Majówka w Katowicach – kiedy wypada długi weekend w 2019 r. i dokąd warto się wtedy wybrać, aby pozwiedzać lub wypocząć?

Majówka w Katowicach – kiedy wypada długi weekend w 2019 r. i dokąd warto się wtedy wybrać, aby pozwiedzać lub wypocząć?

Katowicka Majówka jest uwielbiana przez drużynę Eko Taxi. Tegoroczny długi weekend będzie wyjątkowy – biorąc tylko kilka dni urlopu, możemy zapewnić sobie ponad tydzień wolnego. Choć wielu Polaków z roku na rok coraz chętniej wybiera się na grilla do znajomych posiadających przydomowy ogródek czy korzysta z możliwości urządzenia pikniku w okolicy miejskich terenów zielonych, nadal wielu z nas chętnie wyjeżdża na te kilka dni, aby choć na chwilę oderwać się od codziennej rutyny. Dokąd więc wybrać się na długi weekend majowy 2019? Podpowiadamy!

Spis treści:
Co świętujemy?
Morze, góry, a może miejskie atrakcje?
Pomysły na długi weekend
Bezpieczne powroty z imprez

Majówka 2019 za pasem. Ale co tak naprawdę świętujemy podczas długiego weekendu? Eko Taxi Katowice wyjaśnia

Majówka 2019 nadchodzi wielkimi krokami więc dobrze będzie przypomnieć sobie, skąd właściwie wywodzi się tradycja majowego weekendu świętowanego przecież nie tylko w Katowicach, ale w całej Polsce. Wyjaśniamy, jakie dni świąteczne sprawiają, że nosi on miano długiego weekendu. Dlaczego aż dwa dni następujące w odstępie zaledwie jednego dnia po sobie stały się wolne od pracy?

1 maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

1 dnia maja obchodzi się w wielu krajach na całym świecie dzień znany powszechnie jako Święto Pracy. Święto to, wprowadzone przez II Międzynarodówkę w 1889 r., ustanowiono na cześć strajkujących w Chicago w 1886 roku. Pracownicy domagali się tam wówczas – podobnie jak na terenie całych Stanów Zjednoczonych – wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy zamiast obowiązującego dotychczas obowiązku pracy przez 12 godzin dziennie. W Chicago strajki te przybrały jednak niespodziewanie brutalny obrót. Właśnie 1 maja 1886 r. konflikt pomiędzy policją a strajkującymi doprowadził do pierwszych poważnych starć, które podczas kilku kolejnych dni przyniosły kilka ofiar śmiertelnych. W ramach protestu setki robotników zgromadziły się na Haymarket Square w Chicago, gdzie 4 maja doszło do tragedii. W tłum walczących ze sobą policjantów i protestujących wrzucono bombę, która spowodowała śmierć kolejnych 11 osób i poważne obrażenia u dziesiątek osób z tłumu.

W Polsce Święto Pracy stało się świętem państwowym dopiero w 1950 r., co obecnie przyczynia się do traktowania tego dnia jako jednego z tak zwanych „reliktów komunizmu” w naszym kraju. Powinniśmy jednak pamiętać, że pierwsze obchody tego święta na ziemiach polskich miały miejsce już w 1890 roku. Dziś 1 maja nadal stanowi dzień pamięci o tych, którzy zadbali o to, abyśmy mogli dziś cieszyć się 40-godzinnym tygodniem pracy, wolnymi weekendami i płatnym urlopem.

2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

W dniu dzielącym dwa wolne od pracy święta, czyli 2 maja, ustanowiono w 2004 r. Dzień Flagi RP. Nie jest on co prawda dniem wolnym od pracy, lecz postanowiono wykorzystać podniosłe nastroje związane z dwoma istotnymi z punktu poczucia tożsamości narodowej świętami i uznać dzielący je dzień za moment, kiedy czcimy naszą narodową flagę. Co ciekawe, 2 maja to również rocznica zatknięcia biało-czerwonej flagi na berlińskim Reichstagu w 1945 r., po zdobyciu stolicy III Rzeszy. W tym dniu w okresie rządów komunistycznych w naszym kraju zdejmowano też flagi zakładane na obchody Święta Pracy po to, aby żadna przypadkiem nie pozostała widoczna w czasie zakazanych obchodów Święta Konstytucji.

3 maja – Święto Narodowe 3 Maja

3 maja świętujemy w Polsce rocznicę przyjęcia Konstytucji 3 Maja, uchwalonej w 1791 r. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie – powstała ona bowiem zaledwie w dwa lata po uchwalonej w 1789 r. konstytucji amerykańskiej. Dzień uchwalenia polskiej konstytucji został uznany za oficjalne święto narodowe już w kilka dni po jej wejściu w życie, czyli 5 maja 1791 r. Ze względu na rozbiory i utratę niepodległości naszego kraju w 1795 r. na aż 123 lata, ponowne obchody święta miały miejsce dopiero w 1919 r.. Kolejną przerwę w świętowaniu tego uroczystego dnia stanowiła II wojna światowa. Choć tuż po niej, w 1946 r., próbowano powrócić do tradycji, grupy chcące uczcić rocznicę uchwalenia konstytucji były rozpędzane przez milicję, a komunistyczny rząd zakazał publicznego świętowania. Dzień 3 maja nie znalazł się też na ustawowej liście dni wolnych od pracy w 1951 r., co stanowiło o jego oficjalnym zniesieniu przez władze. Do obchodów zaczęto stopniowo powracać dopiero trzydzieści lat później, w 1981 r., a od 1990 r. święto to jest ponownie świętem państwowym.
Warto zauważyć, że 3 maja w Kościele Katolickim jest dniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, a jego obchody łączą się często z wspominaniem o Konstytucji 3 Maja i dziękczynieniem za odzyskanie niepodległości przez nasz kraj.

Kiedy wziąć wolne w pracy, by cieszyć się długim urlopem?

Dla katowickich kierowców taksówek majówka to jeden z ulubionych okresów w roku – na drogach jest pusto, jeździ się więc szybko i przyjemnie. Tegoroczna przerwa obejmie daty od 27 kwietnia do 5 maja. Dwa dni wolne od pracy, czyli 1 i 3 maja, wypadają bowiem we środę i piątek. Wystarczy więc wziąć tylko trzy dni urlopu, aby cieszyć się dziewięciodniowym wypoczynkiem. Warto więc wykorzystać szansę i wybrać się gdzieś na naprawdę wyjątkowy majowy weekend. Na grilla do szwagra możemy pojechać za rok, kiedy dni wolne wypadną odpowiednio w piątek i w niedzielę, więc weekend nie będzie taki długi. Tym razem spróbujmy więc wymyślić coś, na co przyda nam się ten dodatkowy czas niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami aktywnego czy bardziej tradycyjnego wypoczynku.

Mając więc okazję na aż dziewięć dni wolnego, powinniśmy odpowiednio wcześniej zaplanować nasz wyjazd. Zdecydujmy, dokąd chcemy jechać, jak świętować i czy wolimy relaks na łonie natury, czy może aktywne zwiedzanie lub wręcz imprezowanie. W razie braku pomysłów, służymy pomocą i odpowiadamy, dokąd wybrać się na wyjątkowo długi – bo trwający ponad tydzień – majowy weekend!

Odpoczynek podczas majówki

Morze, góry, a może miejskie atrakcje? Gdzie pojechać na majówkę w 2019 roku? Propozycje Eko Taxi Katowice

Co roku tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy Polaków zastanawiają się, gdzie wyjechać na majówkę. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się z kierowcami Eko Taxi Katowice. Na podstawie sugestii naszych pasażerów proponujemy, wybrać w 2019 r. nieco mniej popularne i przewidywalne rozwiązanie niż wyjazd w góry czy nad morze. Spodoba się ono przede wszystkim tym, którzy chcieliby uniknąć tłumów, których w najpopularniejszych miejscowościach i na południu, i na północy naszego kraju z pewnością nie zabraknie. Będzie również ciekawe dla osób, które podczas wyjazdu planują spędzić ciekawie czas również poza hotelem, a nie tylko korzystać z udogodnień przyhotelowej strefy spa czy znajdującej się przy naszym miejscu noclegu kawiarni, restauracji czy baru. Jaka to propozycja? Majówka w mieście! Oczywiście, najlepiej w innym niż to, z którego pochodzimy i w którym na co dzień możemy cieszyć się setkami atrakcji. Na tych kilka dodatkowych dni wolnego, które nie trafiają się przecież co roku, warto wybrać się do miasta, które może nie króluje w rankingach miejscowości wypoczynkowych, lecz z pewnością ma turystom mnóstwo atrakcji do zaoferowania.

Długi weekend w Katowicach

Jedną z takich miejscowości są Katowice. To miasto, będące stolicą województwa śląskiego, może poszczycić się historią sięgającą ok. XIV w., kiedy stanowiło raczej sieć niepowiązanych ze sobą oficjalnie, lecz współpracujących osad rolniczych. Ich mieszkańcy już wówczas zajmowali się wydobyciem stali i jej obróbką. Miejscowość otrzymała prawa miejskie dopiero w okresie przyspieszonego rozwoju pod koniec XIX w., a po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości została wraz z okolicznymi miastami Górnego Śląska przyłączona do Polski. XX-wieczna historia Katowic to burzliwy okres zmagań pomiędzy niehomogeniczną społecznością, jaką w tej części naszego kraju stanowili wówczas Ślązacy, Niemcy i Polacy, a także dość liczna mniejszość żydowska. Miały tu miejsce plebiscyty, podczas których mieszkańcy decydowali, do którego z krajów – Polski czy Niemiec – chcą zostać przyłączeni, oraz następujące w ich wyniku powstania śląskie. W okresie II wojny światowej miasto stało się częścią III Rzeszy, aby w 1945 r. wrócić w ręce Polski. Od tej pory stanowi ono jedną z największych potęg gospodarki naszego kraju z Górnośląskim Parkiem Przemysłowym utworzonym w miejscu po dawnej Hucie Silesia. Mimo likwidacji licznych hut i kopalń na tym terenie, przemysł ciężki nadal pozostaje tu kluczowy. Wciąż działają tu kopalnie węgla, połączone pod szyldem Katowickiego Holdingu Węglowego, a także aż cztery huty.

Pomysły na majówkę 2019 w Katowicach. Propozycje Eko Taxi

Spędzenie majówki 2019 w Katowicach to świetna okazja, aby poznać bliżej fascynującą historię tego miasta i zobaczyć wraz z Eko Taxi wszystkie jego najważniejsze zabytki. Stolica Śląska znana jest również ze swojej bogatej oferty festiwali i imprez muzycznych. Sporo dzieje się tam też w dziedzinie sportu. W tegoroczny weekend atrakcji z pewnością wam nie zabraknie. Poniżej przedstawiamy część z nich.

Zwiedzanie Katowic

Architektura Katowic jest szalenie ciekawa. Miasto należy bowiem, podobnie jak Łódź i Gdynia, do miejscowości, w których układ urbanistyczny nie powstawał w sposób uporządkowany w miarę rozbudowy średniowiecznego rynku. Nie znajdziemy tu raczej zabytków reprezentujących typowe style architektoniczne takie jak gotyk, renesans czy barok. Jak już wspomnieliśmy, Katowice powstały bowiem z kilku niepowiązanych ze sobą niewielkich osad, które rozwijały się do pewnego stopnia niezależnie. Przez to dzisiejszy wygląd miasta definiuje przede wszystkim to, jak każde z osiedli czy wsi znajdujących się dziś w jego obrębie zmieniało się na przełomie XIX i XX w., w okresie najszybszego rozwoju ekonomicznego i demograficznego Katowic.

Niemniej jednak fani zabytków architektury znajdą tu liczne przykłady neorenesansu, neobaroku czy secesji. W południowej części miasta od 1922 r. powstawała także tak zwana modernistyczna część miasta, której wygląd odzwierciedla najistotniejsze wpływy epoki takie jak architektura Bauhausu, działalność grupy De Stijl czy dzieła Le Corbusiera. W Katowicach do dziś znajduje się także okazały budynek Sejmu Śląskiego, który powstawał w latach 20. XX w. i stanowi wspaniały przykład modernizmu. Podobnie jak w innych miastach Polski, po II wojnie światowej w Katowicach panować zaczął socrealizm. Jego świetnym przykładem jest między innymi zabytkowy Pałac Młodzieży, ukończony w 1951 r. Składa się on z kompleksu dziesięciu budynków i łączy w sobie cechy architektury socrealistycznej z późnym modernizmem i monumentalizmem. W okresie komunistycznym w Katowicach powstała również rozpoznawalna dziś w całym kraju hala widowiskowo-sportowa Spodek, w której odbywają się ważne wydarzenia sportowe oraz koncerty największych gwiazd muzyki z całego świata.

Najpopularniejszymi zabytkami Katowic są jednak z pewnością mieszczańskie kamienice śródmiejskie z XIX w. oraz Kościół Mariacki wraz z prowadzącym do niego deptakiem, czyli ul. Mariacką. Ciekawy jest tu również eklektyczny budynek Łaźni Miejskiej, wzniesionej na przełomie XIX i XX w. oraz nieco wcześniejsza, renesansowa budowla z lat 70. XIX w., jaką jest Pałac Braci Goldsteinów. Warto także zobaczyć – z pewnością nie tylko od zewnątrz! – neoklasycystyczny gmach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, wzniesiony w latach 1905–1907.

Spodek w Katowicach

Dla entuzjastów muzyki

W trakcie tegorocznej majówki Katowice wypełnią się dźwiękami najlepszych kapel z całego świata. Przebywając w tym czasie w stolicy Śląska, będziecie mieli szansę załapać się na koncert takich sław jak Bobby McFerrin czy The Dumplings. Entuzjaści jazzu i bluesa z pewnością zakupią bilety na co najmniej jedno z licznych wydarzeń organizowanych w ramach Katowice JazzArt Festival. Specjalną ofertę dla fanów muzyki klasycznej przygotowała również NOSPR.

Majówka z muzyką klasyczną i gwiazdą sceny reagge

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia to chluba Katowic. Odbywają się tam koncerty najlepszych muzyków klasycznych z całego świata. Praktycznie codziennie w nowoczesnym gmachu przy pl. Kilara 1 ma miejsce jakieś wydarzenie. Są to olbrzymie widowiska muzyczno-świetlne na wielkiej sali na 1800 miejsc lub kameralne słuchowiska dla maksimum 300 osób. Program instytucji oparty jest na tematycznych cyklach (np. Wtorkowy Klub Jazzowy, Środa dla Młodych, Muzyka dawna) i uzupełniany o koncerty okolicznościowe, jubileuszowe lub gościnne występy zagranicznych artystów. Warto również wspomnieć o warsztatach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród mieszkańców konurbacji katowickiej.

Ceny biletów zależą bezpośrednio od typu występu. Najdroższe mogą sięgać kilkuset złotych. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek, przygotowano cykl NOSPR Kameralnie, w ramach którego można delektować się muzyką na żywo za jedynie 11 zł! Obowiązują też ulgi ustawowe i zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

W ciągu dziewięciu dni tegorocznej majówki w NOSPR-ze odbędzie się osiem znakomitych wydarzeń. Na niedzielę 28 kwietnia zaplanowano koncert muzyki operowej. Katowicka orkiestra pod batutą Pawła Kapuły zagra utwory z „Samsona i Dalili” Camille’a Saint-Saënsa oraz „Wesela na wieży Eiffela” stworzonego przez tzw. francuską Grupę Sześciu. Dwa dni później odbędzie się solowy występ zdobywczyni Grammy Awards, Karen Edwards, w ramach Wtorkowego Klubu Jazzowego. Z pewnością będzie on niebywałą gratką dla miłośników swingu i soulu – Edwards jest gwiazdą wielkiego formatu znaną szerszej publiczności z kooperacji z takimi sławami jak Prince, Stevie Wonder czy Tony Bennett. Zapowiada się więc znakomite show. 2 i 3 maja przewidziano słuchowiska z okazji trwającego roku moniuszkowskiego. Na pierwsze z nich zaprasza kwartet w składzie Nikola Frankiewicz, Grzegorz Witek (skrzypce), Beata Raszewska (altówka) i Łukasz Tudzierz (wiolonczela). Artyści przypomną nam kameralne kompozycje Stanisława Moniuszki i Józefa Wieniawskiego na instrumenty smyczkowe. Ich występ będzie znakomitym wprowadzeniem do uroczystej gali „Czasy Moniuszki”, która odbędzie się następnego dnia. Na scenie zagości wtedy Aleksandra Kurzak, wybitna śpiewaczka operowa, która występowała w takich miejscach jak włoski Teatro alla Scala, wiedeńska Staatsoper, Teatro Real w Madrycie czy nowojorska Metropolitan Opera. Jej urzekający sopran usłyszymy w akompaniamencie pełnej orkiestry NOSPR-u dowodzonej przez Yvana Cassara. Program wydarzenia składa się oczywiście głównie z dzieł najwspanialszego polskiego kompozytora, choć towarzyszyć im też będą intermezza napisane przez Charlesa-François Gounoda i Giuseppe Verdiego. Ceny biletów nie należą do najtańszych (100–160 zł w zależności od miejsca na widowni), ale z pewnością są warte dużych pieniędzy – takiej skali wydarzenie nie zdarza się często.

NOSPR na zakończenie majówki

Ostatnie dni majowej przerwy, weekend 4–5 maja, wypełnią dźwięki lokalnego Kwartetu Śląskiego oraz trzech zagranicznych wirtuozów. W sobotę o 18.00 na sali kameralnej odbędzie się koncert inspirowany dziełami mniej znanych polskich symfoników. Będzie to okazja do zapoznania się z twórczością Mieczysława Wajnberga, Szymona Laksa i Zugmunta Noskowskiego. Wzruszające i pełne nostalgii utwory tych panów pochodzą z lat 70. XX w. Jest to muzyka prosta i powściągliwa, ale jednocześnie kunsztowna, dopracowana rytmicznie i narracyjnie.
Dwie godziny później rozpocznie się natomiast prawdziwe megawidowisko. Bobby McFerrin wraz z czwórką utalentowanych muzyków powraca do Polski z nowym projektem o nazwie „Gimme 5”. Idea koncertu zakłada, że mistrz improwizacji muzycznej najpierw wykona na scenie utwory ze swojej ostatniej trasy koncertowej „Circlesongs”, a następnie podda je twórczej interpretacji wraz z publicznością. Słuchacze będą zachęcani do współudziału w komponowaniu muzyki na żywo. Będą mogli mruczeć, klaskać, tupać, gwizdać śpiewać lub wydawać jakiekolwiek inne odgłosy w harmonii z melodią ze sceny. Dzięki temu powstanie zupełnie nowy utwór. Koncert McFerrina jest zawsze wielkim przeżyciem. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji usłyszeć na żywo kultowej piosenki „Don’t Worry, Be Happy” koniecznie muszą zawitać tego dnia w progi NOSPR-u.

Majowe leniuchowanie można zakończyć razem z Vladimirem i Vovką Ashkenazymi – pianistami rosyjsko-żydowskiego pochodzenia. W ramach serii Mistrzowskie Koncerty Kameralne przypomną oni katowiczanom muzykę Franza Schuberta, Johannesa Brahmsa, Maurice’a Ravela i Siergieja Rachmaninowa.

The Dumplings

28 kwietnia na scenie SCK w Siemianowicach Śląskich wystąpi polski zespół The Dumplings znany z takich przebojów jak „Betonowy las” czy „Nie gotujemy”. Duet młodych artystów komponuje muzykę w gatunku elektropop, lekką i przyjemną dla każdego ucha. W trakcie obecnej trasy koncertowej promują oni swój najnowszy album „Raj”, za który zostali nominowani do tegorocznych Fryderyków. Bilety w cenie 55 zł można kupić w kasach wszystkich obiektów SCK oraz online na stronie internetowej organizatora.

Dla miłośników saksofonu i fortepianu

Jedna z największych imprez muzycznych na Śląsku, Katowice JazzArt Festival, obchodzi w 2019 r. ósmą edycję. Na fanów jazzu, swingu i bluesa czeka równo 20 znakomitych koncertów, które wybrzmią w przestrzeniach Pałacu Młodzieży, Ronda Sztuki, Muzeum Śląskiego, Miasta Ogrodów, MDK „Koszutka” i kilku katowickich klubów. Wśród zaproszonych artystów znalazły się gwiazdy z USA, Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii i wielu innych krajów. Na szczególną uwagę zasługują występy: francuskiego zespołu Spring Roll (28 kwietnia godz. 17.00) oraz grupy Hang Em High (29 kwietnia godz. 20.00) – muzycznego trio, które onieśmiela psychotycznym, gangsterskim power jazzem zmiksowanym z rockowymi brzmieniami.

Dla aktywnych

Za wcześnie jeszcze, by podawać szczegółową prognozę pogody, ale meteorolodzy szacują, że tegoroczna majówka będzie ciepła i słoneczna. Nie przewiduje się większych opadów deszczu na terenie Katowic i okolic. To świetna wiadomość dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że na Śląsku odbędą się wtedy co najmniej trzy duże wydarzenia sportowe. Na 27 kwietnia zaplanowane są XXVI Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego oraz VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Trasa pierwszego z nich ma 10 km, zaczyna się na ul. Jagiellońskiej w Katowicach i kończy w Siemianowicach Śląskich. W drugim przypadku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 5- i 10-kilometrowy – które przemierzą wśród zieleni Parku Śląskiego. Udział w zawodach kosztuje od 20 do 50 zł w zależności od momentu kupienia biletów. Warto więc pospieszyć się z decyzją.

Miłośnicy jednośladów powinni natomiast zawitać w Chorzowie 1 maja. O godz. 13.00 startuje tam VIII Rowerowy Rajd Nadziei. Odległość punktu startowego od mety jest niewielka – liczy tylko 15 km. W Rajdzie nie chodzi jednak o zawodowstwo, ale o dobry uczynek. Charakter imprezy jest charytatywny, w jej trakcie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla lokalnego hospicjum. W zeszłym roku do przejażdżki przystąpiło 600 rowerzystów.

Piknik w czasie majówki

Bezpieczne powroty z imprez majówki 2019 w Katowicach – oferta firmy Eko Taxi

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj świętowania majówki 2019 w Katowicach się zdecydujemy, warto zawsze zadbać o bezpieczny powrót z imprezy masowej czy zwiedzania odległych od centrum zakamarków miasta. Zapewni nam go bez wątpienia firma Eko Taxi. Ta działająca na terenie naszego miasta firma taksówkarska oferuje szybkie i komfortowe przejazdy w konkurencyjnie niskich cenach, które z pewnością sprawią, że przestaniemy traktować taksówki jako udogodnienie dostępne tylko dla naprawdę zamożnych. Podczas podróży z Eko Taxi płacimy bowiem tylko 2,00 zł za kilometr w czasie obowiązywania pierwszej taryfy. Podczas obowiązywania drugiej taryfy – to znaczy w nocy lub podczas dni świątecznych – cena wzrasta tylko do 2,32 zł!

Nie warto więc się wahać – o wiele szybciej i bezpieczniej dotrzemy do każdego celu z doświadczonym kierowcą Eko Taxi. Na ten środek transportu warto zdecydować się zwłaszcza wówczas, gdy jesteśmy w Katowicach tylko z kilkudniową wizytą i niezbyt dobrze znamy miasto. Taksówki Eko Taxi to również świetna alternatywa dla rzadko kursujących, a w weekendy czy w dni wolne często ogromnie zatłoczonych autobusów nocnych. Wybierając taksówkę, unikniemy nie tylko niezbyt wygodnej i bardzo czasochłonnej podróży, lecz również zastanawiania się, czy aby na pewno wysiadamy na dobrym przystanku i w którą właściwie stronę powinniśmy teraz pójść. Nie przeszkodzi nam także nawet najbardziej ulewny deszcz czy inne, typowe w ostatnim czasie dla majowych weekendów zawirowania pogodowe. Eko Taxi podwiezie nas prosto do celu niezależnie od tego, czy będzie nim hotel, hostel, czy też może wybrany przez nas bar lub restauracja.
Co istotne, z łatwością zamówimy tu przejazd o każdej porze dnia i nocy. Taksówkę Eko Taxi można zamówić na trzy sposoby – telefonicznie, przez internet lub dzięki specjalnej aplikacji, którą pobierzemy z oficjalnej strony firmy. Za przejazd możemy tu zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Firma ma w swojej ofercie także obsługę bezgotówkową dla firm, obsługę imprez na terenie miasta, monitorowany przewóz dzieci oraz zakupy z dostawą na telefon przez całą dobę.

Może Cię zainteresować również

 • Poznaj historię żółtych taksówek w Nowym Jorku z katowickim oddziałem Eko Taxi
  Żółte taksówki w Nowym Jorku to jedne z najbardziej ...
 • Taxi w Katowicach z płatnością kartąTaxi w Katowicach z płatnością kartą
  Taxi w Katowicach z płatnością kartą to opcja poszukiwana przez wielu potencjalnych klientów. Obecnie rozliczenia bezgotówkowe stały się już na tyle popularne, że dużo osób wręcz wymaga takiej możliwości. Jest to związane z komfortem, a pod niektórymi względami wręcz z poczuciem bezpieczeństwa. Niestety wśród niezrzeszonych kierowców oraz niektórych korporacji dalej nie ma takiej opcji. Trzeba mieć ze sobą banknoty i monety. Takiej potrzeby nie będzie, gdy wybierzesz usługi Eko Taxi....
 • Kiedy warto skorzystać z taksówki w KatowicachKiedy warto skorzystać z taksówki w Katowicach?
  Taksówki w Katowicach to wygodny środek transportu, po który warto sięgnąć w wielu sytuacjach. Sprawdzą się dla osób potrzebujących transportu na dworzec i lotnisko, wybierających się w podróż pociągiem czy samolotem, ale często i na co dzień, gdy potrzebujesz komfortu i punktualności. Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na dodatkowe usługi, ponieważ taxi może być często pomocne nie tylko w kontekście standardowych kursów. Osoby poszukujące szerokiej oferty o takim charakterze, z przystępnymi cenami, zachęcamy do wybrania Eko Taxi....
 • Co warto zobaczyć w Katowicach i okolicy? Eko Taxi podpowiada!
  Co warto zobaczyć w Katowicach i okolicy? Eko Taxi ...
 • Koncerty w Spodku – propozycje Eko Taxi w Katowicach na wiosnę 2019
  Najlepsze koncerty i megawidowiska w Katowicach zawsze ...