przy sobie wielkogabarytowe bagaże. Sprawdzają się także w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje przewoźnika podczas zorganizowanych imprez w postaci wesel, wieczorów kawalerskich czy też hucznie obchodzonych urodzin. Rozglądasz się za ciekawą ofertą wynajmu kilkuosobowego busa? Zastanawiasz się, co zrobić w sytuacji, gdy wracasz z imprezy większą grupą osób? A może potrzebujesz wygodnego transportu dla swoich bagaży? Nie zwlekaj i zamów taxi busa oznaczonego charakterystycznym logo Eko Taxi w Katowicach!

Spis treści:
Kto jest klientem taxi busów w Katowicach?
Co wybrać – taxi busa czy osobne taksówki?
Szukasz transportu na lotnisko? Wezwij taxi busa!
Cennik Eko Taxi Katowice
Metody płatności w Eko Taxi

Kto jest klientem taxi busów w Katowicach?

Zanim scharakteryzujemy typowego klienta taxi busa, warto pochylić się nad rozwinięciem samego terminu taxi busa, który nie dla wszystkich może być całkowicie jasny. Wynika to z faktu, że tego typu usługi stanowią swoistą nowość w branży taksówkarskiej i spotkać je można jedynie u nowoczesnych, idących z duchem czasu przewoźników. Taxi bus stanowi rodzaj samochodu transportowego służącego do przewożenia większej liczby pasażerów niż mieści standardowa taksówka osobowa. Taxi busem może się przemieszczać nawet do 9 osób wraz z kierowcą! Daje to znacznie większe możliwości niż podróżowanie klasycznym autem, w którym limit pasażerów sięga czterech osób.

Jakie grupy pasażerów korzystają z kursów taxi busami w Katowicach? Mowa tu przede wszystkim o mieszkańcach Aglomeracji Górnośląskiej. Taksówkę w postaci wieloosobowego busa bardzo często wzywają osoby korzystające z nocnych uroków miasta. Zabawa w licznych klubach, barach, pubach i dyskotekach zlokalizowanych w Katowicach, Będzinie czy Chorzowie nie musi urywać się wraz z zamknięciem lokalu – wystarczy wezwać taxi busa, aby wszyscy uczestnicy imprezy mogli wspólnie trafić w zupełnie nowe miejsce docelowe. I to bez konieczności zamawiania dwóch osobnych taksówek! Taxi bus sprawdzi się także w sytuacji, gdy planujemy rodzinne odwiedzenie kawiarni w centrum miasta bądź wybieramy się na istotne wydarzenie kulturalne większą grupą przyjaciół. To także świetna alternatywa dla podróżowania autobusami w sytuacji, gdy z ciężkimi bagażami wybieramy się na lotnisko bądź dworzec kolejowy.

Taxi busy w Katowicach są popularnym rozwiązaniem transportowym wśród klientów biznesowych. Świetnie sprawdzają się bowiem jako środek lokomocji dla pracowników chcących dostać się na szkolenie, konferencję czy też oficjalny bankiet. Pracodawcy niejednokrotnie zamawiają je także w sytuacji, gdy ich przedsiębiorstwo odwiedzane jest przez wieloosobową delegację – wystarczy jeden taxi bus, aby goście mogli błyskawicznie i wygodnie przedostać się z lotniska do wynajętego na ten czas hotelu bądź bezpośrednio do siedziby firmy. Usługa przydaje się także w sytuacji, gdy pracownicy biorą udział w imprezach integracyjnych – warto, aby dobre relacje nawiązywały się już na etapie podróżowania do miejsca docelowego!

Taxi busy chętnie wzywają także obecni w Katowicach turyści. Dotyczy to szczególnie większych grup zwiedzających, którzy mają przy sobie wiele nieporęcznych bagaży. Zamiast narażać się na mało komfortowe przejazdy komunikacją miejską, wystarczy jeden telefon, aby wszyscy uczestnicy wycieczki mieli szansę przedostać się do miejsca noclegowego bez tracenia energii już pierwszego dnia po przyjeździe. Przejazdy taxi busem szczególnie docenią dzieci oraz osoby starsze, dla których komfort podróżowania ma niebagatelne znaczenie. Wieloosobowa taksówka stanowi rodzaj gwarancji, że dostaniemy się dokładnie w wybrane miejsce docelowe – prowadzona jest bowiem przez profesjonalnie przeszkolonego kierowcę, który doskonale orientuje się w topografii Katowic i innych miast wchodzących w skład pierwszej i drugiej strefy taxi.

Dwie osobne taksówki czy jeden taxi bus? Która opcja transportu lepiej sprawdzi się w Katowicach?

Niektórzy zastanawiają się, czy możliwość wezwania taxi busa w Katowicach nie jest równoznaczna z zamówieniem dwóch osobnych taksówek w to samo miejsce. Wszystko zależy jednak od okoliczności. Czasem na transport oczekuje grupa pięciu osób i zamawianie osobnej taksówki dla jednego tylko pasażera to niepotrzebne podwajanie kosztów przejazdu. Zdarza się także, że pasażerowie nie powinni się rozdzielać z innych powodów – np. w sytuacji, gdy przejazd dotyczy osoby dorosłej i grupy małych dzieci.

W zaistniałej sytuacji warto zamówić taxi busa. Unikamy niepotrzebnych kosztów, gdyż w samochodzie zmieści się nawet ośmiu pasażerów. Do tego znika zmartwienie w postaci konieczności rozdzielenia się na czas podróży – dzieci pozostają na oku rodziców, a cała grupa podróżnych zostaje dowieziona na miejsce docelowe w tym samym momencie. Kurs taxi busem w Katowicach nie wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. Z tego powodu jest to usługa popularna także wśród powracających z imprez grup studentów. Jeśli już jesteśmy przy kosztach, warto zwrócić uwagę na to, że w Eko Taxi Katowice stawki za kilometry przebyte przez taxi busy odpowiadają regularnej ofercie przewoźnika. Oznacza to, że ustalenie przybliżonego kosztu kursu nie nastręcza potencjalnym pasażerom najmniejszych nawet trudności.

Szukasz taniego transportu na lotnisko bądź dowolne inne miejsce w Katowicach i okolicznych miastach? Wezwij taxi busa!

Katowice to miasto, w którym nietrudno znaleźć atrakcyjne oferty wynajmu taxi busów, również w przypadku przejazdu bezpośrednio na lotnisko w Pyrzowicach. Wynika to z panującej na śląskim rynku taksówkarskim konkurencji, która sprawia, że przewoźnicy wręcz prześcigają się w oferowaniu jak najatrakcyjniejszych propozycji cen i usług. Warto wziąć pod uwagę to, że koszty za pokonane kilometry to nie jedyne kryterium, jakim powinien kierować się pasażer poszukujący atrakcyjnych ofert przejazdów taxi busami. Na jakie inne aspekty zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy przejazdy nie zagrażają bezpieczeństwu pasażera.

Godni zaufania przewoźnicy oferują pracę na stanowisku taksówkarza jedynie osobom, które mogą pochwalić się udokumentowanym doświadczeniem w pracy kierowcy. Ważne jest, aby za kierownicą czuć się pewnie i nie ulegać sytuacjom stresowym. Od taksówkarza oczekuje się także profesjonalizmu i obycia w kontakcie z klientem. Serdeczność i odpowiednie pierwsze wrażenie mogą mieć niejednokrotnie decydujący wpływ dla zatrzymania klienta na dłużej niż tylko jeden przejazd! W momencie, w którym decydujemy się na usługi sprawdzonej korporacji taxi, zyskujemy gwarancję, że nasz kurs obsłużony zostanie przez wyszkolonego kierowcę, który na życzenie jest w stanie zaprezentować nam wszystkie dokumenty niezbędne w swojej profesji. Nie musimy się wówczas martwić także o stan techniczny pojazdu – godne zaufania sieci taxi wysyłają po swoich pasażerów wyłącznie auta mające aktualne przeglądy. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż w przeciągu ostatnich lat nietrudno natknąć się na oferty przejazdów proponowane przez tzw. „wolnych jeźdźców”, czyli kierowców, którzy nie należą do żadnej firmy taksówkarskiej. Bywa, że osoby te nie dysponują żadnym dokumentem potwierdzającym ich kwalifikację w profesji taksówkarza – brak im licencji czy też zaświadczenia o przebytym szkoleniu z topografii wybranego miasta. W dodatku niezrzeszeni kierowcy bardzo często samodzielnie windują stawki za kursy, przez co osiągają one znacznie wyższe wysokości niż w przypadku stałych cen, jakie znaleźć możemy u rzetelnych korporacji – np. w Eko Taxi Katowice.

Eko Taxi to ogólnopolska sieć taksówkarska, której filie poza Katowicami znaleźć można także w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. Zapoznaj się z cennikiem korporacji i skończ z przepłacaniem za taksówki i taxi busy!

Potrzebujesz 6-osobowego bądź większego taxi na terenie Katowic? Sprawdź cennik Eko Taxi!

Cennik Eko Taxi w Katowicach, w którym znaleźć możemy także stawki dotyczące przejazdów taxi busami udowadnia, że rzetelna firma może oferować jednocześnie jedne z najtańszych przejazdów na Śląsku! Ceny w Eko Taxi są na tyle atrakcyjne, że po usługi firmy sięgają bardzo różnorodne grupy pasażerów – od korzystających z uroków nocnego życia mieszkańców Aglomeracji Śląskiej poprzez wybierających się na firmową konferencję biznesmenów aż po zwiedzających najciekawsze punkty miasta turystów. Na centralę Eko Taxi dzwonią zarówno wracający z dyskoteki studenci pierwszych lat studiów, jak i zamożni mieszkańcy, którzy w odświętnych strojach spieszą na uroczyste premiery teatralne i operowe. Wszystko dzięki niezwykle atrakcyjnemu cennikowi, którego stawki kształtowane są na podstawie dwóch najistotniejszych czynników – strefy taxi, w jakiej odbywa się kurs oraz rabatu przydzielanego klientom, którzy wzywają taksówkę za pośrednictwem telefonu na centralę lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Pozostali pasażerowie (czyli ci, którzy auto zgarnęli z postoju taxi) płacą stawki bez rabatu.

W Aglomeracji Śląskiej wyróżnić można dwie strefy taxi:

 • I strefa, która obejmuje swym zasięgiem Katowice, Chorzów, Będzin, Czeladź, Siemianowice i Mysłowice,
 • II strefa, która obejmuje zasięgiem pozostałe miasta Aglomeracji.

Przy uwzględnieniu powyższych wytycznych cennik Eko Taxi w Katowicach kształtuje się jak poniżej.

Cennik dla osób podróżujących taksówką bądź taxi busem z postoju (bez rabatu):

 • opłata początkowa: 8 złotych,
 • opłata za godzinę postoju: 40 złotych,
 • stawka za kilometr w dni powszednie od 6:00 do 22:00 (I strefa): 2,50 złotych,
 • stawka za kilometr w niedziele i święta oraz dni powszednie od 22:00 do 6:00 (I strefa): 2,90 złotych,
 • stawka za kilometr w dni powszednie od 6:00 do 22:00 (II strefa): 3,50 złotych,
 • stawka za kilometr w niedziele i święta oraz dni powszednie od 22:00 do 6:00 (II strefa): 4,50 złotych.

Cennik dla osób podróżujących taksówką bądź taxi busem wezwanych za pośrednictwem telefonu na centralę lub aplikacji mobilnej (z rabatem):

 • opłata początkowa: 6 złotych,
 • opłata za godzinę postoju: 36 złote,
 • opłata za dostawienie taxi busa: 15 złotych,
 • stawka za kilometr w dni powszednie od 6:00 do 22:00 (I strefa): 1,86 złotych,
 • stawka za kilometr w niedziele i święta oraz dni powszednie od 22:00 do 6:00 (I strefa): 2,40 złotych,
 • stawka za kilometr w dni powszednie od 6:00 do 22:00 (II strefa): 3,20 złotych,
 • stawka za kilometr w niedziele i święta oraz dni powszednie od 22:00 do 6:00 (II strefa): 3,96 złotych.

Wzywasz taxi busa z Eko Taxi? Poznaj najważniejsze zasady podróżowania samochodem z charakterystyczną zieloną koniczynką!

Jeśli planujesz kurs taksówką przewidziany na większą liczbę pasażerów niż mieści się w standardowym samochodzie osobowym, koniecznie poinformuj o tym dyspozytorkę z centrali. Zyskasz wówczas gwarancję, że pod wskazanym adresem pojawi się taksówka zdolna pomieścić wszystkich uczestników wycieczki. Innym rozwiązaniem jest zaznaczenie jednej z opcji dostępnych przy zamawianiu taxi poprzez aplikację mobilną. Gdy zapomnimy poinformować personel Eko Taxi o tym, jak dużego auta potrzebujemy i na nasze zamówienie odpowie standardowa osobówka, którą następnie korporacja będzie musiała podmienić na taxi busa, zapłacimy dodatkowo 20 złotych. To suma przeznaczona na koszty związane z wysłaniem niepotrzebnego auta. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych wydatków, należy odgórnie sprecyzować zamówienie.

Jak zapłacić za taxi busa? Poznaj atrakcyjne metody płatności oferowane przez Eko Taxi Katowice!

Taxi busy to zaledwie wierzchołek góry usług, jakie znaleźć można w ofercie Eko Taxi w Katowicach. Poza klasycznymi kursami na terenie Katowic, przejazdami z lotniska czy też transportem pomiędzy hotelem a budynkiem, w którym odbywa się konferencja służbowa, korporacja umożliwia także zlecenie wielu usług, które okazują się bardzo pomocne w codziennych obowiązkach. Za każdą z nich przewoźnik oferuje niezwykle niskie, atrakcyjne stawki!

Gdy wspominamy o stawkach, nie sposób nie napomknąć o bardzo wygodnych metodach płatności za usługi Eko Taxi w Katowicach. Wszystkie samochody oznakowane logo korporacji umożliwiają swoim pasażerom dokonanie opłaty za kursy za pośrednictwem karty płatniczej, debetowej lub kredytowej. Wszystko dzięki wyposażeniu w postaci terminali, które znacząco zaoszczędzają czas – zarówno kierowcy, jak i klientów. To także remedium na kłopotliwe sytuacje, w których pasażer zmuszony jest poprosić taksówkarza o dodatkowy przystanek na trasie celem udania się do najbliższego bankomatu. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że po taksówki częściej sięgają osoby, które nie przepadają za noszeniem przy sobie gotówki, ceniąc sobie płatności elektroniczne. Oczywiście entuzjaści tradycyjnych form płatności za kursy z Eko Taxi wciąż mogą płacić gotówką.

W Eko Taxi znaleźć możemy także opcję płatności wprost idealną dla klienta biznesowego. Mowa tu o specjalnych bonach na przejazdy bezgotówkowe przydzielanych na podstawie umowy zawieranej pomiędzy przewoźnikiem a firmą zainteresowaną przewozami dedykowanymi pracownikom. W praktyce tego typu kursy taxi niczym się nie różnią od tradycyjnych przejazdów – poza tym, że klienci wzywają taksówkę za pośrednictwem dedykowanego numeru telefonu, a kwotę zapisaną na taksometrze zatwierdzają specjalnym, przypisanym do umowy numerem PIN. Po upływie miesiąca wszystkie zrealizowane w ten sposób kursy zostają zliczone na fakturze VAT, na której spłacenie kontrahent ma aż 21 dni roboczych.

Aby mieć bieżącą kontrolę nad kursami pracowników, przedstawiciel firmy otrzymuje od Eko Taxi dostęp do specjalnej platformy elektronicznej. Jest to panel, który pozwala zarządzać historią oraz ustawieniami dotyczącymi przyszłych przejazdów w prosty i wygodny sposób. Dzięki dostępowi do aplikacji można generować czytelne raporty, nadawać ograniczenia dotyczące liczby kursów oraz wyznaczać pory, w których pracownicy nie mogą z nich korzystać – jak godziny po pracy, czy weekendy. Z pozycji platformy możliwe jest także generowanie gotowych do druku voucherów na przejazdy, które następnie wręczyć można wybranym pracownikom.

Może Cię zainteresować również