Weekend na Śląsku

Weekend na Śląsku

Weekend na Śląsku może być naprawdę wyjątkowo spędzonym czasem. Jest tu wiele zabytków i atrakcji, które można odwiedzić z najmłodszymi i nie tylko, gdyż coś dla siebie znajdą też dorośli planujący spędzenie interesujących chwil w wolne dni. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami od Eko Taxi. W wybrane lokalizacje możesz również dojechać, korzystając z naszych taksówek, wygodnie i niewielkim kosztem.

Spis treści
Propozycje na spędzenie czasu z najmłodszymi i nie tylko
Podróżuj z Eko Taxi
Tanio i wygodnie

Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem na Śląsku?

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem na Śląsku? Możliwości jest ogrom, lecz kilka punktów zasługuje na szczególną uwagę i cieszy się największym zainteresowaniem. Z pewnością warto udać się do Parku Śląskiego, w którym zachwyca nie tylko przyroda, ale i dodatkowe atrakcje. Tutejszy park rozrywki będzie tymczasem gwarancją niesamowitych wrażeń nie tylko dla dzieci z regionu, gdyż jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całym kraju. Dużo rozwiązań względem zaaranżowania wolnego czasu można odnaleźć też na terenie samych Katowic.

Kompleks Parku Śląskiego

Jedną z flagowych lokalizacji, gdy myśli się o rozrywce dla dzieci, będzie Park Śląski, przy czym ten należy tak naprawdę rozumieć w perspektywie rozbudowanego terenu, w którego obrębie można odnaleźć atrakcje na parę dni. Sam park jest ogromny i przepiękny, a o jego niewiarygodnej powierzchni świadczy fakt, że można się po nim poruszać nawet kolejką linową. Jest to widoczna unikalna sceneria połączona z licznymi udogodnieniami dla najmłodszych. Obszar ten warto odwiedzić o każdej porze roku, gdyż rozrywki nie brakuje tu nawet zimą. Kolejną ogromną atrakcją w obrębie Parku jest Śląski Ogród Zoologiczny, trzeci co do wielkości w Polsce, w którym można podziwiać ponad 300 gatunków zwierząt.

Legendia

Planując wolny weekend z dziećmi w tej okolicy, nie można zapomnieć o Legendii, a więc ulokowanym w Chorzowie, wspaniale zmodernizowanym parku rozrywki. Dostępne są tam różnych rozmiarów rollercoastery czy potężne koło widokowe. W razie gorszej pogody można skorzystać z obszarów zadaszonych, w tym centrum rodzinnej rozrywki pod nazwą Jama Bazyliszka. Legendia to kilkadziesiąt atrakcji położonych na ponad 25 hektarach – to miejsce, w którym rodziny mogą spędzić w zasadzie cały weekend.

Liczne punkty w obrębie stolicy województwa śląskiego

Mieszkając w Katowicach czy wybierając się turystycznie do tego miasta, można zaaranżować maluchom wolny czas w obrębie samej stolicy województwa. Cenionym punktem jest choćby Muzeum Najmniejszych Książek Świata, które zagwarantuje sporo frajdy, a dodatkowo może zachęcić najmłodszych do czytania. W Katowicach znajduje się ogromna liczba placów zabaw, w tym z salami tematycznymi, odwołującymi się choćby do: Bajki Pana Kleksa, Nibylandii czy Krainy Czarów. Intrygujące będzie też jednak Centrum Rozrywki Guliwer czy Monkeylandia, czyli małpi gaj.

Rodzinna wycieczka na Śląsk

Pomysły na weekend na Śląsku nie tylko dla najmłodszych

Jeżeli szukasz pomysłów na weekend na Śląsku niekoniecznie ukierunkowanych na podróże z dziećmi, na pewno nie będziesz narzekać na brak możliwości. Koniecznie warto się wybrać do osiedla górniczego znajdującego się w stolicy województwa. Nieczynna już obecnie, lecz dostępna do zwiedzania kopalnia jest z kolei miejscem, które każdy mieszkaniec Śląska i turysta przybywający w tej rejon kraju po prostu musi zobaczyć. Szczególnie dorosłym podróżującym bez dzieci można z kolei polecić odwiedzenie jednego z najsłynniejszych w kraju browarów.

Nikiszowiec w Katowicach

Nikiszowiec dla wielu podróżnych okazuje się prawdziwym odkryciem, które może urosnąć do rangi największej atrakcji Katowic, a może nawet województwa. Jest to osiedle górnicze wywodzące się jeszcze z XX wieku, które wspaniale się zachowało. Tamtejsza architektura zachwyca, a urokliwe kawiarnie i restauracje zachęcają do zatrzymania się w nich podczas popołudniowego, ale i wieczornego zwiedzania. W tym niepozornym rejonie można spędzić długie godziny, zatem jest to dobry przepis na udany weekend. W razie pozostałego wolnego czasu można się udać do sąsiedniego osiedla, nazywanego Giszowcem, które przez wielu jest z kolei uznawane za pierwowzór popularnych obecnie miast-ogrodów. Niestety zdecydowanie gorzej się zachowało, lecz wciąż jest obszarem godnym odwiedzenia, choćby przy okazji zwiedzania Nikiszowca.

Kopalnia Guido w Zabrzu

Jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych w województwie. Dawna kopalnia od lat pozostaje nieczynna, ale przemianowano ją za to w zabytek, który przyciąga odwiedzających z całego kraju. Można tam zwiedzić dwa znajdujące się głęboko pod ziemią poziomy, a dostępnych jest kilka tras do wyboru. Całość zwiedzania odbywa się w grupach i z pomocą przewodnika, który nie tylko przedstawi odpowiednią historię, ale sprawi przy okazji, że można będzie posmakować tego, jak wyglądała codzienność górników setki metrów pod powierzchnią. Dorośli mają do tego okazję napić się piwa w prawdopodobnie najniżej położonym pubie, w jakim kiedykolwiek będą – ten ulokowany jest w niższej kondygnacji, 320 metrów pod ziemią.

Tyskie Browarium w Tychach

Znajdujący się w Tychach browar jest jednym z najsłynniejszych w kraju. Jego marka sięga zresztą znacznie szerzej, więc w celu zwiedzania Tyskiego chętnie przybywają zagraniczni turyści, którzy odwiedzają Śląsk. Jest to wyjątkowa atrakcja, nie tylko dla miłośników piwa. Ekspozycja jest nowoczesna i dobrze przygotowana, więc z przyjemnością oglądają ją osoby, które nie przepadają na co dzień za złotym trunkiem. Jeżeli zaliczasz się z kolei do jego zwolenników, będziesz jeszcze bardziej zadowolony, zwłaszcza że zwiedzanie kończy się degustacją.

W wybrane miejsca na weekend na Śląsku dojedź z Eko Taxi w Katowicach

Wybrałeś już miejsca na weekend na Śląsku, które chcesz odwiedzić i zastanawiasz się, jak tam dotrzeć? Świetnym pomysłem w kontekście podróżowania po samych Katowicach, ale i do sąsiednich miast, będzie Eko Taxi. Mamy konkurencyjną ofertę, która zachęca do skorzystania z tej formy transportu. Będzie to zdecydowanie wygodniejsze od szukania transportu publicznego, a nie trzeba się będzie skazywać na ograniczenia związane z jechaniem własnym samochodem.

Tanie i komfortowe przejazdy

Specyficzne dla Śląska jest to, że wiele tutejszych miast ze wspomnianymi atrakcjami dzieli stosunkowo niewielka odległość. Z myślą o podróżowaniu po Katowicach i okolicy zachęcamy zatem do skorzystania z taksówek, które będą o wiele wygodniejsze od środków publicznych. Są one lepszym wyborem od prywatnych samochodów, gdyż nie musicie się przejmować weekendowymi korkami czy uciążliwym szukaniem miejsc parkingowych w rejonie popularnych zabytków oraz obiektów. Polecamy wybór Eko Taxi, gdyż jesteśmy sprawdzoną korporacją, oferującą przy tym naprawdę korzystne ceny – opłaty za kursy zaczynają się u nas już od 1,86 zł/km. Poza autami osobowymi możesz zamówić większy pojazd, gdy jedziecie gdzieś z przyjaciółmi lub całą rodziną. Mieszkańcom regionu polecamy też nasze dodatkowe usługi, choćby w zakresie zakupów na telefon.

Weekend na Śląsku może być ekscytujący zarówno dla mieszkańców okolicy, jak i przybywających tu turystów. Zachęcamy do odwiedzenia któregoś z proponowanych przez nas punktów lub skorzystania z wielu innych atrakcji w tutejszych miastach, które nadają się dla odwiedzających w każdym wieku. W dane lokalizacje najlepiej będzie dojechać taksówkami Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również