Taxi Pyrzowice Katowice

Najtańsze przejazdy na Pyrzowice. Oferta Eko Taxi

Eko Taxi oferuje tanie przejazdy na lotnisko w Pyrzowicach. Z tamtejszego portu lotniczego codziennie odbywają się rejsy do kilkudziesięciu europejskich miast. Jeżeli wkupiliście już zagraniczną wycieczkę i zastanawiacie się, jak dojechać do Pyrzowic, zerknijcie na poniższy artykuł. Przedstawiamy w nim wszystkie sposoby dotarcia na śląskie lotnisko i podpowiadamy, który jest najatrakcyjniejszy cenowo.

Spis treści:
Dojazd na lotnisko
Ceny przejazdów

Dojazd na Pyrzowice. Samochodem, autobusem, a może wygodną taxi?

Weekendowy wypad czy kilkutygodniowa wycieczka do egzotycznych krajów? Eko Taxi chętnie zawiezie was z Katowic do portu lotniczego w Pyrzowicach. Ze śląskiego lotniska korzysta kilku europejskich i światowych przewoźników, swoją bazę wypadową ma tam Wizzair. Globtroterzy, którzy podróżują często i regularnie, zapewne wiedzą też o harmonogramie rejsów czarterowych, które odbywają się na zlecenie biur podróży. Wszystko to sprawia, że za naprawdę niewielkie pieniądze można dolecieć z Pyrzowic praktycznie do każdego miasta w Europie. Sprawdźcie, jak najłatwiej dostać się do katowickiego lotniska.

Samochodem

Lotnisko w Pyrzowicach położone jest w gminie o tej samej nazwie ulokowanej 24 km w linii prostej na północ od Katowic. Dojazd samochodem na teren portu jest wygodny. Nieopodal znajduje się duży węzeł drogowy, na którym krzyżują się autostradowa A1, droga wojewódzka nr 78 i droga szybkiego ruchu S1, która jest jednocześnie fragmentem obwodnicy GOP-u. Nie wszyscy jednak mają własne auto. Ci natomiast, którzy chcieliby zostawić swoje cztery kółka na parkingu przy lotnisku muszą liczyć się z wysokimi opłatami. Cena za jedną dobę pozostawionego pojazdu zaczyna się od 60 zł, w przypadku placów strzeżonych należy spodziewać się jeszcze wyższych kosztów. Wszystko to sprawia, że podróżnym, którzy udają się na kilkunastodniowe wczasy, zupełnie nie opłaca się pojechać do Pyrzowic własnym autem. Co oczywiste, takiej możliwości nie mają pasażerowie, którzy z Katowic wykupili lot jedynie w jedną stronę. Jeżeli więc nie chcecie być zdani na łaskę zmotoryzowanych przyjaciół lub rodziny, musicie rozważyć poniższe opcje.

Autobusem

Chociaż w pobliżu lotniska przebiega linia kolejowa, do dziś władzom samorządowym nie udało się jej zrewitalizować i uruchomić ponownie – tory pozostają nieczynne. Z tego powodu ruch pasażerski pomiędzy GOP-em a portem lotniczym odbywa się wyłącznie autobusami. Do wjazdu przed terminal odlotów uprawnione są trzy firmy przewozowe oraz miejskie MZK. Popularny FlixBus i nieco nowszy na rynku LeoExpress zatrzymują się przy porcie na trasach długodystansowych kursów pomiędzy Ostrawą, Częstochową i Krakowem. Mieszkańcy zwłaszcza dwóch pierwszych miast powinni zainteresować się ofertą tych firm, gdyż są to prawdopodobnie najlepsze bezpośrednie połączenia autobusowe z innych województw do lotniska w Pyrzowicach. Do stolicy Małopolski kursują dodatkowo firmy Matuszek oraz Pyrzowice Ekspress – świadczą swoje usługi wieloosobowymi busami, a cena za bilet oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych.
Dla mieszkańców Katowic podróż miejską komunikacją wydaje się rozsądną, racjonalną opcją – rejsy na lotnisko obsługują trzy linie, a bilety kosztują jedynie kilkanaście złotych. W trakcie dnia autobusy odjeżdżają średnio co godzinę spod dworca głównego PKP. Problem pojawia się jednak w godzinach 22.00–6.00, kiedy częstotliwość kursów spada. Dla osób, które odlatują z Pyrzowic wczesnym rankiem, w praktyce będzie to oznaczać konieczność zarwania nocy. W podobnej sytuacji są podróżni, którzy mieszkają w innych miastach konurbacji śląskiej.
Co zrozumiałe, przejazdy autobusami nie należą do komfortowych, zwłaszcza jeśli jedzie się z większym bagażem. Podróż nierzadko trwa kilka godzin ze względu na to, że operatorzy każdorazowo przejeżdżają przez Katowice i inne miasta konurbacji śląskiej, zatrzymując się na tamtejszych przystankach. Oznacza to obowiązkowe postoje i nierzadko stanie w korkach. Jeżeli więc nie natrafiliście na specjalną ofertę cenową, dzięki której dojedziecie do Pyrzowic za grosze, oraz nie dysponujecie dużą ilością wolnego czasu, powinniście rozważyć przejazd taksówką.

Pasażerowie na lotnisku

Na lotnisko w Pyrzowicach z Eko Taxi. Cena kursu i usługi dodatkowe z naszej oferty

Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach obsługuje kilkadziesiąt rozmaitych kierunków, głównie do krajów Europy i obrębu Morza Śródziemnego. Na lotnisko najłatwiej jest dojechać z Eko Taxi – zarówno z pobliskich Katowic i miast konurbacji Śląskiej, jak i z nieco dalszego Krakowa. Przy zamawianiu kursu telefonicznie, będziecie mogli oszacować z dyspozytorem koszt przejazdu lub zamówić większe auto, jeśli podróżujecie wieloosobową grupą.

Ceny przejazdów indywidualnych

W naszej korporacji stawki za kilometr jazdy są stałe i zależą od dwóch czynników – rejonu, po którym porusza się taksówka, oraz pory dnia. Wytłumaczmy to na przykładzie. Dla uproszczenia załóżmy, że podróżujecie spod katowickiego Spodka na al. Korfantego w godzinach popołudniowych. Najszybsza trasa do Pyrzowic biegnie przez Chorzów i Bytom drogą krajową nr 79, a potem autostradą A1 do węzła w Celinach. Stamtąd zostaje około 2-kilometrowy odcinek wewnętrznymi ulicami portu lotniczego, które prowadzą pod wejście do terminala odlotów. Odległość punktu startowego do miejsca docelowego to około 36 km, z czego siedem pokonacie na terenie miasta Katowice – a więc w granicach pierwszej strefy taksówkarskiej. Opłata będzie obliczana wg następującego schematu: za pierwszy kilometr zapłacicie 6 zł (jest to stała kwota za podstawienie wozu, nie zależy od godziny przejazdu i uwzględnia pierwsze 1000 m kursu); przez następne 6 km taksometr będzie ustawiony w trybie 1,86 zł/km. Po przekroczeniu granic administracyjnych Chorzowa stawka wzrośnie o 1,34 zł i pozostanie już niezmienna. Na koniec urządzenie zsumuje opłaty za poszczególne odcinki i poda wam ostateczną cenę za przejazd. W przypadku podróży w godzinach 22.00–6.00 lub w weekendy obowiązują nieco wyższe ceny – w obrębie pierwszej strefy jest to 2,40 zł/km, a poza nią 3,96 zł.

Czy to się opłaca?

Zasady naliczania opłaty mogą wydawać się skomplikowane, ale są w pełni transparentne i skonstruowane na korzyść klienta. Obliczanie ceny odbywa się za pomocą taksometru i nie jest zależne od kierowcy – macie więc pewność, że zapłacicie za faktycznie przejechane kilometry. W przypadku powyższego przykładu finalna cena kursu będzie wynosić kilkadziesiąt złotych. Dla jednego podróżnego nie jest to mała kwota. Jeżeli jednak wybieracie się na wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi, koszt rozłoży się po równo pomiędzy wszystkich pasażerów. Przy czterech osobach jadących w jednej taksówce, kurs z Eko Taxi będzie porównywalnie tani, co dojazd miejskimi autobusami. Zaoszczędzicie sporo czasu i stresu, bo kierowca odbierze was spod drzwi waszego mieszkania i dowiezie komfortowym samochodem wprost pod wejście główne hali odlotów.

O usługach dodatkowych Eko Taxi pisaliśmy już nie raz na naszym blogu. W kontekście przejazdów na lotnisko warto przypomnieć jedynie, że w każdym naszym wozie za przejazd zapłacicie kartą – nie musicie więc martwić się o wybieranie gotówki z bankomatu. Jeżeli podróżujecie z większą ilością bagażu lub sprzętem sportowym, który normalnie nie zmieściłby się do bagażnika zwykłej osobówki, poproście dyspozytora o podstawienie samochodu typu kombi. Pamiętajcie również, że katowicki oddział naszej korporacji dysponuje wygodnymi busami, które mogą zabrać aż osiem osób! W obu przypadkach cena kursu wzrośnie jedynie o stały ryczałt 15 zł.

Podobne wpisy