Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023 potrwa tym razem ponad półtora miesiąca. W tym czasie można skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz skosztować różnorodnych pyszności serwowanych zarówno na miejscu, jak i sprzedawanych na wynos, by móc zabrać je ze sobą do domu. Tutejsze wydarzenie tego typu należy do grona najsłynniejszych jarmarków świątecznych w całym kraju. W tym roku to miejsce na pewno przyciągnie ponownie wielu mieszkańców i turystów.

SPIS TREŚCI
Nasza oferta
Co wiemy o tegorocznym wydarzeniu?
Termin
Gadżety i gastronomia
Liczne atrakcje

Dojedź z Eko Taxi na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023 i nie tylko

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023 z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem. Tym samym trzeba się liczyć z tym, że dojazd na wydarzenie może być utrudniony – zwłaszcza, że wszystko odbywa się w centralnych rejonach miasta. W tym czasie może być również utrudnione znalezienie odpowiedniego miejsca do zaparkowania. Bez problemu dotrzesz jednak na miejsce z Eko Taxi. Poza tym polecamy nasze usługi także na co dzień, ponieważ nasza firma charakteryzuje się kilkoma ważnymi cechami.

Tanie przejazdy

Eko Taxi to gwarancja sprawdzonych i tanich przewozów na terenie Katowic oraz jego okolic. Komfortowo dojedziesz z nami również na jarmark, który standardowo zorganizowany będzie przy Rynku, czyli w miejscu, do którego trudno dojechać własnym samochodem. Taksówka będzie wygodniejszą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Zachęcamy do zamawiania naszych taksówek nie tylko na tej trasie, ale zawsze wtedy, gdy potrzebujesz transportu w tym mieście. Za dopłatą możesz zamówić większe auto typu kombi lub VAN-a dla 6-7 osób.

Inne usługi

Nasza oferta to nie tylko klasyczne przewozy, ale i usługi dodatkowe, które przydają się w codziennym życiu przede wszystkim mieszkańcom Katowic. Oferujemy obsługę imprez, monitorowany przewóz dzieci czy zlecenia indywidualne. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta, a kierowcy pomagają w takich usługach jak odpalenie lub odprowadzenie auta czy zakupy na telefon. Szczegółowe stawki za usługi znajdziesz w cenniku na naszej stronie. W razie pytań czy niejasności, zapraszamy do kontaktu.

Jarmark świąteczny nocą

Jak będzie wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach w 2023?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023 zawita ponownie na tutejszym Rynku. To cykliczne wydarzenie zapowiada się tym razem równie wspaniale, jak w ubiegłych latach, więc koniecznie warto je odwiedzić. Oto najnowsze szczegóły, które zdążyli dotychczas przekazać organizatorzy tej imprezy.

Daty

Wiemy już oficjalnie, że wydarzenie wystartuje w piątek 17 listopada i potrwa aż do niedzieli 7 stycznia przyszłego roku. Oznacza to, że wydarzenie będzie dostępne przez prawie dwa miesiące, co sprawie, że będzie to jeden z najdłużej trwających jarmarków świątecznych nie tylko w Polsce, ale wręcz w skali Europy. To świetna informacja dla turystów, którzy chcieliby się tutaj wybrać z innych miast. Przy tak rozległym terminarzu, z pewnością uda się zaplanować choćby jednodniowy wypad do Katowic, w celu skorzystania z oferty tutejszego jarmarku, który zapowiada się na jeden z najbardziej okazałych w Polsce.

Piękne ozdoby i strefa gastronomiczna

Wspaniałym punktem takich wydarzeń są zawsze stoiska z dekoracjami i pamiątkami do kupienia, które często są rękodziełami samych sprzedawców. Można tam kupić najróżniejsze ozdoby świąteczne, na czele z fantastycznie zdobionymi bombkami na choinkę. Tutejsze kramy zwykle obfitują też w świeczniki, a także różnorodne wyroby z drewna i szkła. Jeśli zgłodniejecie podczas przeglądania takich stoisk, wystarczy skierować się w stronę punktów z ofertą gastronomiczną. Tutaj panuje równie wielka różnorodność, bo można zjeść dania na ciepło (typowo świąteczne lub regionalne) oraz chłodne przekąski. Oprócz posiłków serwowanych od razu do zjedzenia, nie brakuje straganów ze smakołykami na wynos, które można zabrać ze sobą do domu czy mieszkania. Dotyczy to głównie wyrobów produkcji samych sprzedających, a są to m.in. wędliny, miody, wypieki czy słodycze. Na jarmarku dostępny jest zawsze duży wybór napojów, od domowych soków dla dzieci, po grzane wino czy alkohole własnej produkcji dla dorosłych, które można zdegustować na miejscu lub kupić butelkę do domu.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Jarmark jest miejscem dla osób w każdym wieku. Dotyczy to nie tylko kramów z dekoracjami czy stoisk z jedzeniem i piciem, ale również przygotowywanych tu atrakcji. Wkrótce przekonamy się, co dokładnie zaplanują w tym roku organizatorzy, natomiast już potwierdzono, że na dzieci będą czekać: karuzela, diabelski młyn, elektryczna kolejka czy Magiczny Park Świateł. Z kolei dorośli mogą skorzystać z sezonowego lodowiska. Warto brać jedynie pod uwagę to, że choć wstęp na jarmark jest darmowy, dostęp do tych atrakcji może być dodatkowo płatny. Poza pieniędzmi na dekoracje czy jedzenie, dobrym pomysłem będzie wzięcie ze sobą kilkudziesięciu złotych więcej, żeby skorzystać i z tych punktów wydarzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach 2023 zapowiada się równie wspaniale jak poprzednie edycje. Tutejsze wydarzenie należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o atrakcyjność jarmarków świątecznych organizowanych w polskich miastach. Jeśli jesteś mieszkańcem Katowic lub wybierasz się tutaj turystycznie i chcesz odwiedzić to miejsce, dojedź na miejsce wygodnie z Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również