Taxi w Katowicach z dworca na lotnisko

Taxi w Katowicach z dworca na lotnisko

Taxi w Katowicach z dworca na lotnisko należy do często realizowanych kursów. Odcinek ten pokonują osoby, które wybierają się najczęściej w dalsze podróże poza granice kraju, lecąc bezpośrednio z tutejszego portu lotniczego. Najpierw jednak pozostaje kwestia dotarcia na samolot, często nie tylko z bagażem podręcznym, ale i większymi walizkami. W takich okolicznościach zdecydowanie najwygodniejsze jest zamówienie taksówki.

SPIS TREŚCI
Oferta Eko Taxi
Dla kogo?
Od czego zależy cena?
Podróż taksówką
Dlaczego warto wybrać taksówkę?

Zamów nasze taxi w Katowicach z dworca na lotnisko

Taxi w Katowicach z dworca na lotnisko to trasa poza samo miasto, ale zrealizujesz ją bez problemu, wybierając nasze usługi. Korzystają z nich nie tylko tutejsi mieszkańcy, ale i osoby z całego regionu. W tym celu warto wybrać korporację, z którą taki przejazd będzie komfortowy i jednocześnie opłacalny. Jeśli szukasz transportu na lotnisko, postaw na Eko Taxi.

Kompleksowa oferta

Eko Taxi to pewne i bezpieczne przejazdy, które oferujemy w atrakcyjnych cenach. Można to odczuć nie tylko na dłuższej trasie do portu lotniczego, ale też jeżdżąc na co dzień naszymi taksówkami po samych Katowicach i okolicach miasta. Polecamy zatem nasze kursy na wielu różnych trasach. Istnieje również możliwość zamówienia większego taxi typu kombi lub VAN dla 6-7 osób. Szczególnie mieszkańcom Katowic polecamy także inne punkty naszej oferty, w której znajdują się różne usługi dodatkowe, takie jak m.in. monitorowany przewóz dzieci, obsługa imprez, możliwość przewozu zwierząt czy zakupy na telefon przez całą dobę. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

Komu się przyda taka usługa?

Z takiej usługi skorzystać mogą mieszkańcy Katowic, którzy mieszkają blisko dworca lub zdecydują się tam podjechać, np. komunikacją miejską. Mieszkając w innych rejonach miasta warto jednak pamiętać, że taksówkę można zamówić bezpośrednio spod miejsca zamieszkania, co będzie szczególnie komfortowe. Na kursy na tej trasie najczęściej decydują się jednak osoby z okolicznych miejscowości czy miast, którzy najpierw przyjeżdżają do Katowic pociągiem lub autobusem dalekobieżnym, wysiadając właśnie na samym Dworcu PKP lub znajdującym się obok niego Międzynarodowym Dworcu Autobusowym. Dotyczy to sporego grona osób, bo obok lotniska w Krakowie, właśnie to katowickie jest drugim największym w tej części kraju.

Samolot

Ile kosztuje taxi z Dworca PKP w Katowicach na lotnisko?

Zastanawiasz się, ile kosztuje taxi z Dworca PKP w Katowicach na lotnisko i czy na pewno warto pojechać tam w ten sposób? Całkowita opłata jest tak naprawdę uzależniona od stawek, jakie ustali sobie dana firma. Sam środek transportu jest natomiast jedną z najwygodniejszych opcji w kontekście pokonania tej stosunkowo długiej trasy.

Przejazdy taksówkami na tym odcinku

Dworzec PKP w Katowicach dzieli od lokalnego lotniska od 32 do 40 kilometrów, zależnie od wybranej trasy. Jest to dość spory dystans, który w sprzyjających warunkach uda się jednak pokonać taksówką w nieco ponad pół godziny. Koszt przejazdu zależy od cen obowiązujących w danej korporacji taksówkarskiej. Warto pamiętać, że choć tutejszy port lotniczy jest określany jako lotnisko w Katowicach, w praktyce znajduje się on w Pyrzowicach, pod samym miastem, więc uwzględnione będę droższe taryfy. W kontekście taksówek należy do tego brać pod uwagę fakt, że na tak popularnym odcinku jak dworzec-lotnisko, dana firma może stosować stałą cenę za taki przejazd, a nie uzależnioną od stawek za pokonany kilometr. Praktyka pokazuje, że w związku z różną polityką cenową poszczególnych korporacji, rozbieżności w stawkach za taką trasę mogę być naprawdę duże. Najbardziej trzeba uważać na niezrzeszonych taksówkarzy i firmy współpracujące bezpośrednio z lotniskami, ponieważ zwykle oznacza to mocno zawyżone ceny. Najlepszym wyborem jest firma ze sprawdzonymi, ale tanimi usługami, z której chętnie skorzystasz także na co dzień. Takim wyborem będzie Eko Taxi.

Dlaczego warto skorzystać z takiego transportu?

Trasa do lotniska jest obsługiwana przez publiczne i prywatne autobusy, ale trzeba się wtedy trzymać rozkładów jazdy, a sama podróż jest wyraźnie dłuższa i potrwa przynajmniej kilkadziesiąt minut. Do tego trzeba przenosić ciężkie bagaże i liczyć się z tym, że pojazdy mogą być bardzo zatłoczone, co przekłada się na niski poziom komfortu podróży. Przy katowickim lotnisku jest spory parking, więc niektórzy zastanawiają się nad dojazdem własnym samochodem. Będzie to stosunkowo szybki środek transportu, ale finansowo nie wypada on najlepiej, przez bardzo wysokie opłaty parkingowe. Samolotem wylatujesz zwykle przynajmniej na kilka dni i już w takim okresie zauważysz, że tańsze będzie zamówienie taksówki, niż zostawienie swojego auta na parkingu. W kontekście prywatnych samochodów, jedyną rozsądną opcją jest poproszenie o podwiezienie przez kogoś znajomego, ale nie zawsze będzie taka możliwość. Z tego względu taxi wypada często najkorzystniej jako nie tylko szybki, ale i bardzo wygodny środek transportu.

Taxi w Katowicach z dworca na lotnisko sprawdzi się doskonale dla osób, które przyjechały tu pociągiem czy autobusem, ale chcą dotrzeć na samolot w krótkim czasie i przy zachowaniu możliwie jak największego komfortu. Sam odcinek jest stosunkowo długi, więc warto wybrać firmę z dobrą ofertą cenową, żeby przejazd był jednocześnie opłacalny pod tym względem. Zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również