Cennik taxi w Katowicach

Cennik taxi w Katowicach

Cennik taxi w Katowicach może być różny, zależnie od oferty danej firmy. Podstawą są zawsze stawki za konkretne taryfy, przy czym mogą być doliczane opłaty związane z rodzajem pojazdu czy korzystaniem z dodatkowych usług. Jeśli szukasz sprawdzonej korporacji taxi w tym mieście, utrzymującej jednocześnie atrakcyjne ceny, sprawdź co ma do zaoferowania Eko Taxi.

SPIS TREŚCI
Nasza oferta
Tanie Przejazdy
Usługi dodatkowe
Co wpływa na opłaty?
Taryfy
Polityka firmy
O czym warto pamiętać przed zamówieniem kursu?

Sprawdź cennik Eko Taxi w Katowicach

Cennik Eko Taxi w Katowicach wyróżnia się przejrzystością, dzięki czemu zawsze masz pełną jasność odnośnie obowiązujących w naszej firmie stawek. Jesteśmy znaną korporacją taxi funkcjonującą w wielu miastach w całym kraju. Jednocześnie dbamy o utrzymywanie niskich cen, dzięki czemu podróżowanie z nami nie jest uciążliwe dla portfela. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Tanie przejazdy

Podstawą naszej oferty są oczywiście przejazdy taxi, które oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczegółowe stawki sprawdzisz w cenniku na naszej stronie, ale są one na takim poziomie, że podróżowanie z nami jest po prostu opłacalne. Za dodatkową opłatą możesz zamówić taxi typu kombi lub VAN dla 6-7 osób. Taksówkami Eko Taxi można również przewozić zwierzęta. Co więcej, te małe, które są przewożone w transporterach, możesz zabrać za darmo. W przypadku większych zwierząt ustalona jest drobna opłata dodatkowa. Oprócz tego dopłaty obowiązują w przypadku kursów powiązanych z udzieleniem pomocy w zakresie odpalenia auta czy jego odprowadzenia.

Usługi dodatkowe

Poza raczej standardowymi usługami taxi, w naszej firmie pomagamy też w mniej oczywistych sprawach. Umożliwiamy skorzystanie z monitorowanego przewozu dzieci, obsługi imprez czy zleceń indywidualnych. Bardzo popularną i pomocną usługą dodatkową w naszej ofercie są ponadto zakupy na telefon, realizowane przez całą dobę i z dostawą pod wyznaczony adres. Nasze taksówki zamówisz telefonicznie lub korzystając z aplikacji mobilnej. We wszystkich pojazdach zapłacisz bez problemu w sposób gotówkowy i bezgotówkowy. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

Kobieta czekająca na taxi

Od czego zależy cennik taxi w Katowicach?

Cennik taxi w Katowicach nie jest jednolity, bo każda firma czy niezrzeszony taksówkarz, ma prawo ustalać własne stawki. Wszystkie oferty łączy jedynie forma prezentacji cen, ponieważ w przypadku taksówek, odbywa się to zawsze uniwersalnie w ramach ustalonych odgórnie taryf. Przed skorzystaniem z taksówki warto zapoznać się natomiast z tym, jakie warunki obowiązują w ramach kursu danym pojazdem, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

Taryfy

Wszystkie usługi taksówkarskie łączy fakt, że ceny ustalane są w ramach czterech taryf. Te są ustalone odgórnie i wyznaczono je z uwzględnieniem pory oraz charakteru dnia, a także obszaru, w którym odbywa się kurs. Pierwsza i najtańsza z taryf, obowiązuje od godziny 6 do 22 w dni powszednie i w obrębie miasta. Taryfa druga to dni świąteczne i niedziele oraz dni powszednie w obrębie Katowic, ale w godzinach 22-6. Taryfa trzecia odnosi się już do kursów wykraczających poza miasto i obowiązuje w dni powszednie w godzinach 6-22. Czwarta taryfa jest najdroższa, ale dotyczy godzin od 22 do 6 oraz niedziel i dni świątecznych, gdy kurs realizowany jest poza miastem. Warto zaznaczyć, że w taxi obowiązuje też opłata początkowa, która jest stała i naliczana po wejściu do taksówki, a oprócz tego do kursów doliczane są dopłaty, gdy kurs jest przerywany – jest to tzw. opłata postojowa.

Indywidualne ustalenia firmy

Choć wszystkie taksówki prezentują swoje ceny w ramach taryf, warto mieć na uwadze, że nie oznacza to, iż wszystkie oferty na rynku będą takie same. Wręcz przeciwnie, ceny mogą się mocno różnić, ponieważ zależą od pułapu, jaki ustali dany przewoźnik. Obowiązują przy tym pewne ceny maksymalne, ustalane przez władze miejskie, które zgodnie z przepisami nie mogą być przekraczane. W pewien sposób ogranicza to niebezpieczny proceder nadmiernego windowania cen. W dalszym ciągu dostrzegalne mogą być jednak wyraźne różnice w cenach, a warto brać pod uwagę fakt, że przy kursach, w których opłata końcowa jest uzależniona od liczby przejechanych kilometrów, nawet kilkadziesiąt groszy różnicy w ramach danej taryfy, może wpłynąć na to, że na koniec zapłacisz znacznie więcej u jednej firmy, a wyraźnie mniej u innej. Najlepiej będzie wybrać opłacalną ofertę Eko Taxi.

Na co warto uważać?

Przed podjęciem decyzji warto sobie porównać oferty taxi, dzięki czemu masz pewność, że wybierasz tą najatrakcyjniejszą. Najbardziej należy natomiast uważać z łapaniem taksówek z postojów czy tym bardziej z ulicy. Można wtedy natrafić na niezrzeszonych taksówkarzy, którzy mają zwykle dużo wyższe ceny lub co gorsza na kierowców bez uprawnień, którzy podszywają się jedynie pod oficjalnych taksówkarzy. Niestety w dużych miastach wciąż dochodzi do takich sytuacji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie sprawdzonego taxi, w przypadku którego masz pewność, że usługa będzie odpowiedniej jakości, a przy tym nie zapłacisz za nią zbyt dużo.

Cennik taxi w Katowicach określa stawki za poszczególne taryfy oraz dopłaty związane z charakterystyką kursu czy skorzystaniem z usług dodatkowych. Każda firma może go ustalać indywidualnie, dlatego na rynku widać duże różnice w tym zakresie. Jeśli szukasz pewnej, a do tego atrakcyjnej oferty, podróżuj z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również