Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach jest jedną z najistotniejszych atrakcji w tym mieście w okresie świątecznym. Wydarzenie to zawsze cieszy się ogromną popularnością – zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów przyjeżdżających z dalekich części Polski. Jarmark jest doskonałym miejscem do spędzania czasu w gronie rodziny lub przyjaciół, a także idealną okazją, aby nabyć wiele tradycyjnych świątecznych specjałów. Jeżeli planujesz przyjechać na jarmark w Katowicach, lepiej zrezygnuj z własnego samochodu i skorzystaj z taksówek Eko Taxi Katowice.

Spis treści:
Dojedź na miejsce, korzystając z Eko Taxi Katowice
Dlaczego warto wybrać się na jarmark?
Atrakcje dla dorosłych
Atrakcje dla dzieci

Dojedź na jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach, korzystając z taksówek Eko Taxi

W związku z licznymi atrakcjami i świątecznymi stoiskami jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach wiąże się ze wzmożonych ruchem ulicznym. Szczególnie tłoczno robi się w weekendy w godzinach popołudniowych. Chęć skorzystania z własnego samochodu może być pułapką, przez którą większość czasu, jaki planowałeś poświęcić na bycie na jarmarku, spędzisz w długich ulicznych korkach. Co więcej, przy wzmożonym ruchu problematyczne będzie również poszukiwanie wolnych miejsc parkingowych. Najprawdopodobniej wszystkie w centrum miasta będą zajęte, a jedyne wolne znajdziesz daleko od jarmarku.
W takiej sytuacji najrozsądniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty Eko Taxi Katowice. Oferujemy najniższe ceny przejazdów w całych Katowicach, a nasi kierowcy są dostępni całodobowo. Dzięki taksówkom Eko Taxi nie będziesz musiał odmawiać sobie gorącego grzańca, który jest symbolem jarmarku świątecznego. Cena skorzystania z taxi naszej korporacji nie będzie znacząco różniła się od kwoty, jaką wydasz na dojazd własnym samochodem. Standard i wyposażenie naszych pojazdów gwarantują wysoki komfort oraz bezpieczeństwo podróży. Jeżeli planujesz wybrać się na jarmark w liczniejszym gronie, możesz zamówić u nas pojazd dla 6 pasażerów. Zapraszamy do kontaktu z naszym dyspozytorem w celu zarezerwowania przejazdu taxi.

Dlaczego warto wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach 2022?

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach w 2022 roku obfituje w szereg zróżnicowanych atrakcji. Jest to doskonałe miejsce rozrywkowe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Katowicki jarmark należy do jednych z największych w Polsce. Wydarzenie zaczęło się 18.11.2022 i potrwa aż do 08.01.2023 roku. Jarmark w Katowicach ma nawet zaplanowany harmonogram – w poszczególne dni funkcjonowania odbywać się będą również wydarzenia specjalnie, takie jak koncerty muzyczne, Parada Mikołajowa czy pokaz grupy Inferis Teatr Ognia. Zachęcamy do śledzenia informacji na temat jarmarku świątecznego w Katowicach.

Jarmark świąteczny w mieście

Atrakcje dla dorosłych

Jarmark świąteczny to przede wszystkim miejsce spotkań. Zdecydowanie rekomendujemy tę imprezę jako okazję do spędzenia czasu z drugą połówką, grupą przyjaciół czy całą rodziną. W pięknej scenerii świątecznych ozdób z pewnością bardzo posmakuje Ci grzaniec, który jest nieodłącznym elementem każdego jarmarku bożonarodzeniowego. Ten gorący napój alkoholowy wspaniale ogrzewa i – co najważniejsze – smakuje. Dla wielu osób jest obowiązkowym punktem do odhaczenia w okresie świątecznym.
Jarmark w Katowicach składa się z licznych stoisk, które oferują zróżnicowane produkty. Są to zarówno świąteczne słodycze, takie jak pierniki i ciasteczka, tradycyjne polskie potrawy jak bigos czy ogromna pajda ze smalcem i ogórkiem, a także oscypki na grillu z żurawiną czy prażone orzechy i pieczone kasztany. Czas spędzony na jarmarku jest świetną okazją do spróbowania wszystkich tych charakterystycznych dla świąt potraw i przekąsek, które najlepiej smakują właśnie w okresie Bożego Narodzenia.
Co więcej, na jarmarku możesz również kupić wiele produktów, które odnajdą zastosowanie w Twoim domu podczas świąt. Na stoiskach znajdziesz mnóstwo dekoracji świątecznych, często wykonanych ręcznie, takich jak figurki, świeczniki czy bombki, a także choinki świąteczne. Możesz tam również nabyć domowej roboty przetwory, które będą nowością na Twoim stole świątecznym.

Atrakcje dla dzieci

Dla dzieci obecność na jarmarku świątecznym to często wielkie przeżycie. Wokół jest wiele świecących się dekoracji, wyrzeźbionych z drewna zwierząt, a także osób przebranych za Mikołaja, elfy i aniołki. Na dzieciach zrobi to ogromne wrażenie. Podczas jarmarku na katowickim Rynku dostępne będzie również lodowisko, a także młyńskie koło, które zapewnią dzieciom wiele rozrywki. Dodatkowo dzieci będą zachwycone liczbą słodyczy dostępnych na stoiskach, jakie będą mogły skosztować. Spodobają im się na pewno kolorowe lizaki, gorące gofry oraz świeże pierniki.

Jarmark świątecznych w Katowicach do doskonała atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W celu dotarcia na miejsce zachęcamy do skorzystania z oferty przejazdów Eko Taxi Katowice.

Może Cię zainteresować również